Skocz do zawartości

Podłączenie głośnika dwu cewkowego 4+4 Ohm


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam  Wzmacniacz  Blaupunkt GTA 4 Special 750W o takich parametrach :
 

Tryb 4 kanały
Moc maksym. 4 x 110 W / 4 Ω
Tryb 2 kanał
Moc maksym. 2 x 375 W / 4 Ω
Tryb 4 kanały.
Moc RMS. 4 x 55 W / 4 Ω
Tryb 2 kanał
Moc RMS 2 x 170 W / 4 Ω
4 kan. Maks 4x170 W/ 2 Ω
4 kan. RMS 4x85 W/ 2 Ω
Pasmo przenoszenia
10Hz 26.000 Hz
Stosunek Sygnał / szumy
> 90 dB
Stabilność 2 Ω
Czułość na wejściu
0,1 8 V
Filtr dolno przep. (Low Pass)
50 250 Hz
Filtr górno przep. (High Pass)
80 Hz
Bass Boost 0 / 6 / 12 dB
Wymiary (mm)
głęb x wys x szer
190 x 56,5 x 390

 

Nie dawno spalił mi się głośnik basowy, który grał na tym sprzęcie dość długo, i nie wiem dlaczego, zaczął śmierdzieć i charczeć. Grało to na radiu Dalco 4x40W słabe bardzo radio, a teraz mam blaupunkta 4x50W już ładnie gra, i podkręciłem kilka razy VOL+ w góre i nie nacieszyłem sie długo.

Planuje zakup głośnika basowego do tuby, 2 cewkowy 2x 4 Ohm i nie wiem jak go podłączyć żeby się nie spalił http://forum.dobreprogramy.pl/public/style_emoticons/default/smile.png

Ponieważ więkoszość głoników nowych to już dwu cewkowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czym go spaliłeś ;) jaki to był głośnik i jak był podłączony.

4 kanałówką to średnio zasilać suba, tym bardziej, że ten lanzar chciałby chyba 600w a ten drugi 350. A Ty dysponujesz 170 w mostku przy 4 ohm. Mógłbyś w sumie zasilić 2 cewki z 2 mostków, z tego co widzę stabilność w mostku do 4 ohm.
Weź sobie coś co będzie mocowo pod ten wzmacniacz a nie przerastało go kilkukrotnie. Pamiętaj, że zasilając głośnik 600W wzmacniaczem 170W uzyskasz gorszy efekt niż zasilając tym samym wzmacniaczem głośnik np 150-200W.

 

Jak już koniecznie chcesz 2 cewki to bierz 2x2ohm i zepnij w 4 ohm i w mostek. A najlepiej olej te 2 i weź jeden 4 ohm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czym go spaliłeś ;) jaki to był głośnik i jak był podłączony.

4 kanałówką to średnio zasilać suba, tym bardziej, że ten lanzar chciałby chyba 600w a ten drugi 350. A Ty dysponujesz 170 w mostku przy 4 ohm. Mógłbyś w sumie zasilić 2 cewki z 2 mostków, z tego co widzę stabilność w mostku do 4 ohm.

Weź sobie coś co będzie mocowo pod ten wzmacniacz a nie przerastało go kilkukrotnie. Pamiętaj, że zasilając głośnik 600W wzmacniaczem 170W uzyskasz gorszy efekt niż zasilając tym samym wzmacniaczem głośnik np 150-200W.

 

Jak już koniecznie chcesz 2 cewki to bierz 2x2ohm i zepnij w 4 ohm i w mostek. A najlepiej olej te 2 i weź jeden 4 ohm ;)

 

 

Głośnik to był V-power niby coś koło 250-300W w RMS miał, wzmacniacz zmostkowany bo na nim także grają głośniki, i grało to na radiu Dalco 4x40W, zakres Volume miał do 63, słabe troche, tuba grała dość znośnie. Przeważnie słuchało się na 57 vol+ a teraz mam blaupunkta 4x50W i zakres volume do 43, podkręciłem kilka razy na 38 vol+ i po chwili zaczał śmierdzieć i charczeć okropnie . Polecisz mi jakiś głośnik nie drogi a taki który będzie fajnie grał, 30 cm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaliłeś go źle ustawionym gainem zapewne ;) Po zmianie radia zapewne nie ruszyłeś gaina i stąd głośnik dostał po dupie. Podstawowe błędy.
 

 

 


wzmacniacz zmostkowany bo na nim także grają głośniki

Jakie głośniki? Nie mów tylko z jakieś zamontowane z tyłu!
 

Gdzieś koło 350zł powinieneś dorwać Clariona SW, w dedykowanej skrzyni, głośnik montowałem u znajomego i naprawdę zaskoczył mnie pozytywnie ;)
A jak chcesz coś w mniejszej kasie, to ja mam... magnata... w skrzyni closed, głośnik tak gra ile jest warty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


No tak, na półce z tyłu ;d

Wy**b je :)


No chociażby ten, jak jest sprawny to bierze, nic lepszego Ci nie potrzeba sądząc po zamontowanych głośnikach w półce podłączonych do wzmacniacza ;)


O sensowności montowania głośników z tyłu a z tym bardziej w półce poczytaj sobie, przestudiuj "faq Nazara" dodatkowo poczytaj sobie o gainach ;)
Zapewne gain miałeś na maksa bo myślałeś, że jest to "głośność" i tak właśnie spaliłeś poprzedni głośnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest ten gain ? jak to się reguluje?

 

Mam wrażenie że totalnie nie masz pojęcia co robić i jak. Wszystkie Twoje wątpliwości były omawiane po stokroć. I na razie na wszystkie Twoje pytania są tu odpowiedzi. Musisz się trochę wykazać i chociaż to minimum braków w podstawie nadrobić bo ciężko Ci nawet cokolwiek pomóc czy doradzić, a naprawdę jest tu wielu chętnych do pomocy.

 

Zdecydowanie lepiej Ci to wyjdzie. Jakbyś zrobił to wcześniej, zaoszczędziłbyś trochę kasy;)

 

Suba kup takiego, którego dasz radę zasilić tym piecem, tak jak już było to wspomniane. 4x4ohm to też chyba nie trafione rozwiązanie.

 

Spaliles najpierw jeden, potem drugi głośnik. Nie zastanowiło Cię to czemu? Kupisz trzeci i upalisz znowu.

Jak masz ustawiony gain?

Głośników w półce też nie lubimy, a dlaczego? O tym i całej reszczie było już wałkowane do porzygu.

Wykaż się i poczytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu uwazasz ze to bez sensu? To powiedz mi jak ten gain wyregulowac?

Nie tylko ja uważam to bez sensu ;)

 

Po pierwsze czy jeździsz w bagażniku żeby zasilać wzmacniaczem głośniki grające z tyłu?

 

Po drugie czy ta półkę masz usztywniona żeby nie przynosiła jak głupia drgań głośnika?

 

Po trzecie, czy masz podwieszana pod półka komorę dla głośnika w której warunki jego pracy będą optymalne?

 

Jeżeli nie, to cała para idzie w gwizdek. Ani to ładnie, ani to stereo, ani quadro ani głośno... No takie nic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...