Skocz do zawartości

Problematyka z wzmacniaczem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakładając ten post starałem się opisać wszystko co mnie trapi z czym główkuje od pół roku i nikt nie potrafił mi udzielić poprawnej odpowiedzi na pytanie:
1. Jak obliczyć moc wzmacniaczą pod głośnik czy liczy się rms czy moc max watt jak ktoś by mi wyjaśnił 
był bym wdzięczny bo gdzie zakładam post usuwają i ryzykuje tutaj.
2. Pytanie czy Xplod XM-N502 dałby radę pociągnąć te dwa głośniki ? (Proszę się nie śmiać, lecz jestem zielony w te klocki i od pół roku nikt nie potrafi mi pomóc w tym).

Crunch CRB350 


Moc RMS - 350W 
Moc maksymalna - 700W 
Impedancja - 4 Ohm 
Średnia głośnika - 30 cm 

Głośnik Excalibur X12.1BR 12″ Bass Reflex Subwoofer 

1000 watt Maximaal vermogen 
300 watt RMS vermogen 
Impedantie 4ohm 
Gevoeligheid 94db 
Frequentie bereik 35~1000hz 

3. Pod excaliburem był podpięty wzmacniacz climax  MA2-28 2x250 watt, lecz się ciągle palił mimo naprawy która mnie kosztowała 100 zł po 2 tyg padał i palił się protect aż się wkurzyłem za 3 razem i go nie robię oczywiście go mostkowałem.
4. Wzmacniacz Xplod XM-N502 Daje radę pod crunch , lecz czy nie za słaby , bo się grzeje czy ten typ tak ma ? 
5. Jeżeli nie pasuje ten Xplod pod te 2 głośniki to powiedźcie mi jaki wzmacniacz by dał radę pod te 2 głośniki lecz jak to nie opłacalne to jaki dobrać pod excalibura oraz jak oblicza się wzmacniacz. 
6. Dlaczego w sklepie gdy pytam o wzmacniacz to ciągle wpychają mi monoblok czy on jest lepszy bo czytałem że monoblok jest to samo co wzmacniacz ? 
Mam nadzieję że w końcu dostanę nurtujące mnie pytania na które odpowiedzi wyczekuje już od czerwca 2014 pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Mańku2092 wszystkie odpowiedzi masz w linkach ktore dostałeś na

 

maila.

 

Wystarczy się z tym zapoznać,i spokojnie przeczytać ze zrozumieniem?

 

Dodam tylko ze nie zaleca się stosowania 2 różnych głośników.

Edytowane przez dan124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...