Skocz do zawartości

Szukam dobrych sygnałowek...


mastah22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otoz porodżekt "aktywka" juz istnieje- tye ze w bagazniku luzem na próbe, to przyszedl czas na dobór RCA.

 

W zasadzie potrzebuje dwóch par podwójnych rca ok 5m. Priorytetem byloby w zasadzie 2 pary tylko od radia do zwrotnicy, ale doszedlem do wniosku ze nie chce zostawić "kupy" czyli no name na polaczeniu zwrotka-wzmaki i psuć efekt przez to...

 

Dlatego tez pytam o porade, jakich rca uzyć, cenowo przypadl mi do gustu Stinger SPI 4317 (ST-1770) - seria PRO-3, co mozecie powiedzieć o ich ekranowaniu? Warte sa swej ceny?

 

Cursor podopwiadal zeby szukac mikrofonówki i wtyków nakamichi i robic home made, ale jak policzylem te metry to cena mnie zabija...

Doradzcie coś zeby mnie nie wyrwalo zbutów a bylo lepsze od no name za 20zł ze sklepu Pana Tadka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cursor podopwiadal zeby szukac mikrofonówki i wtyków nakamichi i robic home made

 

Rzeczywiście, słuszna idea i chyba dająca najlepszy efekt, przy wysokim samozadowoleniu i pewności dobrego produktu :)

 

O wspomnianych przez Ciebie Stingerach raczej nie słyszy się nic złego, nie powinny być najgorsze, aczkolwiek ja bym się na Twoim miejscu chwilę wstrzymał i pobawił w samoróbki :padam: Z tego co wiem to greg-si działał z sygnałem, możesz do Niego zagadać co i jak :)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moznaby tez opcje ktora ja rozwazalem - klotz la grange z wtykiami neuritik. ale cena troche zabija - komplet 3 x 2 rca w dlugosci 5 metrow z tego co pytalem wyszedlby 360 zl.

 

moznaby tez to co kupilem - audison bt2-500 lub bt4-500 - tu wyjdzie 200 zl za calosc

 

kolejan opcja to dietz nashwile lub rio np. - cean juz do akceptacji

 

[ Dodano: 2009-04-01, 22:57 ]

a mozaby tez sinuslive niebieskie -- mam te rowniez i zlego slowa o nich nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastah22, wez te Stingery! Sa warte swojej ceny, zaklocen zero, a i jakosc dzwieku mi sie troche poprawila po przejsciu z nonamow za 20 pln, taka firmowka to juz dobry kabel i potem nawet jak kupisz kable za 300 pln, to nie uslyszysz juz roznicy..

 

Poczytaj troche.. http://strefacaraudio.pl/forum/topics5/kab...e-vt1690,30.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzcie mi ale szczeze czy jezeli mowimy o takich systemach jak bez urazy w tym wypadku z reszta nie tylko w tym , zeby nie bylo ze chce obrazic to w wypadku mojego zestawu rowniez jest sens inwestowac niewiadomo jakie pieniadze w sygnalowki? Nie mowie o tym zeby zastosowac jakies padla z marketowego zestawu choc i takie mialem i specjalnie nie odczulem roznicy z tym ze nie mialy ekranu i zbieraly altka :) teraz mam sygnalowki ACR jeden z wyzszych modeli bardzo dobrze wykonane na ierwszy rzut oka potrujny ekran koszt 80zł za 5m i konia z rzedem jezeli ktorys z was odczuje roznice pomiedzy tymi a marketowkami. Wiec czy warto przeplacac ? Ja kupilem lepsze chyba bardziej dla spokoju ducha a wy jakie macie zdanie ? Odczuwacie roznice ? w swoich systemach po zmianie rca ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem wczesniej, ze nie ma praktycznie wyczuwalnej roznicy miedzy srednia a wyzsza polka.. Ja tez zmienilem tylko dlatego, ze chyhtaly swisty :) A teraz nie ma swistow i pewnie dlatego slysze wiecej wysokich i lepszych jakosciowo, bo zniknal swist z pasma wysokich.. Sygnalowki firmowe, ale tak do 100 pln.. Po co kupic sygnalowki za 300 pln, skoro musialbys miec chyba uszy nietoperza, zeby to uslyszec.. Nie ma na 99% roznicy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moznaby tez opcje ktora ja rozwazalem - klotz la grange z wtykiami neuritik. ale cena troche zabija - komplet 3 x 2 rca w dlugosci 5 metrow z tego co pytalem wyszedlby 360 zl.

To nieźle ludzi w ch*ja robią 360 zł za kabel, który kosztuje 5-6 zł za metr i końcówki za 25 zł sztuka, zakładając że mają to w hurcie czyli pewnie sporo taniej to biorą 200% za super tajną sztukę lutowania kabla srebrzoną cyną :) Ja tam przy wyborze kabla patrzę głównie na samą końcówkę, musi być cała metalowa z rozciętym rdzeniem, no i fajnie jakby była skręcana tylko to zazwyczaj jest w droższych kabelkach. Sam do suba zrobiłem sobie kabel z cordiala i wtyków nakamichi tych już lepszych skręcanych i fajne szybciej bebechy ze wzmaka wyciągniesz niż ten kabel jak jest skręcony :padam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieźle ludzi w ch*ja robią 360 zł za kabel, który kosztuje 5-6 zł za metr i końcówki za 25 zł sztuka
nie wiem czy dave_19 zle zrozumiałeś ale oblicz sobie 3x 4 końcówki =12 końcówek po 25 zł=300zł za same końcówki,zostaje 60zł na 30 metrów kabla KLOTZ wychodzi po 2 zł za metr.Drogo??Niebardzo :) Ja mam klotza i naprawde jestem zadowolony,fach wykonanie,kable naprawdę "bardzo ładnie grają" :) i za 2 pary po 5 metrów dałem 220 zł i przesyłka gratis :padam:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że usłyszę różnicę między sygnałówką zrobioną z kabla mikrofonowego i wtyków nakamichi, a sygnałówkami zrobionymi z klotz'a.

Sygnałówki, które zawsze robie, łącze tak, że wychodzi z tego kabel półsymetryczny(2 żyły służą jako + i -, a ekran jest podłączony do - tylko z jednej strony(najczęściej od strony wzmaka).

Jeszcze nie miałem z takim kablem problemów. CB łapało świst silnika od kabli zasilających wzmak, a rca nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cursor, spoko,najważniejsze jest miejsce styku,umówisz ze końcówki nakamichi dajesz,takie jak w klotzach,to co komu zależy żeby do tego jeszcze dołożyć 2zł za metr kabla z klotza i mieć oryginalne sygnały??Ja tam mam spokojniejsze sumienie jak położę dobre kable.Tak jak pisałem mam klotza i zadowolony z nich jestem,wcześniej miałem phonocara i różnica jest słyszalna.Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w poprzedniej instalacji miałem kabelek Phonocara za 50 zł - 5m i nigdy nie było żadnych zakłóceń czy problemów. Grunt to dobrze położyć kabel - w progu, gdzie nie ma żadnych innych kabli. Bo jak się go da w wiązce kabli fabrycznych to nie wiem, czy i 7x ekranowanie pomoże.

 

Teraz się da coś skręcanego, ale tylko i wyłącznie dlatego, że to chcę zaplecionkować. Jakby nie to - zostawiłbym phonocara, bo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem w fazie poszukiwania RCA, i zastanawiam sie nad tymi Stigerami PRO 3, czy one sa wogole ekranowane ?

 

co najlepiej kupic by nie przeplacic a mialy te 2 ekrany i miare dobra jakosc (do 70zł za 2 kanały) ?

 

[ Dodano: 2009-04-02, 14:41 ]

np porownanie Stinger Pro 3 vs Macrom M2LC-5 RCA (35zł i 55zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem sobie dzisiaj test specjalnie dla Was z moimi Stingerami i polozylem je specjalnie kolo pompy paliwa (a jak wiadomo to gwarantowane slyszalne zaklocenia) i nic.. Kup je i bedziesz mial "markowe kable" - to dla kolegow jakby ktos spojrzal i bedziesz mial swiety spokoj - bo sa dobre !! PS. Te 4 kanalowe Stingery kupilem na Alledrogo za 65 pln :wstyd: Na Essa jest drogo jak ch.. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...