Skocz do zawartości

Audi 80 b4 glosniki 10cm


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako ze z głośnikami 10cm nie miałem nigdy do czynienia postanowiłem ze zwrócę się z tym do Was a może  ktoś znajdzie czas i będzie miał ochotę mi doradzić :D

Do rzeczy, mój szwagier narzeka na charczące głośniki wiec postanowiłem ze mu jakoś pomogę.. Plan był taki ze dorwało by się tzw. taszki (tashki?) i wsadziło głośniki 165 konkretnie wygłuszyło i była by malina, jednak z planu nici bo ciężko je znalezc a jako ze mój szwagier nie chce się bawić w ich robienie pozostało na kupnie głośników 10cm w deskę jakieś radyjko potem może coś w półkę (chociaż wiem ze to zly pomysł). Ewentualnie cos niedrogiego z 10cm w półke i w tylne drzwi jakis fajny zestawik? Chociaz nie wiem jak to będzie w odsłuchu, pewnie nie za "ładnie"

 

Przeglądając internet moja uwagę zwróciły te głośniczki:

http://www.caraudiosklepy.pl/excursion-sx-4c-glosniki-samochodowe-p1594.html
Głosniki 10cm Excursion SX-4C

 

Jest to zestaw odseparowany wiec wydaje mi sie ze lepiej będzie grał jak głośniki z wbudowanymi tw tak jak to przeważnie w 10cm jest.. Ale nie jestem tego pewien dla tego zdaje sie na Waszą pomoc w tym temacie..

 

Moze cos takiego bedzie sie przy 10cm lepiej nadawać?:

http://allegro.pl/esx-qe42-glosniki-100-mm-2-drozne-jedwab-tweeter-i4954141518.html

Głosniki 10cm ESX QE42

 

Budzet do uzgodnienia, głośniki będą grały pod radiem. Chyba ze jakis skomny wzmacniacz na te 10cm ale nie wiem czy to warte zachodu bo szału z tego i tak nie bedzie..
 

Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te obecne to charczą cały czas czy tylko jak się podgłosni? Powiem tak, z 10cm w desce to nie wiem jakie byś nie wstawił i tak efektu nie będzie. Wg mnie bez wzmacniacza z hpf na przód i jakiejś mikro skrzynki do bagażnika szwagier nie będzie zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem głośniki 10cm do sprintera ojca. Ja wybrałem mu DLS K4. Oczywiście plus subwoofer na 8" głośniku pod siedzeniami. Z głośników 10cm nie ma co liczyć na grę dołem to chyba oczywiste? Będzie to grać ale basu za dużego to nie będzie. Oczywiście nie chodzi o to, że głośnik 10cm nie potrafi zrobić basu bo potrafi jeśli stworzyłbyś mu do tego idealne albo choć prawie idealne warunki.

 

 

 


Caly czas, dzwiek jest jak z telefonu.. To moze opcja z jakimis 165 w tylne drzwi? Tam montaz jest troche mniej problematyczny..

Też można, czemu nie? Wszystko się rozchodzi o koszta oraz chęci. Dobry zestaw 10cm na przód cięty filtrem HPF, do tego 165 np DLS R6A w tylne drzwi plus mega wytłumienie i wzmacniacz. Jakieś 1400zł budżetu i można coś działać.

 

Podsumowując... wsadź szwagrowi jakieś 10tki w deskę i przestań wróżyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki tony za pomoc :) Mam nową rozkmine, jakis sub do bagaznika :D Bo tak sie sklada ze jakies 8" sie wala u mnie w piwnicy wiec mozna by z niego zrobic pożytek :) Do tego jakies dobre tw z tymi 10cm z przodu i jakos moze by to gralo :)

Jak narazie poszukuje dalej fajnych 10, wiec czekam na inne propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...