Skocz do zawartości

Zwrotnica do systemu przedniego


mike21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chce poprawić troszkę system przedni, który będzie się opierał na 4 wooferach R6, 2 średnich iridium3 i 2 tweeterach iridium1. I teraz problem w doborze zwrotnicy do takiego zestawu.

 

Zaproponowali mi zwrotnice 2-4-4ohm z podziałem 500 i 7000 Hz i nachyleniach 12-6/6-6 w układzie b.zbliżonym do zwrotnicy w zestawie DLS DLS UR35S

 

-montaż na PCB

-cewka głośnika niskotonowego rdzeniowa, średniotonowego - powietrzna

- kondensatory w obwodzie głośnika niskotonowego elektrolityczne bipolarne

- pozostałe kondensatory MKP/400V Cross-Cap

-rezystory ceramiczne 10 i 5W

 

Zestaw będzie pędzony stegiem k2.02 w 2ohm.

 

 

Co myslicie o tej zwrotnicy? Zagra to jakoś w takim zestawieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj klocki masz fajne i drogie, więc może warto odżałować trochę kasy i wybrać się do kogoś ,kto zjadł zęby na zwrotkach w CA ? Daleko nie masz , bo do Gliwic masz ok pół godzinki jazdy autostradą A4 :)

 

PS: chcesz sam się bawić w zwrotkę ...OK ale wiedz ,że kupno kilku(nastu) cewek i kondensatorów to też sporo kasy ,a potem okazuje się ,że wykorzystasz tylko kilka ,a reszta na strych ... oddając auto w ręce specjalisty masz pewność ,że będzie grać tak jak Ty chcesz ... zwróć uwagę ,że napisałem TY , a nie stroiciel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj klocki masz fajne i drogie, więc może warto odżałować trochę kasy i wybrać się do kogoś ,kto zjadł zęby na zwrotkach w CA ? Daleko nie masz , bo do Gliwic masz ok pół godzinki jazdy autostradą A4 :]

 

PS: chcesz sam się bawić w zwrotkę ...OK ale wiedz ,że kupno kilku(nastu) cewek i kondensatorów to też sporo kasy ,a potem okazuje się ,że wykorzystasz tylko kilka ,a reszta na strych ... oddając auto w ręce specjalisty masz pewność ,że będzie grać tak jak Ty chcesz ... zwróć uwagę ,że napisałem TY , a nie stroiciel :)

 

Taka opcja wydaje się najrozsądniejsza bo nie dość, że zestaw 3-way to jeszcze po dwa woofery na drzwi. Szkoda by było spieprzyć taki zestaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mike21, mozesz jesce dla rozeznania ceny i mozliwosci podjechac do tomixa w opolu na katowickiej.

 

z tego co pisales na gg oprocz zwrotki chcesz jesce poprawic wrota. chcesz zmienic material gluszenia czy po prostu to samo tylko dokladniej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...