Skocz do zawartości

pochłaniacz wilgoci do auta


dario1986
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem te biedronkowe woreczki do samochodów, bodajże 8 lub 9 zł za sztukę. Wpakowałem 3 szt - 1 do bagażnika, jedna na podsufitkę (skraplała mi się woda na dachu od środka) i trzecia z tyłu na półce. Różnica jakaśtam jest, ale jedna sztuka raczej wątpliwe że cokolwiek da.

nie wiem skąd u mnie takie problemy, w zeszłym roku aż takiego dramatu nie było, a tu mi coś zaczęło z lampki kapać na rękę.

Ogólnie myślałem o dorzuceniu jeszcze 1-2 pochłaniaczy dla pewności co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem.. :rotfl:  Nie pomogło tak jak umycie od wewnątrz szyb czy "wylewanie" wody z korytek za każdym razem po wyjściu z auta. A i tak parowały/parują... trochę.

Dobrze - ja nie ma klimy, i nic mi powietrze nie osuszy. A jak masz i dalej paruje to przegląd klimy, wymiana filtra.. ew sprawdzenie czy nie dostaje się woda skądś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilem mam sprawną i  ten sposób sobie radzę, tyle że zawsze trzeba chwilę poczekać aż odparują po nocy, a nie mam zwyczaju jazdy na "czołgistę".

U mnie wilgoć zapewne bierze się z welurowych dywaników. Filtr kabinowy wymieniałem w sierpniu więc prawie nówka sztuka.

 

 

Stosowałem Humistop nie bardzo pomagało,więcej pomogło oczyszczenie bagażnika z gratów i wymiana filtra kabinowego.

 

mam sedana więc to nie to :) a gratów fakt sporo;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje autko 18 wiosen ;) fiesta mk4 zetec-s 16v... welurowe dywaniki... i powiem Ci ze mam problem z parujacymi szybami jak popada deszczyk .... zbiera sie troche wilgoci wlasnie na nich... pomaga jedynie osuszenie w domciu ;)...wymiana filtrów za duzo nie pomogla ;) takze prawdopodobnie przyczyna doszukuje sie wlasnie w ww. dywanikach ;) ...powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam w takim razie też dywaniki . Bo ja latem welurowe a w zimie - gumowe. Było tez o tym w tv nawet, bo sami tą wilgoć w wilgotne dni do auta wnosimy na butach, ubraniach itd.. A jeśli pod chmurą auto.. tym bardziej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


mój w sylwestra skończył 17 lat

 


Moje autko 18 wiosen

 

Zacząłbym od sprawdzenia szyb, jeśli wklejane to wyciać i wkleić na nowo, jeśli uszczelki to uszczelnić.

 

Alero ma 16 lat (no młodsze od Waszych) ale jak tylko dywaniki są suche to nic nie paruje. mam jeden worek z weldbilda i on wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie go namierzyć?

 

Mam takiego w każdym aucie - działa rewelacyjnie na moje potrzeby

 

http://www.weltbild.de/3/17567189-1/geschenke-lifestyle/auto-entfeuchter.html

 

tu podobny na stronie PL

 

http://www.ravelo.pl/pochlaniacz-wilgoci-1-kg,p100182897.html

 

 

 

Nie, one nadają się do domu, stosuje takie za kserokopiarką żeby papier wilgoci nie łapał i się nie rozciągał przy drukowaniu, jak wsadzisz ten worek do auta to za 3 dni będzie kamień i możesz dać następny, wtedy taniej będzie taksówką podróżować niż utrzymywać auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


to po pół godziny nie widać co w środku...

 

To masz wersję fog-safety , czasem nic tylko się cieszyć , przynajmniej policja dowodu nie weźmie jak za oklejone szyby :)

 

A tak na poważnie, w większosci wine ponosi szczelność uszczelek i wklejone szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Orlenie możesz kupić (ok 35zł) taki pochłaniacz wielokrotnego użycia (poniżej fota i opis z pudełka) 

 

Opis pochłaniacza: Samochodowy Pochłaniacz Wilgoci zapewnia szybki oraz proste usunięcie wilgoci z samochodu, naczepy, samochodu kempingowego i łodzi.

To najlepszy wybór dla Ciebie w walce z zaparowanymi szybami wewnątrz pojazdu oraz innymi problemami związanymi z wilgocią.

Samochodowy Pochłaniacz Wilgoci przyciąga nadmiar wilgoci w Twoim samochodzie niczym magnes.

Pochłonięta woda jest bezpiecznie przetrzymywana i nigdy nie będzie wyciekać podczas używania.

A co jest w tym wszystkim najlepsze ? Urządzenie nie wymaga ponownego uzupełniania!!

 

Urządzenie pokazuje poziom wilgoci specjalnym wskaźnikiem, który zmienia kolor z niebieskiego na jasny róż. Gdy Samochodowy Pochłaniacz Wilgoci jest wypełniony wilgocią wymaga osuszenia. Chcesz go ponownie wykorzystać ? Wystarczy, że podgrzejesz go w mikrofalówce.

 

Podczas osuszania w mikrofalówce nie umieszczaj pochłaniacza na metalowej ramie lub na szklanej płycie. Umieść je w naczyniu nie podatnym na mikrofale lub na papierowym ręczniku. Upewnij się, ze wskaźnik skierowany jest w górę. Podgrzej Samochodowy Pochłaniacz Wilgoci w mikrofalówce przez 6 minut przy ok 600 Watt.

Podczas osuszania, wilgoć zgromadzona w pochłaniaczu z niego wyparuje. Urządzenie można także osuszać wystawiając je na słońce lub umieszczając je na kaloryferze, ale osuszanie będzie trwało dłużej.

Po osuszeniu kolor wskaźnika zmieni się na niebieski i Samochodowy Pochłaniacz Wilgoci będzie gotowy do użycia.

- Zdejmij plastikowe opakowanie przed pierwszym użycie.

- Nie umieszczaj urządzenia w miejscu łatwo dostępnym dla dzieci.

- Zestaw zawiera małe części, które stwarzają zagrożenie w przypadku połknięcia.

- Nie pocieraj ani nie drap wskaźnika.

- W zależności od wentylacji twojej mikrofalówki, kolor wskaźnika może ulec zmianie dopiero po kilku

post-623-0-74559000-1420744668_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...