Skocz do zawartości

Podłączenie car audio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie :)

 

Pisze tutaj jako totalny laik. Przeczytałem FAQ i różne tematy dotyczące instalacji ale niestety nie znalazłem informacji na temat mnie interesujący. A mianowicie posiadam auto jakim jest vectra c choć temat nie tyczy się samego auta, a instalacji car audio. Vectra posiadała fabryczne radio jak i cały osprzęt. Niestety któregoś pięknego wieczoru, komuś nie spodobało się moje wnętrze i zniszczył radio deskę fotele itd. Zaznaczę że nie jestem fanem słuchania muzyki na full. W zupełności wystarczało mi to co miałem. I tutaj pojawia się mój problem. Jako że temat car audio jest mi obcy proszę was o pomoc :) dostałem od znajomego oto takie graty aby sobie to poskładać:

 

Pioneer AVH-X2500BT

Rodek R680A2

U-dimension el comp 6

Alpine SGB-1244BP.

Kable glosnikowe sygnałów zasilające bezpieczniki i inne rzeczy mam kupione.

 

I teraz coś czego nie ogarniam w ogóle a mianowicie jeśli mam takie klocki to czy glosniki podłączam pod zwrotnice czy je pomijam? Czy strojenie robię przy pomocy radia czy wzmacniacza? Czy puszczam 2pary sygnalówek czy trzy? I od wzmacniacza 2pary do zwrotnic czy jedna i dopiero od zwrotnicy rozdzielam na tw i wf? Mam nadzieję, że czegoś nie poplątałem w moich wypocinach ;)

 

Ps. Tak mógłbym się zapytać tego znajomego ale niestety w tej chwili pływa gdzieś na statku(marynarz) i raczej kontakt z nim jest deko utrudniony przez 3miesiace...

 

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Kable głośnikowe sygnałów zasilające bezpieczniki i inne rzeczy mam kupione

Rozumiem że przejściówkę Opel - ISO też masz

 

 


czy głośniki podłączam pod zwrotnice czy je pomijam?

jeśli masz zwrotnice to je wykorzystaj

 

 


Czy strojenie robię przy pomocy radia czy wzmacniacza

jak na sam początek - czytaj wyżej

 

 


Czy puszczam 2pary sygnalówek czy trzy?

jeśli wykorzystasz zwrotnice do głośników to 2 pary starczą

 

 


od wzmacniacza 2pary do zwrotnic czy jedna i dopiero od zwrotnicy rozdzielam na tw i wf?

sygnałówki służą do połączenia radia ze wzmacniaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Mam przedlift więc przejściówka nie potrzebna :) ogólnie radio już zamontowane i gra a jedynie zastanawiałem się jak podłączyć sygnalowki + glosnikowe bo nie wiem ile par puszczać tak aby to później coś tam zagrało :) czy podsumowując od radia puszczam 2 pary sygnalowki które idą na wzmacniacz. Od wzmacniacza glosnikowe jedna para sub, druga para do zwrotnic i od zwrotnic idzie do tw i wf? I wtedy strojenie(jeśli to tak można nazwać zważywszy na ww.sprzęt) czy regulacje na wzmacniaczu czy może na radiu? Czy zwrotnice przy regulacji cięć i innych dziwnych nazw które musiałem się nauczyć :P na wzmacniaczu dalej spełniają swoją rolę czy są bo są? I lepiej by było puścić przewody glosnikowe na osobnych kanałach(oczywiście uwzględniając sygnalowe także) i pominąć zwrotnice a wszystko ustawić na wzmacniaczu/radiu? ;)

 

wysłane z chińskiej cegły / mi3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zwrotnice przy regulacji cięć i innych dziwnych nazw które musiałem się nauczyć :P na wzmacniaczu dalej spełniają swoją rolę czy są bo są?

Możesz w kanałach na przód włączyć filtr górnoprzepustowy by odciąć częstotliwości poniżej 50-70hz i wf zagra to do czego był przeznaczony - chyba że wlaczysz w radiu - wtedy full. Kanały dla suba - filtr dolnoprzepustowy - płynna regulacja ustawisz cięcie względem przodu i fazą zgrasz sub i wf.

 

 

I lepiej by było puścić przewody glosnikowe na osobnych kanałach(oczywiście uwzględniając sygnałowe także) i pominąć zwrotnice a wszystko ustawić na wzmacniaczu/radiu? ;)

Po filtrach nie powiem byś mógł aktywnie wszytko pociąć ze zwrotek wzmacniacza bo filtry są jedynie do 400hz a to dla tw raczej zabójcza strefa a dla wf gorą ciąć 400 - za nisko. Więc raczej w pełni aktywnie nie ma możliwości pociąć z tego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...