Skocz do zawartości

Subwoofer do Pioneer GM-X924


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Radio jakie posiadam: Alpine UTE72BT
Głośniki: odseparowany przód Autotek a6.2cs
Drzwi wygłuszone

Wzmacniacz Pioneer GM-X924

(dziury w tylnej półce po głośnikach, z maskownicami)

 

Zastanawiam się nad subwooferem tak by uzupełnić niskie pasmo i odelżyć trochę przód, samochód - Accord VI sedan.

 

Klika subwooferów, które po przeczytaniu forum wydają się być lepszym wyborem niż pierwszy lepszy z brzegu.

 

1. RE AUDIO REX10S4 http://allegro.pl/re-audio-rex10s4-compact-mdf-4ohm-175w-rms-i5143555292.html

2. RockFord R1s4-10 http://allegro.pl/rockford-r1s4-10-new-2015-200w-rms-potezny-resor-i5163082315.html

3. Helix B12W http://allegro.pl/skrzynia-basowa-helix-b-12w-1200w-mdf-i4811957534.html

 

Na czym zależy:

Na uzupełnieniu pasma, w żadnym wypadku na "łupaniu"

Nie chciałbym tez zajmować pół bagażnika skrzynią.

 

Czytałem Nazara, i porównałem sobie 2 typy skrzyń - zamkniętą oraz BR

Skrzynia zamknięta, jak się domyślam powinna dać radę się przebić do wnętrza przez dziury w półce po głośnikach.

Wiem, że nie schodzi tak nisko - ale jakościowo jest lepsza oraz zajmuje mniej miejsca.

 

Aczkolwiek proszę Was o rzucenie okiem na temat, i ewentualne skorygowanie mnie, bądź podrzucenie w podobnej cenie coś ciekawego.

 

Pozdrawiam

Szczerze mówiąc nie wiem czy bez BR da radę przebić się do wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy jest moim zdaniem najlepszym typem z całej trójki i jednocześnie będzie go łatwo napędzić. Nie wiem co Ty tam dalej z graniem kombinował będziesz ale ten re nie sprawia zwykle kłopotów przy klejeniu z przodem i na dodatek jest stosunkowo szybki. Wątpliwość za to skrzynka budzi, dopytaj dokładnie sprzedawcę o grubość ścianki i jeśli będzie to MDF-16mm to na wejściu odpuść, jeśli 19mm to ok.

Przy tych dziurach w półce nie powinieneś mieć problemu z przebiciem się basu do kabiny a do uzupełnienia przodu w rozsądnych granicach ten re się sprawi pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady ze uslyszy roznice 3 mm grubosci plyty przy tych mocach. Ja na Twoim miejscu do sedana wzialbym jakas 12 w zamknietej, np byl ostatnio na allegro fajny soundstream usa 12 ,stara szkola,made in usa,nowy, papier membrana za jakies 150 zl, do tego skrzynke uklepiesz sam zgodnie z manualem albo wezmiesz od kogos z forum&)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślisz? Swego czasu przez jednego z wiodących polskich dystrybutorów  :wink2:  był sprzedawany Helix DB, już nie pamiętam dokładnie symbolu. Gra tego suba we "firmowej" skrzynce to jakaś bezmiernie żenująca parodia. Osadzenie  suba w pudełku z 16mm MDF-u może i było uzasadnione ze względów ekonomicznych ale jednocześnie bardzo krzywdzące dla samego głośnika i jego producenta.  Przy zachowaniu niemal tej samej pojemności i ściankach 19mm gra przetwornika jest diametralnie inna.

Skrzynka chyba jeszcze gdzieś w kącie jakimś się błąka, jak mi wpadnie w łapy to jej fotka ozdobi ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem.

 

Zastanawiam się czy nie wstrzymać się jeszcze chwilę i nie kupić czegoś w przedziale 400-500zł, będzie coś znacznie lepszego za te pieniądze?

 

Generalnie podoba mi się ten RE, aczkolwiek ile osób tyle opini - czy w BassReflexie czy w closed, sam już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór moim zdaniem najlepszy, 10" będzie jakim tam kompromisem między zejściem 12" i szybkością 8" i jeśli samego uzupełnienia przodu szukasz, to 10" się sprawdzi.

 

 

Znalazłem starocia w kącie i fotkę wrzucam :) Zwykła masówka klepana "na sztukę" gdzie niska cena odzwierciedla kiepską jakość.

 

 

 

post-4056-0-21615800-1429474337_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No głównie zależy mi na uzupełnieniu dołu, choć czasem nie powiem - lubię dać w palnik. Muzyki słucham zazwyczaj na średnim poziomie głośności - tak by można była jeszcze rozmawiać.

Większość osób poleca mi 10" w BR, bo Closed może mieć problem z przebiciem się przez bagażnik sedana.

 

Nie chciałbym wydać pieniędzy, a później wozić pudło w bagażniku które mi nie zagra :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dawania w palnik to byś musiał drugą 10" jeszcze dołożyć ale para też nie nadaje się do łupania i jakiegoś wzmaka dołożyć mocniejszego. Bądź przygotowany na stratę szybkości w BR - jedni ten fakt wliczają w koszty a inni nie akceptują. Ja do tych drugich należę i o ile spotkałem  suby w BR potrafiące całkiem ładnie zejść i jednocześnie uzupełnić pasmo woofera na dole, to nie zdarzyło mi się posłuchać takiego w BR, który by się nie wlókł z bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinoff, źle się wyraziłem - nie chodzi mi o to by całe auto podskakiwało. Pisząc dając w palnik miałem na myśli głośniejsze słuchanie muzyki z zachowaniem jakości :)

 

Buda do 12" jest niemal 2x większa, co trochę ją dyskwalifikuje w moim przypadku. 

Szczerze mówiąc więcej siedzę w HA i jeżeli to jest choć namiastka tego co w CA, to również preferuję skrzynki closed, aczkolwiek tak jak mówiłem.

Piec nie jest najmocniejszy i boje się trochę, że bas nie wejdzie mi do środka auta przy normalnym słuchaniu.

 

Głośniki w tylnej półce jeszcze mam zamontowane - oczywiście są odpięte.

 

Czy wyjęcie ich, w jakimś stopniu pomoże mi w przedostaniu się basu, wydaje mi się na logikę, że powinno bo będzie dodatkowa dziura - aczkolwiek głośniki mogą działać jak membrana bierna, co w HA dodatkowo powoduje głębię. Jak jest w tym przypadku?

 

Czy zostawić je na miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Sinoff, źle się wyraziłem - nie chodzi mi o to by całe auto podskakiwało. Pisząc dając w palnik miałem na myśli głośniejsze słuchanie muzyki z zachowaniem jakości :)

To ja Ci powiem tak: Od takiego dawania w palnik jakie masz an myśli to są woofery w drzwiach a sub w bagażniku tylko lekko je uzupełnia. Jeśli nie zamierzasz dokładać wzmaka, a mimo wszystko dojdziesz do wniosku że ten re jest zbyt słaby (albo dla Ciebie albo dla Twojego auta), to rozglądnij się za subami JL Audio. Są zwykle wysoko skuteczne i sporo z nich zadowoli się stosunkowo małym pudełkiem więc idealny (prawie :D ) zamiennik dla re.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tutaj kolega wyżej wrzucił tego JL, tylko przeczytałem że one mają więcej "mięska" więc domniemam że nie nadają się zbytnio do szybkiej muzyki? 

Chyba, że się mylę ?

 

Jestem zdecydowany na skrzynię closed, jaki by ten bas nie był - jak będzie go za mało wtedy będę myślał jak się z nim przebić do środka, natomiast wykluczam przeciąganie BR bo chyba bym dostał szału.

Sinoff, spośród tych dwóch subików RE i JL który myślisz byłby rozsądniejszy ?

 

Jest to moje pierwsze CA które sobie pomału układam, i przepraszam za może głupie i upierdliwe pytania, lecz tak jak wspomniałem - nie sztuką jest wydać pieniążki i wozić skrzynke w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakościowo to pewno JL a cenowo raczej re i  właśnie cenę miałem na myśli mówiąc o zamienniku "prawie" :)

Zanim jakiegoś suba kupisz, to z chłopakami na spota się w Poznaniu umów i sobie jeszcze alle przeglądnij na okoliczność starszych subów 10" w skrzynkach  ok.20l i na dodatek takich z papierową membraną bo nie mają zwykle dużego apetytu na prąd.

A zupełnie poza konkurencją - skrzynkę do re albo innego suba sam zrób albo zleć komuś z forum (mastah, Maxtz, PawełS) Ja bym grubościenną preferował, taką lub podobna jak z mojego tematu. A dlaczego? To już sam musisz doczytać a później zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JL to dla mnie tylko cyferki, nawet nie wiem czy akurat takiego słuchałem, ja akurat nie preferuje ani JL ani RE.

Pracę głośnika jak to nazwałeś "osłabić" możę kilka czynników i teraz tym bardziej sugeruję abyś poczytał, nie tylko mój temat tym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinoff - byłem dzisiaj w innym salonie CA bo tamten coś mi się wydaje podejrzany.

 

Podłączyli mi pare skrzynek closed - za każdym razem efekt podobny. Przy cichszym słuchaniu ( takim jak słucham zazwyczaj) suba w ogóle nie słychać, dopiero przy większej mocy subek się fajnie odzywa.

Na następny ogień poszły suby soundstreama w skrzyni BR - tutaj słychać było je już na prawdę fajnie, aczkolwiek mam wrażenie że nie jest to jakaś górna półka? Grały bardzo "tłuczkowo", bas był przyjemny aczkolwiek dosłuchiwałem się buczenia. Nie wiem czy to kwestia ustawień? Ustawili mi front na FULL a suba na LPF, miałem wrażenie jakby pasma się na siebie nakładały.

 

Closed, przy większej głośności zagrał dokładnie tak jak oczekiwałem - szybko, bez podbarwień, lecz tak jak mówię, przy normalnym słuchaniu wgl go nie było słychać.

 

Nastąpiła też zmiana wzmacniacza - długa historia. 

Teraźniejszy to Autotek 4150 - niby 250W w mostku.

 

Zważywszy na to, że skrzyni closed, prawie nie słyszałem wybór chyba padnie na skrzynkę z BR. 

Tylko chciałbym o jakieś wskazówki, czy da radę pozbyć się tego delikatnego "buczenia" wysterowaniem? Czy taki ich urok?

Czy soundstreamy, z nowej serii MX bodajże, są lepsze od tego RE/ JL ? Czy to typowe tłuczki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...