Skocz do zawartości

Pomoc przy podłączeniu Mac Audio MP-4405 Czy ktoś coś wie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na forum jestem nowy i ten post jet moim pierwszym. Chciałbym Was zapytać,starych wyjadaczy czy zna ktoś z was może taki wzmacniacz jak Mac Audio MP-4405.Ma on podobno 4x110W w RMS-ie lub 2x250 RMS.

Chciałbym go podłączyć pod zestaw Hertz HSK 165 w kombinacji 2x110 i jeszcze podpiąć w mostku 1x250 subwoofer InterTechnic MDS10.

Tylko nie wiem jak to będzie działać ponieważ na wzmacniaczu przy terminalach głośnikowych jest opisane 2-8 Ohm przy normalnym podłączeniu, a przy podłączeniu BRIDGET 4-8 Ohm.

 

Więc czy ten zestaw HERTZ HSK 165 będzie grał normalnie na 2-8 Ohm??

Czy nic się nie stanie z wooferami i z teeterami??

A co do suba to myślę,że chyba ten będzie chodził dobrze w mostku na 4-8 Ohm??

 

 

 

 

 

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam wszystkich na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu producent opisuje dla swojego dobra(gwarancja) ,że w trybie "na kanał" możesz podpiąć głośnik od 2 do 8ohm ale w trybie "mostek" już tylko 4 lub 8 ohm .... reasumując podpinaj jak napisałeś i ciesz się muzą .

 

 

PS: znalazłem na szybko takie dane:

 

Musikausgangsleistung (DIN45324): 4x110W bzw 2x250W

Nennausgangsleistung (DIN45324): 4x90W bzw 2x200W

Ausgangsleistung (IEC581-6): 4x75W bzw 2x170W

 

więc suba polecam dobrać do ok 200w rms (4ohmy) i dla HSK będziesz miał nie 110 a 75 (90) w rms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Więc na te przednie HSK pójdzie moc 90 RMS??,to jeszcze będą miały zapas!!

A co do suba to mówisz,że ten MP-4405 nie pociągnie MDS10.

 

Chciałem dodać,że ja też znalazłem te te dane co TY mi podałeś i nic więcej po za tym,tylko nie wiem co one oznaczają

bo tam ktoś podał każdą moc RMS w jakiś oznaczeniach dla mnie nie zrozumiałych IEN,IDEC itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw hertza zagra na 4omach nie dawac mu na wzmaku rzadnego podbicia.. Jezeli chodzi o ustawienie jego mocy-masz GAIN-a nim regulujesz moc a to juz na własne ucho w koncu niewiemy jakie wyjscie ma twoje radio a to od niego zalezy jak podkrecamy GAINa. Zestaw hertza..Pisza ze jest mocny ale wez sensownie odpal 165mm w 125watach.. Te glosniki skacza i nie ma ładnego głosnego grania.. 100wat dla niego to juz duuzo dla miłego słuchania wiec nie ma co przesadzac z mocą.

Jesli chodzi o impedancje-wszystko na 4ohmy

Jesli chodzi o terminale to w uzyciu bedziesz miał-na podwojnym 2-4ohm na mostku 4-8ohm tak wiec spokojnie nie masz co sie martwic o podłaczenia. Sub wytrzyma spokojnie ale hertze podlaczaj na spokojnie, lepsza mniejsza moc a jak dasz czadu z radiem to nie porozwalasz glosnikow. To ze wzmak zalozmy ma 100wat to nie znaczy ze nie rozwali glosnika 125wat w rms-ie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wzmacniaczu MP-4405 Gein to jest potencjometr z oznaczeniem 0.1-2Volt ??

Bo on ma tylko cztery potencjometry regulacji

HIGHPASS 30hZ-500hZ

LOWPASS 50Hz-250Hz

FRONT/A 0.1-2V

REAR/B 0.1-2V

Który do czego

Przepraszam za zbyt,może błache pytania ale ja sam nie regulowałem jeszcze wzmacniacza.

 

 

 

 

Radio mam Alpine CDA-9815RB

Subwoofer Alpine SWR 1020D (idzie już do kogoś innego) sprzedaje ten głośnik bo nie mam czym go napędzić.

Mam do kupienia nowy przetwornik MDS10 ale kolega w poście powyżej powiedział żeby poszukać coś słabszego,Więc może ktoś by coś doradził co do tego wzmacniacza.

Muzyki słucham różnej,przeważnie Deance,Club Rotation i to co w radiu jeszcze puszczają.

 

Dodam,że to wszystko gra w bardzo małej kabinie w Mer Sprinterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HP to filtr górnoprzepustowy (ustawiasz powyżej jakiej częstotliwości dźwięk będzie odtwarzany), LP - to filtr dolnoprzepustowy (ustawiasz poniżej jakiej częstotliwości dźwięk będzie odtwarzany), a FRONT i REAR 0.1-2V to GAIN na przód i tył. Najlepiej ustaw GAIN na zero a głośność w radiu tak na 3/4 i wtedy stopniowo zwiększaj gain az do momentu kiedy głośniki grają najmocniej, ale czysto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowię jeszcze jedno pytanie,a mianowicie sprawa Subwoofera.

 

Czy do tego wzmacniacza mogę podłączyć IT MDS10 czy nie za bardzo??

Jeżeli nie to jaki przetwornik 10 Cali byście polecali.

Muzyka różnego rodzaju,najczęściej Dance,Pop,Club Rotation i do tego wszystko co leci w radiu.

Tego wszystkiego słucham raczej dość głośno,lubię mocny bas i porzędne szybkie uderzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glosnik ma 250wat rms z tego co pamietam wiec zapakuj go w skrzynke z otworem i bedzie ok.. Closed nie bedzie zalecana bo troszke za malo mocy zeby fajnie mocno gralo potrzeba by bylo miec wzmachol 400wat.. Zrob mu skrzynke do tego 30litrow i bedziesz miał fajna muzyczke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...