Skocz do zawartości

Wymiana anteny radiowej


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam nadzieję , że trafiłem do odpowiedniego działu a mój temat nie wyląduje w koszu. Jeśli źle to bardzo proszę moderatora o wskazanie prawidłowego działu.

Do rzeczy: od zawsze miałem problem z odbiorem radia w aucie (Seat Ibiza 2 fl). Od niedawna cały mój zestaw audio jest sterowany przez Pioneera deh 80 prs. I radio nadal działa słabo. Niby odbiór fal jakiś tam jest ale tylko w pobliżu większych miejscowości.

Sprawdziłem co tam mam za antenę - antena ma 2 kable. Jeden główny do radia, drugi cieniutki - pewnie zasilanie dodatkowego wzmacniacza. Niestety nie jestem w stanie określić bez rozebrania połowy auta czy ten cieniutki dochodzi do kostki ISO. Może tak może nie... Więc znalazłem jakiś poradnik mówiący aby przelutować kabel sygnałowy w tej antenie tak żeby pominąć w niej wzmacniacz. Tak też zrobiłem - poprawa jest, ale radio ciągle słabo zbiera.

W związku z tym: chcę wymienić antenę i mam dylemat: antena będzie rzecz jasna stała na dachu w miejscu fabrycznej i zastanawiam się czy powinienem kupić taką bez wzmacniacza wbudowanego (wtedy ma tylko jeden kabel) czy tak jak było fabrycznie czyli ze wzmacniaczem - taka będzie miała 2 kable. Co zrobić żeby w końcu było dobrze?

Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...