Skocz do zawartości

wygluszenie


set22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mozna wygłuszyc całe auto zeby je utwardzic dla basu wtedy mozna wydac kilka tysi..

Same drzwi matami Soudal jezeli robimy tylko przod to wydatek okolo 70zł,

Im lepsze maty tym wiadomo drozej. Na dzien dzisiejszy dokładnie nie pamietam, ale na forum jezeli poszukasz to znajdziesz ceny, nie trzeba zakladac nowych pytan. Moja rada jest taka-jesli robisz to a wszystko gra tylko pod radiem-wiele osob uzywa glownie soudala i jest ok. Jezeli bawisz sie bardziej profesjonalnie, wzmaki lepsze glosniki itd-startujemu chyba od STP ktore tez ma rozne rodzaje i koszt takiego wytłumienia od 150-w góre.. Koszt wytłumienia przednich drzwi moze kosztowac nawet 500zł, jak sie bawisz jeszcze w tylne drzwi..Maty teraz policz sobie sam.. Ja miałem okazje wygłuszac całe auto-koszta robią sie naprawde duze bo łatwo sie domyslec ile idzie takich mat-i jakiej jakosci. Sa ludzie co potrafia wydac nawet 5tysi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że 4 paczki STP vibroplastu wystarczą do większości samochodów na przednie drzwi, najlepiej miareczka w łapkę i mniej więcej zmierzyć powierzchnię drzwi + jakieś 10% i potem wybrać materiał. Tu jest ciekawy temat o matach stp gdzie wypowiada się ich dystrybutor ----> http://www.audiocar.pl/forum/viewtopic.php...sc&start=30

Skoro jesteś z Piaseczna to daleko do bariery dźwieku nie masz najlepiej podjechać, pomacać pogadać i zawsze jeszcze jakiś upuścik można wynegocjować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącze to pytanie tutaj. Chodzi o maty Soudal, które sa w miare polecane (a przynajmniej były) na tym forum. Już nie wiem jak to jest, na innych forach (nie konieczne CA, ale pisali to osoby imo raczej siedzące w CarAudio) piszą, że maty Soudal nie nadają sie do wygłuszania drzwi i dają ZEROWE efekty...

Więc pytam tutaj ludzi ogarniających i tych którzy mają wygluszone drzwi Soudalem a wcześniej najlepiej sluchali bez wygluszenia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzydkim zapachem
Mam soudal w drzwiach i jakoś nie śmierdzi, w 'strategicznych' miejscach na dachu również aby nie drgało, bagaj to raczej z nudów kiedyś. I NIC NIE ŚMIERDZI

 

a potrzeba wygłuszac drzwi jesli sie głosno nie slucha muzyki ?
Nikt do tego nie zmusza, ale posłuchaj drzwi nie wygłuszonych a wygłuszonych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącze to pytanie tutaj. Chodzi o maty Soudal, które sa w miare polecane (a przynajmniej były) na tym forum. Już nie wiem jak to jest, na innych forach (nie konieczne CA, ale pisali to osoby imo raczej siedzące w CarAudio) piszą, że maty Soudal nie nadają sie do wygłuszania drzwi i dają ZEROWE efekty...

 

Pisze się wiele rzeczy, niekoniecznie zgodnych z prawdą. Zawsze lepiej samemu sprawdzić i dojść do wniosku.

 

Więc pytam tutaj ludzi ogarniających i tych którzy mają wygluszone drzwi Soudalem a wcześniej najlepiej sluchali bez wygluszenia.

Pozdrawiam.

 

Ja mam drzwi zrobione Soudalem - blacha wewnętrzna 2 warstwowo, zewnętrzna od środka i na zewnątrz. Gra nieporównywalnie lepiej, niż jak miałem niewygłuszone drzwi. Bo w drzwiach są 2 główne zadania dla materiału tłumiącego:

- tworzyć szczelną komorę dla głośnika

- zwiększyć współczynnik stratności akustycznej blachy, z której zrobione są drzwi.

 

Co to jest ten współczynnik? Ano można przeczytać tutaj

Współczynnik stratności akustycznej „n" jest miarą zdolności tłumienia dźwięku wydobywanego z różnych struktur. Stwierdza ile energii z wibracji (np. ze stalowej powłoki) jest przekształcana na ciepło zamiast na dźwięk. Dla konstrukcji zawierających kilka warstw materiałów tłumiących używa się współczynnika łącznej stratności „n comb". Teoretyczna maksymalna wartość tego współczynnika wynosi 1 (brak wibracji). Niewytłumiony płat 1mm blachy stalowej posiada współczynnik ok. 0,001 dla 200Hz. Dynamat Original nałożony na ten płat zwiększy współczynnik stratności do 0,14 w temperaturze +10°C. Zwielokrotniona warstwa Dynamat Original może dodatkowo poprawić właściwości wygłuszające.

 

Z tego wynika, że cokolwiek o wysokiej gęstości, naklejone na blachę zwiększa jej współczynnik stratności akustycznej. Kwestia - o ile? Dla dynamatu zrobiono pomiary i napisano. Dla Soudala raczej nikt pomiarów nie robił, ale to że stosowanie soudala coś daje chyba nie powinno wzbudzać wątpliwości. Oczywiście dynamaty, stp, stingery dadzą lepsze rezultaty bo są specjalnie do tego projektowane. Ale mówienie "soudal nic nie daje" świadczy tylko o tym, że osoba tak mówiąca nie ma zielonego pojęcia o samej istocie tłumienia drgań oraz o tym, jak działają materiały tłumiące w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

jutro rozwieje wszelakie wąpliwości :P

zabieram się po tej okropnej zimnie za wygłuszanie wkoncu :P

kupiłem 2 rolki taśmy dekarskiej tytan(100 zł za wszystko:)

1 raz kładę więc az jestem ciekaw jak wyjdzie...

myslałem zeby najpierw 1 drzwi zrobić...i przetestować

takze jak sie uporam z wszystkim zdam relacje i spór raz na zawsze rozwiążemy :wstyd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary suszarka to jakiś mit , nie przy tych temperaturach! zapomnij o jakimkolwiek podgrzewaniu dekary, tak kleji się to ustrojstwo :P w piątek wyklejałem bagaj, zero podgrzewania a kleji sie jak ta lala :P zakup sobie tylko benzyne lakową i odtłuść cześniej powierzchnie na które pójdzie dekara. podgrzewanie owszem ale tylko przy ujemnych temperaturach(wiem bo drzwi robiłem w grudniu). w takich tenperaturach jak teraz to tylko odtłuszczasz nalepiasz i konkretnie dociskasz palcami :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...