Skocz do zawartości

Soundstream Reference 1600.2


truck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy ktoś miał do czynienia z tym wzmacniaczem?

Lub ogólnie z tą serią? Czego się spodziewać?

Chciałbym zastosować taką dwukanałówkę w klasie AB na napęd suba.

Wydaje się uczciwie wykonana.

Chętnie poznam jakieś opinie przed nabyciem(lub nie).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A która seria jest uznawana u SS za wyższą, Rubicone czy Ref?

Jak sobie radzi na subie ta Twoja 700ka?

Ja nie ukrywam ze względu na inne koszty skierowałem swój wzrok na tego 1600 bo potrzebuje mocny piec w 4 Ohm a nie niższych impedancjach, a takich jest mało lub są zwyczajnie drogie.

Tego zaś mam w fajnej kasie półrocznego w kartoniku do wzięcia,stąd dumam. Jak z kontrolą, barwą itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.talkaudio.co.uk/ipb/index.php/topic/21942-can-anyone-tell-me-the-differences-on-soundstream-amps-please/
Pod tym linkiem masz opisane porównanie wszystkich serii Soundstreama. Twoja seria reference to ta najnowsza. Jeżeli chodzi o Rubicona to były to modele zastępujące reference, powstały dwie serie, z czego druga już powstawała całkowicie w azji.
Jeżeli chodzi o barwę, kontrolę to najlepiej posłuchać przed zakupem. W auto hifi ta seria dostała bardzo wysokie noty w najwyższej kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mocy to 700s radzi sobie dość dobrze, 500w 4ohm ma więc już całkiem nieźle, 1000s będzie miał 700w 4ohm i to mi na pewno styknie:) Barwy itp Ci zbytnio nie opisze bo nie potrafię lać wody;) Jedynie co potrafię opisać to 160s na tw nie kłuje w uszy i jest dośc delikatny. Zaś 700s na subie nie jest suchy, ale nie jest ten bas taki zamulony, no dla mnie w sam raz:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za wszelkie info, niestety ja jeśli chodzi o SS zatrzymałem się na etapie wzdychania kilkanaście lat temu do DaVinci i Human Reign w gazetce. ;-)

Skoro lipy nie ma,to trzeba będzie nabyć i posłuchać, niestety przed zakupem to nie możliwe dlatego pytałem.

 

Ps.Martwi mnie tylko wartość zalecanego zabezpieczenia dla tego pieca 240A... Jak to,to nakarmię prundem. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem model REF 800.4 z tej samej serii. Bardzo fajnie napędzał aktywnie przód i w sumie z chęcią bym do niego wrócił.
To jedyny wzmacniacz jaki miałem który uspokoił wredne tweetery Focala TN3K.
Za to na suba w mostku pomimo mierzonych około 350W to słabo, bardzo słabo. Nie był w stanie wykarmić Helixa P10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To,że nie Ameryka to wiadomo, ale skonstruowany w USA,a czy ręce wykonały go żółte czy czarne to obojętne.

Nowy piecuch kosztował 899 eur na starcie, więc tani nie był a elementy ma w miarę np te mniejsze elektrolity to Elco. Więc najtańszego shitu nie wsadzili.

Test zdam, relacje z napędu dwóch HX2 więc trochę musi dmuchać aby je ruszyć. Chyba,że spuchnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie rozdziewiczony, zakupiony nowy nie używany, w użyciu kilka miesięcy i pan dostał auto firmowe swoje sprzedał a wraz z nim sprzęt, stąd fabryczny stan, piwnicy nie widział. A cena była bardzo uczciwa.

Jakby Ci nie przypasił i był w dobrych zł, to może go przygarnę

 

W dobrych. ;-) Pomnóz pojemność swojego furacza razy dwa. :-) w zł.

 

Ps. Mam nadzieję, że się ostanie, bo potem to już się za inne piece tej mocy w 4ohm robią, takie mało wdzięczne. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Update. Piecuch dotarł i jest w bardzo fajnym zadbanym stanie, parę rysek na radiatorze, reszta nie tknięta. Tyle wizualnie.

 

post-4530-0-26762200-1421766353_thumb.jpg

 

Podpiąłem w aucie, pod Gladen Zero 12 PRO, w miejsce Phoenix Golda ZPA 0,5 (1,3 KW w mostku, jakościowa klasa AB) i w sumie naturalnie ciśnie się porównanie na gorąco obu, po przepince udało się zauważyć takie różnice, PG gra na basie "tłuściej" brzmieniowo niż SS, ten gra tak jakby neutralniej (sucho jak zwał tak zwał), ale za to wydaje mi się ,że bardziej kopliwie, mniej przeciąga zakres przy wybrzmieniach itp, oba mają prundu w pytę i jeszcze trochę ,napędzą chyba wszystko oprócz SPLowych pompek z pierdyliardem RMS.

 

Oba przy 750 watowym subie, muszą być bardziej "kastrowane" jeśli chodzi o nastawy gain itp, niż żyłowane i chodzą na pół gwizdka.

Oba bez problemu kontrolują głośnik i nie ma żadnych dziwnych akcji typu przester, "klepanie" itp przy mocniejszym graniu.

Więc jeśli ktoś szuka alternatywy np dla DLS A6 jakościowej a tańszej, mogę go polecić, zabrzmi inaczej, ale nie gorzej.

 

Docelowo za kilka dni wrzucę paczkę jaką ma napędzać ten SS, czyli dwie sztuki 10tek HX2 RFD 2210 w dzielonym closecie,

 

post-4530-0-86987600-1421768587_thumb.jpg

 

i zobaczymy jak sobie poradzi z bardziej wymagającymi mocowo subami, niż pojedynczy Zero. Myślę ,że jego zauważona cecha czyli, nie podbarwianie basu w stronę HHpowego grania, może stać się zaletą przy HXach, bo trochę je powinien, przytrzymać z tendencją do grania na czarno i tłusto. Co zaś wyjdzie skrobnę.


Aha a odnośnie zapotrzebowania na prąd, to trochę się obawiałem, bo producent w manualu zaleca (piec nie posiada swoich bezpieczników) zastosowanie, 240 Amperowego  :huh: , takowego nie posiadam, więc wsadziłem jaki miałem, 100 A miniANL, bezpiecznik żyje, spadki na wskażnikach kondków Helixa, przy większym depnięciu 0,1 max 0,2 V, na zgaszonym aucie napięcie trzyma się w zakresie 12,4-12,5 V, na zapalonym 14,1-14,2.

Więc bólu nie ma, i A6ka spięta w 1 Ohm, ciągnęła więcej z istalki bo wtedy to już i altek nie wyrabiał i światła mi przygasały, mimo BIG 3.

 

post-4530-0-28500400-1421768658_thumb.jpg

 

post-4530-0-48612800-1421768743_thumb.jpg

 

Oczywiście wszystko się okaże, jak to jest nie pod spokojnym zero, a przy dwóch RFach, którym trzeba podać w sumie całość mocy z pieca, zobaczymy czy wtedy będę taki happy ze spadkami i zapotrzebowaniem na prund.  :hyhy:  :wink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kondziora 40F RFa, jakby co 

 

 

Ja i tak mam wyprowadzone już od 2 lat w boczek 2 x 50mm2 z klemami, więc prędzej w razie W zapodam jakiś bufor, ale ten AGM z Bmki 80 Ah, w tej chwili daje radę, jest przecież pod tylną kanapą to do bagażnika na rozety idzie max 1 m kabla.  :wink2:

 

ps. Dorzuciłem specjalnie dla Ciebie gwoli przypomnienia, foty mojego artystycznego pająka, z czasów kiedy potrzebowałem przez 3 szt M50(każda ma dwa plus i minusy) w sumie 8 plusów i minusów.  :szok:  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ładne te RFy.

 

 Wiem, ciasne i sztywne jak dziewica. :D

 

 

 


i zaproponować im 2 kilo- zobaczymy co one na to   

 

Spokojnie przyjmą na klatę.

 

 

 


chcę w bajpasa wrzucić do sedna

 

Powiem Ci tak odkąd Mehow mi zrobił bandpasa, pod najgrzeczniejszy z możliwych głośnik czyli tego Lotusa 250 SW, i zabolało mnie ucho od depnięcia  :zdegustowany: , poznałem jaka możliwość drzemie w tym rozwiązaniu, co prawda już wtedy trudno mówić o smaczkach typu "rożnorodność basu", ale jeśli chodzi o efektywność to jest rzeżnia, i przy dwóch 10kach , będzie bałagan na bank.  :hyhy:   :super: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...