Skocz do zawartości

wymiary skrzynki pod cerwin vega stroker 15


sansey
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15' zazwyczaj sa wolne(wolniejsze od 10',12') i stosowane do hip hopu, czarnej muzyki

Zapraszam.

Jakoś nie zauważyłem, żeby w 80l closed zasilony tandetnym impulse acoustic sd-1200

jakoś mulił.

To jest jeden z wyjątków jeśli chodzi o "mit" na temat 15".

Drugim jakim znam to Ravemaster BSW-154II

 

 

Stroker 15D(ten 2x4ohm) ma FS na poziomie 45Hz. Konstrukcyjnie i brzmieniowo bliżej mu do subów estradowych niż typowych "pompek" CA.

 

W pdf'ie producent zaleca 3 obudowy dla modelu 15D(2x4ohm):

1. 120l z tunelem szczelinowym 10cmx25cm i długim na 50cm

2. 130l z 4 portami fi 10cm i dlugości 70cm każdy

3. 112l z portem 120mm i długim na 32cm

 

 

Pytanie tylko, którą wersje ma autor tematu(15D, 15S czy 15D2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy dziwnie?

Nie oczekuj od tego głośnika niskiego basu, bo FS tego głośnika jest wysokie jak na taki rozmiar(inne miałyby spokojnie poniżej 30hz). Ten głośnik zagra twardo i wysoko, szczególnie w tak małej zamkniętej skrzyni(trzeba pamiętać, że to 15", a nie 12")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał w te zalecane 110-120l BR bo w Closed możesz w ogóle dołu nie mieć

Raczej trzecią opcję bym dał.

Ja będę robił dla swojego 15D 2. opcję

 

W skrzyni 80l zagrał twardo i dosyć wysoko. Jak typowa estradówka, ze świetnym wykopem. Czyli tak jak lubię :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Spory zakres pracy. Tu hh, tam elektro..

Ja bym zaproponował coś w stylu Cursor-a.. Mniejszy litraż pomoże ci z dynamiką.

Kiedyś dla "jaj" zrobiłem 15" rockforda power w 75litrach. Aż się zdziwiłem jak szybko mocno dynamicznie zagrał taki komplet.. Oczywiście z muzyką Pop, Disco, takie zapomniane lata '80 - '90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy dziwnie?

Nie oczekuj od tego głośnika niskiego basu, bo FS tego głośnika jest wysokie jak na taki rozmiar(inne miałyby spokojnie poniżej 30hz). Ten głośnik zagra twardo i wysoko, szczególnie w tak małej zamkniętej skrzyni(trzeba pamiętać, że to 15", a nie 12")

po kilku latach od tego posta i probach z BR to jest nieaktualne, bo potrafi zagrac nisko i piekielnie szybko :)

 

100l bedzie optymalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czyli mowicie ze 15" nie nadaje sie pod troszke szybsza muzyke ?

Stroker to i 18" da radę w szybkiej muzyce.

Miałem 15" w zalecanej skrzyni, wersja z 4 portami 100mm. W kawałkach takich zespołów jak system of a down, bullet of my valentime itp. spokojnie nadążał.

Ruby też nie kwestionował jego szybkości a słucha częściej tego typu muzyki i mocniejszej.

Wystarczy na Bl spojrzeć. JBL GTI 12 ma ok 13Tm, Stroker 12S(1x4ohm) ma prawie 33Tm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...