Skocz do zawartości

Helix DSP - ustawienia


mikh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem takie doświadczenia że sobie ustawiłem( aktywnie )podział sam i brzmienie bardzo mi odpowiadało i bylo bliskie zapamietanym wzorcom prawidłowego brzmienia danych utworów- powiedzmy płyta Easca.

Czasowki na zero czyli źródła pozorne w rozsypce i bałagan na scenie.

Jadę do kolegi co ogarnia dobrze a na pewno lepiej niż ja ustawienie czasowek.

Siada ustawia ,Sara się materializuje w odpowiednim miejscu na wirtualnej scenie

ale 

i tu ból

brzmienie się zmienia i już nie jest tak jak było.

I tutaj wpis Łukasza sporo wyjaśnia.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest. Czasówki zmieniają brzmienie. Zmieniasz podział na zwrotnicy - trzeba sprawdzić czy nie zmienić czasówek.

I na odwrót - zmienisz czasówki - załóżmy że ustawisz prawidłowo, to zaczynasz się zastanawiać czy aby nie zmienić cięcia tweetera, bo bez czasówek grało fajnie.

A tu wokal na środku, scena poukładana, ale brzmienie nie takie.

I tak w kółko - można wpaść w obłęd... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna było odsunąć cała lewa strone o taki sam czas

Wiec nie zmieniły by sie "odległości" głośników od słuchacza

Dzwiek został by taki sam i pozycje z grubsza poprawne

 

A jeśli ustawia sie kazdy z głośników o inny czas to sie wszystko rozjedzie

 

Mozna najpierw skorygować odległości a potem ustawić zwrotnice

Ale jak kto chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Ostatnio mam kilka problemów, nie są jakoś bardzo uciążliwe ale mogłoby ich nie być. Może ktoś się z nimi spotkał.

Pierwszy związany z głośnością, czasem bywa ze muza nadal jest słyszalna cicho, gdy pilot jest ściszony na min. Czasem wystarczy wyłączyć helixa, włączyć jeszcze raz i jest ok. Dzieję się to tylko po optyku. Na hi-input ściaszam radiem bez problemu. Być może dzieje się to od oprogramowania 3.11c, teraz mam 3.20a.

Drugi, nagrałem dla znajomego płytę z mp3 włączam i nic. Po optyku cisza, na hi-level gra. Do tej pory nie nagrywałem mp3 i słuchał ich nie będę. 

 

Trzeci, do czego służy Source Volume Control z Device Configuration Menu/ PC-tools Configuration? Pojawiło się jako nowe w 3.20a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Drugi, nagrałem dla znajomego płytę z mp3 włączam i nic. Po optyku cisza, na hi-level gra. Do tej pory nie nagrywałem mp3 i słuchał ich nie będę.
\

wszystko działa prawidłowo, wyjście optyczne które masz wyprowadzone w fabrycznym radio obsługuje tylko audio CD, nie obsługuje tunera radiowego i nie obsługuje dekodera mp3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...