Skocz do zawartości

Problem z siecią LAN/WIFI


tbrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

miałem to samo z żony lapkiem - problemem była kompatybilność karty sieciowej pod windows 7 - testowo wyłącz zabezpieczenia WiFi zrób otwartą sieć i spr. Ew po kablu i daj znać co i jak - ja jej kupiłem po prostu wifi na usb taki za 30zł i problem z głowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, po co na tym niedziałającym wpisujesz adres IP z palca na sztywno a nie korzystasz z DHCP? Tak samo brak DNS'a... nie za wiele Ci zadziała nie mając DNS'a. 

Włacz autokonfigurację ustawień IP/dhcp  z DHCP, jak gdzieś dalej w ustawieniach zmieniałeś coś na coś niestandardowego, wyłacz to i zostaw wszystko po domyślnych ustawieniach. 

Żeby jeszcze sprawdzić na tym niedziałającym lapku czy sieć działa to żeby w tablicy ARP pojawił się jakiś wpis, to musisz najpierw wygenerować ruch do IP który ma sie pojawić w tablicy ARP, dlatego zrób, po kolei zaraz po sobie:

ping 10.1.1.254

arp -a

 

Jeśli 10.1.1.254 pojawi się z prawidłowym mac adresem (nawet przy powyższych ustawieniach IP na sztywno), to znaczy że wifi działa a problem jest gdzie indziej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AP pokrywaja się zasięgiem, ale to 2 różne urządzenia i generują 2 rożne nazwy, do tego nie ma znaczenia czy są 2 czy 1, bo to też już testowałem.

 

Co do IP na sztywno - gdy jest ustawione AUTOMAT po powrocie skądkolwiek od razu widzi w domu sieć niezidentyfikowaną i nawet drukować nie mogę, gdy przypiszę mu IP, oraz maskę mam widoczność drukarek ale nie ma wyjścia na świat.

 

Wczoraj wróciłem z wyjazdu, nic nie ruszałem w ostatnich ustawieniach gdy net zadziałał, wczoraj powrót do domu, znalazł sieć - i znów nie ma wyjścia na świat. nosz q........ dodam że telefony przelogowały się natychmiast.


Wolf.  Zrobę to co napisałeś z wpisanym IP na sztywno oraz automatem dla porównania - jeśli to coś da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku dwóch routerów w jednym lokalu, jeśli mają się sygnałem uzupełniać, to wbrew sugestiom (czyste lenistwo) w róznych źródłach nie ustawiam dwóch różnych kanałów na sztywno, tylko na obu daję kanał auto, tę samą nazwę sieci, DHCP ma włączone tylko jeden z nich, a drugi po prostu przewodem podłączony do pierwszego, a ten z wyłączonym DHCP podłączany jest przez wejście LAN a nie WAN w nim, przez co działa po prostu jako klient sieci i pobiera sobie.

Przy ustalaniu kanału na sztywno najpierw należy się upewnić, czy dane kanały są wolne i między kanałem jednego a drugiego urządzenia najbezpieczniej zostawić 2-3 kanały przerwy, na ewentualne zakłócenia.

Z siecią niezidentyfikowaną problem właśnie może być w kaszance z sygnałem i zakłóceniami, możliwe że jeden z drugim się gryzą. Jeśli będziesz mieć jakieś dodatkowe pytania, to mogę spróbować coś jeszcze podpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem sobe zrzuty przed wyjazdem z domu i po powrocie, porównałem je i wyszło że na nastawach auto po powrocie nie może pobrać adresów. przynajmniej tak mi się wydaje. Gdy wpisałem ip, brame i dns jak te wcześniej automatyczne - od razu net wskoczył, co dziwne w każdym hotelu wifi łapie na nastawach auto..

 

ok foty gdy net działał w domu, wg wskazań Wolfa:

 

d.d-1.jpg

 

d.d-2.jpg

 

Nastawy auto, net jak widać jest

 

Odczytałem sobie IPi dnsy

 

d.d-4.jpg

 

d.d-6.jpg

 

d.d-7.jpg

 

Po powrocie do domu, nic nie ruszałem - netu było brak, sieć niezidentyfikowana

 

p.d-1.jpg

 

ustawienia auto

 

p.d-2.jpg

 

p.d-3.jpg

 

p.d-4.jpg

 

p.d-5.jpg

 

i teraz gdy ustawiłem ręcznie - działa, ale przed wyjazdem działo też na auto.

 

d.d-8.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Próbowałeś aktualizacji sterowników od karty wifi?

 

Na tą chwilę (3 tygodnie) są najnowsze, Sobih co rusz podsyła mi nowe.


 

 


Ja bym jeszcze spróbował zmienić ustawienia dhcp na routerze

 

w tej chwili (jak i ostatnie 3 lata jest smart dhcp, i mam info:

 

Note: The DHCP Settings function cannot be configured if you have chosen Smart IP (DHCP) in Network

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłbym ustawienie DHCP na statyczne i powiązał na stałe IP z adresami MAC

Wygląda na to, że Twój laptop nie mając dłuższego kontaktu z serw. DHCP - przez okres dłuższy od czasu dzierżawy przyznanego IP -  nie może odnowić tejże dzierżawy, a także nie może pobrać nowego IP.

 

Po skonfigurowaniu serwera DHCP, wybrałbym na laptopie z Win7 opcję "zapomnij" sieć i od nowa skonfigurował połączenia z zapisaniem sieci jako domowa.

 

Inna opcja to zmiana czasu dzierżawy i testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to zaczynamy:

 

oknem na świat jest brama inea z wyjściem LAN do zwykłego (do dziś ) 8 portowego switch'a, własnie zakupiłem 16 portowy switch, bo brakowało miejsc.

 

attachicon.gif1_1024x640.jpg

 

Pod niego są podpięte wszystkie urządzenia po skrętce 2 x PC , skanerem, ksero, drukarkami i 2 AP'kami wifi oraz 1 port na bramę inea

 

a tu konfiguracja bramy:

 

attachicon.gif10_1024x640.jpgattachicon.gif11_1024x640.jpg

 

oraz jednej z AP'ek wifi

attachicon.gif2_1024x640.jpgattachicon.gif3_1024x640.jpgattachicon.gif4_1024x640.jpgattachicon.gif5_1024x640.jpg

attachicon.gif6_1024x640.jpgattachicon.gif7_1024x640.jpgattachicon.gif8_1024x640.jpgattachicon.gif9_1024x640.jpg

 

 

a tu konfiguracja mojej karty sieciowej z PC

 

attachicon.gif12.jpg

 

 

Dziś wszystko działa, i na starym 8 portowcu i teraz w tej chwili na 16 portowym - mam nadzieję że winny był 8 portowy switch, przekonam się za kilka dni/godzin/minut jak znów padnie

 

 

Konfiguracja bramy inea, post 18 (powyżej) załączniki: attachicon.gif10_1024x640.jpgattachicon.gif11_1024x640.jpg (znajdź ustawienia DHCP),

 

Powinna być możliwość zmiany tego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...