Skocz do zawartości

problem z drzwiami i umiejscowieniem głośnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu kompletuje system do swojego auta i nadszedł czas gdy chciałem temat wdrożyć w życie zaczynając od przygotowania drzwi a po zdjęciu tapicerki pierwszy problem. Niby coś tam pooglądałem, co nieco przeczytałem o tym temacie (maty pianka blacha aluminium bądź stalowa na otwory technologiczne pianka na tapicerkę)  ale nadal jest problem z umiejscowieniem głośnika. To znaczy wydaje mi się że w miejscu fabrycznym (oryginalnie była 13), najmniejszy otwór u dołu (zaznaczony kolor zielony), przelot powietrza do wnętrza drzwi może być trochę mały. Podpiłować za bardzo nie będzie można bo zbyt mocno osłabi się mocowanie prowadnicy szyby oraz ten łącznik między otworami. I teraz tak myślałem nad przeniesieniem głośnika w miejsce górnego otworu (kolor żółty). I tak miałem plan wyjścia z głośnikiem przed tapicerkę tak że "rzeźba" żywica-szpachel będzie nieunikniona.Choć na dole zapewne (rzeźba - panel) nieco mniej by to musiało odstawać od drzwi bo sama tapicerka jest tak wyprofilowana że odstaje od płaszczyzny. Przy górnym otworze zapewne będzie sporo to odstawało. A zależało by mi na jak najbardziej dyskretnej  (w miarę możliwości oczywiście) formie zainstalowania głośnika oraz panelu a w przypadku górnego montażu to raczej za dyskretnie nie będzie. Już sam nie wiem. Co o tym sądzicie? Wszelkie pomysły oraz o ile są jakieś  przeciwwskazania czy zalety co do górnego miejsca montażu mile widziane. Wysokotonowy pójdzie na słupek. Załączam fotki furtek i tapicerki.

post-14489-0-22473300-1419531015_thumb.jpg

post-14489-0-17992500-1419531019_thumb.jpg

post-14489-0-61517700-1419531028_thumb.jpg

post-14489-0-64259100-1419531103_thumb.jpg

post-14489-0-54033800-1419531119_thumb.jpg

post-14489-0-99988000-1419531126_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wymysliłem że na ten dolny narożnik zapodam taki kawałek blaszki ameliniowej :) 250x250mm i grubości 4/5mm i na to z dystansami polecę. Wtedy jak złapię tą blaszkę to otwór ten oryginalny trochę rozfedruje :) i może coś z tego będzie. Od jutra startuje z robotą tak że pewnie jakieś fotki niebawem będą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...