Skocz do zawartości

CLARION i co dalej


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Od razu przejdę do sedna sprawy :]

Zakupiłem auto :P i w spadku po poprzednim właścicielu otrzymałem system audio do niego.

Audio nie jest zainstalowane - poprzednik nie zdążył tego zrobić. Stąd moja obecność na tym forum.

Zwracam się z prośbą o wskazówki co z tym fantem zrobić, ponieważ gdyż iż jestem zielony w te klocki. :P .

Auto jest typu coupe, w którym będzie słuchany hip-hop, okazyjnie house'ik. Już wiem jak wszystko wytłumić.

A oto co posiadam:

1 Radio - Clarion DXZ389RGUSB

2 Głośniki -Clarion SRQ1720s

3 Głośniki - Infinity 6822cf

Tego sprzętu nie będę wymieniał, ale czy trzeba do tego jakiś wzmacniacz (jeżeli tak to jakiego szukać, żeby się to nie sfajczyło)?

Jeżeli chciałbym opcjonalnie to tego więcej basu, to czy jakiś aktywny sub (pod siedzenie np) się nada?

Budżet nie ma być przy tym kosmiczny, nie chce się niczym popisywać, nic mi w aucie nie ma napier...ać, tylko ma uczciwie brzmieć.

Za wszystkie podpowiedzi z góry dzięki.

Będzie super jeżeli z waszą pomocą uda mi się to wszystko odpalić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc głośnik clariona montujesz w wygłuszone drzwi na dystansie, tweetery dajesz w słupki i pod te głośnik przydał by się wzmacniacz, o mocy ok 50w RMS na kanał, te elipsy sobie odpóść, najlepiej je sprzedaj i kase przeznacz na wzmacniacz, a naprwno będziesz zadowolony.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

 

Jeżeli odpuszczę sobie elipsy, to czy nie będzie brakować w aucie dźwięku (nagłośniony tylko przód)? Z tyłu w boczkach też mam miejsce na głośniki.

A co z ewentualnym basem, pod subwoofer oddzielny wzmacniacz, czy jeden do wszystkiego? Radio też ma chyba jakieś wyjście na "sub" :P

A to seryjne okablowanie auta też będzie do wymiany? Zdaje się, że pod wzmacniacz to lepsze pęto trzeba puścić.

 

Dziękuję za wstępne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem sobie pewien odsłuch. Volvo S40, nagłośnienie seryjne, ale całkiem dobre (jak to volvo).

Przestawiłem sobie fade tylko na przód, żeby zobaczyć jak to będzie ewentualnie słychać u mnie.

Na moje potrzeby wniosek jest taki: elipsy zostają i idą w tylne boczki, chcę mieć dźwięk w całym aucie. Drugim wnioskiem jest, że nie

będzie subwoofera, jak dobrze wytłumię auto, to mi te głośniki wystarczająco dobrze zagrają. Zaczynam poszukiwania

wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wszystko z uwagą. Faktem jest, że z opinii tutaj piszących należałoby scenę auta oprzeć na: przód woofer+tweeter, tył nic, albo sub.

Ponieważ zaczynam z CA, więc staram się nie upierać, ale wciąż mam wrażenie, że będzie brakować mi "tyłu" w odsłuchu.

Subwoofer kojarzy mi się nieodłącznie z "wielkim" basem, ale może to jest jakieś błędne podejście.

Jeżeli chodzi o wzmacniacz, to chodziłoby o używkę - do 300zł. To nie musi być nic kosmicznego, godne zaufania raczej.

Chciałbym sprawę zbadać od drugiej strony, więc jeżeli instalacja miałaby mieć subwoofer to jaki niezawielki moglibyście polecić.

I na koniec co tak naprawdę te elipsy zepsują w moim CA?

pzdr[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te elipsy zepsują Ci scene w aucie, ja u ojca w skodzie felicji specjalnie odłączyłem tył, gdyż mnie drażnił, a podaj ile PLN-ów możesz przeznaczyć na subwoofer, myślę że jakiś 20cm w closed by Ci wystarczył, jeśli nie oczekujesz dużego basu trzęsącego wszystkimi blachami w aucie :]

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagłośnienie seryjne, ale całkiem dobre

 

To rzecz niemożliwa w założeniu. To jak kwadratowe koło, albo sucha woda.

 

tutaj się nie zgodzę, słuchałeś może fabrycznego nagłośnienia w mercedesie E-class dodam ze rok 2003?? Jest tam założony System Surround Harman Kardon® Logic 7®... ja mam okazje słuchać praktycznie codziennie i muszę przyznać ze są odstępstwa od reguły. Jeśli ktoś nie wierzy to proponuje posłuchać... Scena jest super ułożona, dźwięk bardzo detaliczny, basu nie brak, praktycznie nie ma się do czego doczepić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałeś może fabrycznego nagłośnienia w mercedesie E-class dodam ze rok 2003?? Jest tam założony System Surround Harman Kardon® Logic 7®... ja mam okazje słuchać praktycznie codziennie i muszę przyznać ze są odstępstwa od reguły. Jeśli ktoś nie wierzy to proponuje posłuchać... Scena jest super ułożona, dźwięk bardzo detaliczny, basu nie brak, praktycznie nie ma się do czego doczepić....

 

Jest to radio standardowe? Znaczy - do wszystkich Mercedesów klasy E, przy wyborze opcji "Radio CD" zakładają System Surround Harman Kardon® Logic 7®? Pytam poważnie, bo nie wiem.

 

I ile to kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile to kosztuje bo wujaszek sobie takiego merca sprawil, ma oryginalne radyjko, zmieniareczke i subwoofer pod tylną półką. radyjko jest sporawych rozmiarów cos jak 2din, i do tego zmieniareczka na windzie wyjezdzajaca po podniesieniu guziczków od sterowania roznymi pierdolami poprostu bajka

 

aha merca kupil uzywke za 60 kafli wiec podejzewam ze ten co to sprzedawal nawet nie myslal o tym co tam gra, noname masz racje ze gdybym mial kupic to auto w salonie i doplacic za sprzet to bym tego nie zorbil ale nie bylo mowy o kosztach tylko o tym ze fabryczny sprzet nie potrafi zagrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w trące się jeśli chodzi o merca to harman czy bose nie jest standardem tylko za dopłata

a standard gra jak w innych autach możne troszkę lepiej ale nie powala na kolana

a zeby nie było off topa to te elipsy jak już maja być to możne tez dać przez zwmacniacz na pewno to

lepiej zagra jak z pod radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w trące się jeśli chodzi o merca to harman czy bose nie jest standardem tylko za dopłata

a standard gra jak w innych autach możne troszkę lepiej ale nie powala na kolana

 

Właśnie tak myślałem, bo coś mi nie pasowało, że Mercedes nagle zaczął montować Harmana jako radio standardowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory chłopaki, ale w którym momencie napisałem ze to jest sprzęt standard?? jest fabrycznie zakładany, ale nie napisałem że jest w standardzie, w ogóle nie chciałem nawet napominać ile co kosztowało ani dlaczego było zakładane. Po prostu założone w mercu i gra jako oryginalne a co do Bose to śmieje się z kuzyna ze ma Bose.... nogi :] bo wszystko czeszczy i nie gra wcale tak wspaniale jak by się mogło wydawać a co do harmana-kardona to jedyne co mi się w tym sprzęcie podoba to gra naprawdę czyściutko i bardzo detalicznie a przy tym nie brak żadnego z tonów :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...