Skocz do zawartości

Re audio REX 8s4 BR/CL


grunge1203
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przymierzam się do zabudowy półki w sedanie, rozważam 2 opcje 8" w closed lub 8" w BR, która waszym zdaniem będzie lepsza?

Zabudowa będzie wykonywana na dniach, dlatego też pozwoliłem sobie stworzyć temat i zdać się na Wasze doświadczenie :)

 

1. Głośnik:RE Audio REX 8s4
2. Parametry głośnika:

 

  • Impedancja: 1x4 ohm
  • Moc RMS: 150 W
  • Moc Max: 400 W
  • Bl: 15.4
  • Qes: 0.38
  • Qms: 4.21
  • Qts: 0.34
  • Fs: 22.8 Hz
  • Vas: 27.1 l
  • Xmax: +/- 12 mm  
  • SPL (1W/1m): 81.2 dB 
  • Sd: 195 cm2
  • Re: 3.2 ohm (jedna cewka)
  • Objętość głośnika - 1,98 l

3. Rodzaj słuchanej muzyki: house, trap, trance, pop
4. Grubość materiału z jakiego będzie wykonana skrzynia: MDF 18-20mm
5. Wymiary bagażnika: jako iż to będzie zabudowa pod półkę to, wysokość max 20cm, szerokość 1,2m, długość 30cm
6. Typ obudowy - tego dotyczy temat, liczę na Wasze sugestie
7. Model auta: Accord VI Sedan - ale w przypadku montażu na półce, chyba na niewiele się to zda.

 

Przeczesałem forum wpisując różne kombinacje w wyszukiwarkę, i nie znalazłem porównania tego głośnika w tego typu obudowach, stąd temat.

Dane brane z http://audio-cars.com.pl/subwoofery-glosniki-basowe-/171-re-audio-re-8s4.html, nieznacznie różnią się od tych z manuala RE - natomiast w manualu nie ma parametru SD.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten glosnik potrzebuje niewielkiej pojemnosci: 8,5...10 litry. W przeciwnym razie wzrosna opoznienia.

Opcja closed 8,5...10 L bedzie grala dobrze ze wzgledu jakosci.

Opcja BR 10 L bedzie glosniejsza o 4-5dB, ale musi byc strojona dosc nisko, o 31-32 Hz. Port rurowy musi miec srednica wewnetrzna 45...50 mm. W pojemnosci 10 L dlugosc takiego portu bedzie 450-550 mm, i to jest trudno do zrealizowania praktycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ja mam Ci napisac? Przeciez ja tylko słucham i oceniam to co słyszę, nie koniecznie to co widze w symulacjach...

 

Doceniam humor.

 

 

Lukasz , tu sciera sie szkielko i ucho ...Ty go testowales w aucie, a kolega posluguje sie programem i danymi, ba i to takimi podanymi w necie zamiast zmierzonymi dla konkretnej sztuki. Co to lubi ...

 

No tak, "kolego" przez prawie 35 lat tylko to i robi, ze sedzi w symylatorze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miales ten glosnik w lapie, sluchales go , czy tylko wklepales dane w swoj cudowny program i tak Ci wyszlo? Nie odbieraj tego za atak , pytam serio .

 

Powiem tak. Mialem w rekach wielie glosnikow. Obliczylem setki skrzyn wiele ludziom. Sprawdzilem obliczeniami ponad 500 zalecen producentow ze wzgledu optymizacji przeplywu powietrznego w portach. Wiec, mam troche doswiadczenia, aby cos mowic w tym temacie.

 

Program otrzymuje parametry producenta, jesli nie zmierzylismy sami. I moje doswiadczenie mowi, ze w praktyce uzyskamy mniej-wiecej to, ze obliczylismy. Cuda tutaj nie zdarza sie.

 

Uwazasz, ze producent podaje nieprawidlowe znaczenia? Tak, on moze ozdobic czulosc albo moc maksymalna, ale nie bedzie zaklocac inne parametry. I jesli zmierzysz, to zobaczysz, ze odhilenia nie sa bardzo wielkie.

Producentowi nie ma sensu byc oszusta. Oszukiwanie zawsze ujawni sie, a reputacja bedzie zniszczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pobawiłem się troszkę bassboxem, i co powiecie na skrzynię do 8" 14l i br fi50 200-240mm ?

Czy opóźnienia w skrzyni br wzrosną bardzo dużo?

Może lepszym wyborem będzie jednak closed?

 

Z racji tego że będzie to w półce, br musiałby mieć kolanko w środku, co myślicie ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolanko to niewielki problem w praktyce. Gorzej ze juz kiedyś próbowaliśmy takiego re 8umiescic w półce audi b4. Wyszla tragedia choc skrzynia byla solidna i sztywno podwieszona pod polka, tyle ze my br skierowalismy do bagaznika, moze tu byl błąd. Odechcialo sie nam jednak później próbować z jego kierowaniem do kabiny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...