Skocz do zawartości

Podłączenie wzmacniacza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie dawno kupiłem wzmacniacz i skrzynie basową do swojego samochodu. Troszkę poczytałem o podpięciu i wszystko ładnie gra jestem zadowolony. Teraz chciałem do wzmacniacza wpiąć tylne głośniki i gdy podepnę je pod wzmacniacz lecą same basy, brak jakiegokolwiek głosu. Co jest powodem tego? źle podpiąłem głośnik? czy oprócz tego niebieskiego przewodu ciągniętego od radia do wzmacniacza muszę pociągnąć jeszcze inny przewód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, podstawy podstaw....
Jak już robisz zdjęcia to zrób jak masz wszystko podłączone i głośniki i kable sygnałowe.
Do wzmacniacza dajesz tylko sygnał stereo? (2xchinch z radia)? Czy 2xstereo (4xchinch z radia)? to jest 4 kanałówka więc wypadałoby podłączyć wszystkie kanały i na nich grać.
Na chwilę obecną widać, że masz włączony filtr LP ale tylko dla "rear" więc aż boje się zapytać czy nie podłączasz wszystkiego pod kanały przednie.
No i powiedz mi jedną rzecz chłopie, dlaczego chcesz podłączyć głośniki tylne pod wzmacniacz? Z przodu nie masz? Czy może kierujesz autem z bagażnika?
Podłącz przód! Niech on pokaże co potrafi a nie zajmujesz się zupełnie bez sensu jakimiś tylnymi głośnikami.

Swoją drogą jeździłem swego czasu z GTO 4000  :wink2:

Jak mieszkasz niedaleko Legnicy to zapraszam i ustawimy wszystko jak należy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


No i powiedz mi jedną rzecz chłopie, dlaczego chcesz podłączyć głośniki tylne pod wzmacniacz? Z przodu nie masz? Czy może kierujesz autem z bagażnika?
Podłącz przód! Niech on pokaże co potrafi a nie zajmujesz się zupełnie bez sensu jakimiś tylnymi głośnikami.

Jak większość zielonych nie liczy się jakość tylko żeby jak najwięcej głośników w aucie grało  :wstyd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charczą bo pewnie w radiu mas masę ulepszaczy włączonych.
Olej je, najlepiej w ogóle ścisz na radiu i nie będzie problemu...  albo je odepnij. Uwierz mi lepiej wyjdziesz na tym jak podłączysz pod wzmacniacz przód, a ten JBL ma uczciwe 50W na kanał więc już robotę powinien zrobić. Przód seria? Tył seria? Jak tak, to nie katowałbym tak czy siak ich wzmacniaczem, no chyba, że gaina ustawisz z głową bo seria raczej nie jest mocowo zbyt wytrzymała.
Jakie auto?

Jak ciągniesz z radia 2xchinch to masz tylko 2 kanały, suba zakładam, że masz w mostku, więc ja nie wiem gdzie, skąd i jak bierzesz sygnał do tego, zeby zasilić tylne głośniki. Bo jeżeli podłączasz je do terminali tam gdzie suba, i nie daj boże jeszcze sub w mostu a one jakoś razem, to stary zmień to jak najszybciej bo coś zaraz pójdzie z dymem...

Idź i zrób zdjęcie, pomożemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze więc przednie głośniki mam kupiony jakiś zestaw hertz dv 130.3

http://obrazki.elektroda.pl/9763195900_1339254244.jpg

Mam poprowadzone z tąd 2kable niebieskie i jeden przewód sygnałowy z wyjścia anteny

http://images66.fotosik.pl/657/193ab8c998a6bb4fgen.jpg

 

I do tego mam podpiętą tylko skrzynie

http://images69.fotosik.pl/657/d1d7df866aee65fcgen.jpg

 

Głośniki tylne podpinałem pod te wewnętrzne wyjścia na dole

Kable do głośników musiał bym ciągnąć ale to nie ma problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz widzę zdjęcie radia z tyłu ;d
Ale już w tym momencie powiem Ci, że do poprawnego grania będziesz potrzebował rozgałęźnika RCA Y, żeby podłączyć wszystkie 4 kanały wzmacniacza, wtedy wyłączasz wszystkie filtry w radiu i ustawiasz je na wzmacniaczu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tak.

Otóż nie ;D
Odwrotnie ;)

http://ecx.images-amazon.com/images/I/4136A1Y2P0L.jpg

takie coś, z jednej strony żeńskie, a z drugiej 2 męskie, na poprzednim zdjęciu masz męskie na 2 żeńskie.

 

 


Głośniki tylne podpinałem pod te wewnętrzne wyjścia na dole


Ale żeś wymyślił :D i oba głośniki do tych terminali na raz? :D w każdym razie źle ;)


kupiony jakiś zestaw hertz dv 130.3

Tym bardziej podłącz te głośniki pod wzmacniacz, dostaną nowe życie ;) mocowo będą akurat!

 

Jak zaopatrzysz się w ten rozgałęźnik to podłączasz i front i rear, i głośniki zasilasz tak jak bozia przykazała, suba do "rear" w mostku tak jak masz teraz, a przód do front, + do + i - do - prawy do prawego kanału i lewy do lewego. Mostek suba zostaw w spokoju... bo zrobiłeś jakieś akrobacjie alpejskie.

Po podłączeniu tego w ten sposób na kanale na którym masz suba ustaw sobie "LP" na jaieś 80hz, a tam gdzie masz przód ustaw sobie "HP" na podobnym poziomie, odciąży to Twój przód. Pamiętaj, żeby stosując rozdzielacz zachować poprawnie podłączenie kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...