Skocz do zawartości

zientek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Mam problem z moim radiem, Alpine 9855, wygląda to następująco.

Dzisiaj z rana wsiadłem w auto, przejechałem jakieś 4km po drodze gasząc i zamykając auto przy czym radio jak zwykle się wyłączyło, wróciłem do domu auto stało kilka godzin. Do tej pory wszystko było ok! Wsiadłem, i chciałem "uderzyć na miasto" okazało się że...:
radio się nie włącza, panel miał ustawione wychylenie na 2 z trzech możliwych poziomów, nie dzieje się nic panel nie odchyla się, wzmacniacze się nie włączają, wyświetlacz nie reaguje w najmniejszym nawet stopniu zupełnie nic, ale! Ale świeci się podświetlenie paska glide, taki malutki pasek nad samym glaidem i ten malutki nad przyciskiem od wyświetlacza. Raz na jakiś czas po dłuższym wyjęciu panela i po jego włożeniu zapalają się też przyciski na kolor czerwony (ustawione były cały czas na niebieski). Czy auto włączone czy wyłączone nie ma różnicy, nawet z wyłączonym zapłonem i wyciągniętym kluczykiem (kiedy normalnie radio przestawało grać) dalej podświetlenie się świeci.

W radiu od kiedy je posiadam końcówka mocy była wyłączona, używałem korekcji czasowej, nie korzystałem z MXa i ciąłem wszystko na zwrotnicy w radiu. Jako źródło przez 99% czasu służyły CD dosłownie sporadycznie jeżeli jakiś znajomy miał chęć korzystałem z auxa do którego miałem przejściówkę z alle (nie oryginalną) ale ostatnio przez jakieś 3 miesiące nic w ten sposób nie podłączałem. Ostatnio padł mi akumulator (przez zablokowany pedał stop) ale doprowadziłem go do stanu używalności (2 letni aku) Z tydzień temu był moment w którym gałka poszła troszkę dalej, ale całą robotę robią wzmacniacze. Panel w radiu z reguły zostaje w radiu wyciągam go tylko kiedy zostawiam auto bez opieki (jakieś 10 razy w tygodniu). To chyba wszystkie szczegóły użytkowania które przychodzą mi do głowy i mogłyby ewentualnie pomóc w "śledztwie". 

 

Jeżeli macie jakiekolwiek porady albo zetknęliście się z kimś kto miał podobny problem proszę o radę ;)

Dodam tylko, że niestety nie mam w okolicy żadnego znajomego który miałby na pokładzie takie radio, żeby sprawdzić z innym panelem.

Ewentualnie jakieś polecane serwisy? Rzetelni fachowcy? Swojemu lokalnemu nie ufam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wsiadlem do auta te kilka dni praktycznie, jeszcze zanim założyłem temat na forum wyjalem radio sprawdziłem kable, bezpieczniki i napięcie. Gdzieś znalazłem na anglojęzycznych stronach że możliwe iż z powodu zbyt małego napięcia tak jest. Ale przy oddalonym aucie było tak samo.

W każdym razie jestem na tyle głupi, że nie resetowalem radia... A to właśnie rozwiązalo problem w 100% :] tak więc medal z kartofla dla mnie a Wam wielkie dzięki za pomoc ;)

Temat do zamknięcia albo ku przestrodze dla innych :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...