Skocz do zawartości

tweetery i zwrotnice


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

planuje założyć tweetery do autka. I tu mam problem z podłączeniem, dokładnie chodzi o to:

posiadam zwrotnice JBL z zestawu GTO 507C, takie jak na załączniku, planuje zakup jakieś porządne tweetery, myślę o HERTZ HT20, czy to będzie współgrać po podłączeniu?

post-1-1237292548.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspólgrać bedzie napewno! ale czy to zagra ładnie nikt Ci tego nie zagwarantuje! zresztą zeby ładnie zagrało musi być dobrze jakosciowo wzmak no i zródło dzwieku! a co tam masz to już nam nie napisałeś! no i nie wiemy co z wooferem? z czym ma grać ten tweeter? w zwrotnicach ważne sa nie tylko komponenty które w nich siedzą ale tez podział pasma na który zaprojektowany jest zwrotnica. skoro pytasz o takie rzeczy to najlepsza rada dla Ciebie to KUPIĆ NOWY ZESTAW ODSEPAROWANY 16,5CM Z NOWYMI GŁOSNIKAMI I ZWROTNICAMI! :rotfl: Uwierz mi jest wiele zestawów odseparowanych których bije te JBLe na głowe! wszystko zalezy od budżetu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za brak pełnych info :rotfl:

a więc jednostka sterująca to ALPINA CDA 9886R

co do woofera to planuje 13 lub 16,5 w drzwi wmontować. ale na początku standardowy 100mm, przebudowa będzie później

 

co do zestawu, myślałem nad tym ale mam te zwrotnice i chciałbym je jakoś wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli masz tylko same zwrotnice, tak? no to daj sobie znimi spokój! tylko kup gotowy zestaw odseparowany. tylko nie 13cm, tylko odrazu 16cm .bo wyrzucisz kase w błoto! wygłusz sobie drzwi i głośnik zamontuj w drzwiach! a tweeter albo w słupki albo podszybie. dobrze ci radze! :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taszki trochę kosztują i nie wyrobiłbym się z kasą gdybym wszystko na raz to podłączył, planuje to zrobić powoli, ale porządnie.

 

jednostka sterująca jest dość dobra :P

zwrotnice jakieś są, teraz chciałem tweetery, dlaczego tak - tak jak pisałem wcześniej chcę je wykorzystać, a nie by leżały i się kurzyły. Zwrotnice mają możliwość podgłośnienia samych tweeterów o +3dB.

 

Montaż deska rozdzielcza w Audi 80 B3 w miejsce nawiewów.

 

 

Następnie chciałem zająć się taszkami + woofery w przednie drzwi.

 

A czy ktoś już kiedyś może robił takie przeszczepy zwrotnica + inny tweeter tak jak ja mniej więcej bym chciał to zrobić :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taszki trochę kosztują i nie wyrobiłbym się z kasą gdybym wszystko na raz to podłączył, planuje to zrobić powoli, ale porządnie.

A więc musisz zakasać rękawy i sam wystrugać panele na głośniki

Poniżej podaję linka do mojej instalacji w Audi 80 gdzie panele są wykonane dość prosto przy użyciu tylko i wyłącznie płyty MDF myślę że wyszły dość fajnie (właścicielowi się podobało):

http://muzykawtwoimsamochodzie.home.pl/alb...2080/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...