Skocz do zawartości

RE Audio SE-10 D2 -> CLOSED czy BR ????


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tego się właśnie obawiałem... a na domiar złego wersja SR nie jest tak chwalona jak SE :P

Chciałbym kupić raz, a dobrze... nie chciałbym się zawieść podobnie jak autor tematu.

 

 

Jezeli chcesz zeby twoj wzmak mial dobra kontrole a glosnik zeby dal z siebie wszystko szukaj czegos okolo 250 - 300 wat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm

 

Jedyną opcję, którą widzę to ... dokupić kolejny wzmacniacz :P

Ten US Amps będę wykorzystywał w przyszłości, bo mam w planie włożyć po 2 głośniki w drzwi. Ale to dopiero w nowym samochodzie. Wtedy wykorzystam go w 100%.

 

W takim razie podpowiedzcie mi proszę jaki wzmak miałby kontrolę nad tym przetwornikiem ? Myślę o jakiejś używce do 400 zł. Myślę, że w tej kwocie znajdzie się jakiś z dobrym stosunkiem/cena jakość.

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2009-04-11, 11:05 ]

po zapoznaniu się z cenami stwierdzam,że 700 zł to minimum.... ale nadal czekam na propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego się właśnie obawiałem... a na domiar złego wersja SR nie jest tak chwalona jak SE :P

Chciałbym kupić raz, a dobrze... nie chciałbym się zawieść podobnie jak autor tematu.

 

a czemu nie jest tak chwalona? Skad taki pomysl? Ja zmieniłem na SE dlatego bo mam sedana (je**nego pancernika) i tylko dlatego. Natomiast jak wczesniej wsadziłem tego SR'a do meganki hb, podpiety bo Xetec'a 4 kanałowego a zrodło to alpina to sie mało nie posrałem taki był tam bass. Plastki same sie odczepiały od tapicerki.

 

Poprostu jest jedno powazne przykazanie (sprawdzone na mnie):

 

SEDAN + CLARION (gra za cieplo i kiepsko bassem) = kupa

oczywiscie jesli chodzi o konkretny bass taki jak ja chciałem uzyskac. Wczesniej swojego SR'a w tej konfiguracji podpiałem pod stara alpinka i pod kenwooda PS909 u Herdiego z Gravity Sound to prawie wlosy mi wyszły z wrazenia, ze zmiana radia u mnie tyle dala. Ale niestety zreszta jak widac na allegro posucha ze sprzedaza i swojego clarka dxz778 nie sprzedałem a za 50% nie bede go oddawał tylko dlatego ze nie mialem bassu. Stwierdziłem ze zmienie glosnik na mocnijeszy (bo taka mozliwosc mialem bez straty na wczesniejszym SR'ze).

I daltego mam mocniejszy glosnik i jest lepiej to fakt ale nie tak jak bylo na SR'ze pod innym radiem typu kenwood, alpine (co basem graja ostro w porownaniu do clarku). Clarion jest dobrym radiem do innego rodzaju muzyki, nie takiej jak ja slucham czyli HH, dance i techno. On gra bardzo neutralnie i spokojnie co sie niektorym podoba. Ja zdecydowanie wole ostro i z mocnym basem ale jak to sie mowi.... "mądry Polak po szkodzie".

Dlatego jak nastana lepsze czasy (sprzedazy) to clarek idzie na sprzedaz a kupie w jego miejsce jakiegos Kenia lub Alpinke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kolego, otóż po lekturze Twojego posta tym bardziej utwierdziłem się, że potrzebuje SE ... I ZMIANY RADIA :P

 

 

po 1.

 

W Październiku kupuje Galanta 00', który też należy do pancerników (sedan oczywiście)

 

po 2.

 

Mam Clariona, którego brzmienie mi się niezbyt podoba...a jeszcze bardziej nie podoba mi się mała możliwość regulacji. Ale radio kupiłem okazyjnie i jakoś do tego się nie przykładałem...przy kolejnym zakupie to ulegnie zmianie :P

 

po 3.

 

Zdaje się, że mamy podobne preferencje, co do brzmienia

 

po 4.

 

Wybrałem wzmaka.... przeczytałem troszkę, i dostałem poradę ... wybór padł na STEG'a K2.02 . Używka za 1000 zł

 

po 5.

 

Chcę mieć suba z napędem, który będzie spełniał moje oczekiwania. Nie chcę się denerwować, że coś mogłem zrobić lepiej w tym przedziale cenowym i uzyskać lepsze brzmienie. Jeśli za jakiś czas stwierdzę, że czas na coś lepszego/droższego, to zawsze mogę zmienić suba,a wzmak i tak uciągnie nawet nieco bardziej wymagający przetwornik.

 

po 6.

 

zaczynam się zastanawiać, czy te 83 DB SPL nie jest troszkę zbyt mało ...

 

Pozdrawiam Patryk

 

[ Dodano: 2009-04-12, 01:43 ]

dB :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jka sedan i clarion to wszystko jasne.....

 

ja swojego zmienie jak tylko trafi mi sie jakas okazja na alpine/kenwooda

 

moglbys rozwinac pierwsze zdanie, bo nie kumam

 

a czytałes moj ostatni post w 1-szej zakładce? czy tylko po "łebkach" bo tam sie juz rozwinałem dosc wyraznie, a tutaj tylko przytaknałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no teraz przeczytalem :zly: i zaluje ze tego nie zrobilem wczesniej bo jak dla mnie to jakies

 

po pierwsze : co ma piernik do wiatraka, a raczej sedan do clariona...

 

po drugie : dlaczego clarion nie nadaje sie do techno, dance - ja mam tez clarka z wysokiej polki i moim zdaniem jest ok

 

no ale jesli twierdzisz ze po podmianie radia jest az taka roznica to cos mi tu nie pasuje...

grzebales w ustawieniach, kombinowales z podbiciami itp, przesunieciem momentu ciecia pasma (np dac LP wyzej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie szukam manuala...

 

rozumiem, ze gainy na wzmakach i filtry podbicia masz juz ustawione. wiec

 

na poczatku wybieramy 3-WAY

 

i ustawienia:

 

X-over

 

SUB:

LPF - 120Hz

LPF slope 6dB

HPF - 20Hz

HPF slope 6dB

Phase NOR

 

daj jeszcze z +2 lub +3 na podbiciach BASS i zobacz czy cos to dalo :zly:

 

ps zawsze mozesz GAIN podkrecic na "rear" lub dac fader do tylu i podglosnic

 

[ Dodano: 2009-04-12, 17:32 ]

jesli to niepomoze to udaj sie do jakiegos zakladu CA (w koncu w wawie tego pelno) i popros zeby Ci ustawili "zeby rzucalo miesem" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no teraz przeczytalem :zly: i zaluje ze tego nie zrobilem wczesniej bo jak dla mnie to jakies

 

po pierwsze : co ma piernik do wiatraka, a raczej sedan do clariona...

 

juz tlumacze n-ty raz. Clarion okreslany jest jako grajek neutralny (nie wychyla sie w zadnych rejestrach), gra spokojnie - niektorzy okreslaja to jak cyt. "flaki z olejem", wielu osobom to pasuje (rzecz gustu), druga sprawa znalazlem tez opinie na forum audiocar'u "zawodnikow" znacznie lepszych ode mnie i siedzacych od dawna w tym interesie ze ten model akurat kiepsko kontroluje suba.

Jesli chodzi o bude czyt. sedan - to jest najgorsza z mozliwych (liftback/hatchback, kombi) do nagłosnienia a w szczegolnosci do przebicia sie z bassem do srodka w stosunku do innych nadwozi. Dodatkowo jak sie naogladałem u siebie to wszedzie mam blache, nawet za materiałem z tyłu za kanapa tez jest blacha a nie sprezyny i gabka, co dodatkowo przeszkadza w przedostaniu sie dzwieku do srodka (w stosunku do innych nadwozi), trzeba cos naprawde mocnego zeby bylo lepiej.

Jak poskladasz sobie to do kupy to moze zrozumiesz moj tok myslenia i odbioru dzwieku (a wrecz rozczarowanie) pod wydaniu na wszystko 5 kilo zlotych.

Jak juz wspomniałem mialem wczesniej zachwalana serie SR-10 D2 w 20L closed. Pojechałem do Herdiego z www.gae.pl (Gravity Sound) i sprawdzalismy co jest nie tak. Od ulozenia kabli, masy, RCA, zmianie podlaczenia suba pod przod, ktory gral rewelacyjnie i nic nie wymyslismy. Bassu praktycznie w kabinie brak (moze nie brak doslownie) bo byl ale naprawde mało. Podpielismy go do samochodu jego kolegi, ktory aktualnie rzeźbilw swojej Megance HB, to on wiedzial co robi bo slyszal ten glosnik w akcji a mi szczeka opadła jak dach od basu prostowalo, z mojego glosnika podpietego pod radio alpine, wzmacniacz 4ch Xetec (na mostku ok 350 W).

 

pojechalem do domu załamany. Pogadalem z Herdim jeszcze przez GG, mowil wpadaj jeszcze raz bo w sumie najwazniejszego nie zrobilismy, zmienmy jednostke. Mam jakies stara apline i kenwood'a u siebie. Bo to nie mozliwe ze to tak gra u Ciebie, jak wszystkie klocki sa ok i instalka tez. Bez ruszania ustawien podpielismy innych (wzmacniacza rowniez), podpinamy alpine ustawiamy level suba na nim (alpine ma chyba az do +18, clarion tylko +6), usłyszałem w samochodzie z SR-10 D2 to samo praktycznie co kilka dni wczesniej w tej megance. Zmienilismy na kenwood'a ps909 sytuacja identyczna. bass grzal z SR'a az miło.

I sie wtedy okazalo ze to co przeczytalem na forach odnosnie radia DXZ778 to prawda. Funkcji mnostwo,i granie naprawde dobre ale poprostu delikatne, spokojne. A ja wole ogien, agesywnosc w brzmieniu w muzyce ktora słucham. I wtedy pomyslałem dalczego nie kupilem 9812 czy nawet 9886, byly w tej samej cenie co clarion. poprostu nie sluchałem ich wczesniej ale przestraszylem sie wlasnie tej agresywnosci nie ktorym nie pasujacej w muzyce.

Taka krotka historia. Moja przypadek

 

po drugie : dlaczego clarion nie nadaje sie do techno, dance - ja mam tez clarka z wysokiej polki i moim zdaniem jest ok

 

nadaje sie tylko zalezy co kto oczekuje od dzwieku. Ja lubie w tych klimatach sporo gory i masujacy mocna walący (ale czysto nie buczenie) bass. To mialem po podpieciu innych w/w zrodel do SR'a. Natomiast zeby chociaz w zadawalajacej ilosci miec go pod clarioen w sedanie, musialem dolozyc prawie 500 PLN (300 do mocniejszej serii SE i 200 na strojona skrzynke BR pod niego ktora zagra glosniej niz closed). Zaznaczam ze SR w zamknietej pod tamtymi radiami gral swietnie, bassu duzo i nisko schodzil.

 

no ale jesli twierdzisz ze po podmianie radia jest az taka roznica to cos mi tu nie pasuje...

grzebales w ustawieniach, kombinowales z podbiciami itp, przesunieciem momentu ciecia pasma (np dac LP wyzej)

 

tak zgodnie z zaleceniami:

Wszystkie ulepszacze typu Treble/Bass na 0.

 

tryb nagłosnienia - NORMAL

SW level - max +6db

Subwoofer - ust. mono/stereo

HPF i LPF w radiu - na through ale

 

na wzmaku od przodu slabszy US. AMPS:

HPF - ok. 70-80 hz

 

na wzmaku odp. za suba mocnijeszy US. AMPS:

LPF - ok 80hz

 

wszystkie podbicia itp wylaczone zeby nie zniekształcały dzwieku.

 

Tak ustawione wszystko pod alpine/kennwodem + SR-10 D2 w 20 closed grało po mistrzowsku u mnie

Tak ustawione wszystko pod DXZ775 + SR-10 D2 w 20 closed grało kiepsko u mnie

Tak ustawione wszystko pod DXZ775 + SE-10 D2 w 35L netto/strojenie 40Hz BR gra powiedzmy ze podobnie jak 1-sza konfiguracja (ale zostalo to okupione dodatkowymi 500 PLN)

 

Dlatego nie twierdze ze Clarion jest do konca be. Nie jest ale mi i moim preferencja jakie mam sluchajac dzwieku nie podpasował. Generalnie za ta cene 778/788 nie kupi sie nowego radia z tyloma opcjami (korekcja czasu, filtry itp.) Ale mi podpadł i tyle.

Przy najblizszej okazji sprzedam go i kupie jakas alpinke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sprobuje tak zrobic. Generalnie wlasnie w W-wie szukalem kogos obcykanego w tym radiu (lub clarionowatych) zeby pomogl mi je ustawic. Chlopaki z audiocaru organizuja czesto spoty w W-wie i mialem zamiar tam sie udac zeby ktos madrzejszy sie temu przypatrzyl i pomogl mi ustawic ale ostatni byl 8 marca a mnie w tym czasie nie bylo w W-wie ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

hejka,

 

powiedzcie mi prosze tak łopatologicznie o co chodzi z tym filtrem subsonicznym.

 

Generalnie teorie znam juz ja kilka razy czytalem ze ucina sie suba od dolu i ze dodatkowo jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie dla subow w BR, zeby ich nie uszkodzic.

 

Czy majac U.S. Amps 1600.2 XT ktory posiada m.in.:

filtr subsoniczny - 15Hz - 40Hz (24dB/okt.)

 

i majac RE Audio SE-10 D2 w skrzynce BR 35L netto / strojenie na 40Hz

lpf na wzmaku wlaczony w ok. 80Hz

 

na ile powinienem ustawic ten filtr subsoniczny? Bo nie mam pojecia :D

 

Pozdr.,

disaster3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...