Skocz do zawartości

Głebokość montażowa, dobór radia i wzmaka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się do samodzielnego montazu głosnikow 165mm w drzwiach Audi Coupe z 1991r. Jak wiadomo oryginalne głośniki 100mm były w kokpicie. Chce do tego celu w miejscu na głośnik przymocowac blachę alu 3mm, następnie przymocowac do niej 2 dystanse 38mm po obu stronach. Blacha oczywiscie bedzie miała wykonany otwór o wewnetrznej srednicy dystansu 145mm. Dzieki takiemu montażowi strorzy się "komin" o długości  79mm. Głośniki mam Kiceker KS 6502  http://www.radia-maxpol.pl/glosniki-samochodowe/kicker/223,kicker-ks650-2.html i ich głebokość montażowa wynosi 58mm. Czy powinienem dobrac ciensze dystanse? Czy 79mm nie wpłynie negatywnie na odsluch? Drzwi wewnątrz planuje pomalować Noxudolem 3100 kilka razy by uzyskac warstwe ok 3mm, otwory technologiczne pozaślepiac blachą alu 1.5mm a na koniec na calej powierzchni drzwi przykleic autobutyl z aluminium. Boczek drzwi po uprzedniej przebóbce pod glośnik otrzyma piankę butylową o komórkach otwatrych i zamknietych. 

Tweetery planuję wsadzić w słupek podobnie jak ten chłopak z linku http://mazda6forum.pl/viewtopic.php?p=67015 .

Zwrotnicę sa bardzo duze i wolalbym je schować gdzieś w kabinie bo nie wiem czy znajde odpowiednie miejsce w drzwiach.

 

Poszukuję dobrego radia w cenie ok 500zł oraz wzmacniacza 2 kanałowego do obsługi w/w głośników ktore mają 75W RMS.

Przejrzałem wiele ofert ale nie potrafie samodzielnie zdecydowac sie na jakies radio i wzmak bo mimo wielu godzin spedzonych na poszukiwaniach nadal nie wiem jakie są zasady doboru sprzetu. czesc twierdzi ze wzmak max 70W RMS, a inni ze lepiej mocniejszy skrecony do tych 70-75W. 

 

Zapraszam do dyskusji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...