Skocz do zawartości

Chciałbym osiągnąć przyzwoite CA


adi8
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Czytam Wasze forum od paru dni i postanowiłem poprosić o pomoc. Chcę złożyć w miarę dobre CA ale w sposób który nie zmusi mnie do przerabiania tapicerki drzwiowej czy wycinania większych dziur w nadwoziu. Kilka rzeczy mam które chciałbym wykorzystać, oceńcie czy się nadają:

Radio; Clarion DXZ379RMP

Wzmak; Jbl LC-A504 oraz Magnat Ultra (dwukanałowy, nie mam więcej danych)

Głośniki przód 13cm; Jbl gto 527 (to wiem że lipa)

Głośniki tył 16cm; fabryka :zdegustowany:

Subwoofer 20cm; jeszcze niema

 

Średnice otworów na głośniki chciałbym zachować takie jakie są, drzwi 13cm ale co z tyłem? Na podszybiu są trzy otwory 16, 16 i 20cm. Chciałbym o ile to możliwe zrobić/zamówić skrzynkę podwieszaną na wszystkie trzy głośniki.

Napiszcie koledzy jakie kupić głośniki... (najlepiej używane)

 

Samochód to mitsubishi galant -sedan

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoite granie to przód na 16 i sub w bagażniku , twoja koncepcja jest inna , więc słowo "przyzwoite" nie pasuje ... może "jakieś tam" jest bardziej odpowiednie .

 

Może pomyśl o zrezygnowaniu z tych głośników z tyłu , obij tylną półkę materiałem (otwory zostaw) ,a w bagażniku daj "normalnego" suba i po sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoite auto w cenie do 500zł.. Dobre audio to porzadny sprzet, glosniki troszke lepsze, a nie produkcja typowo chinska.. Dobre radio, ale nie takie ktore zaczyna sie w cenie od 400zł.. Cos musi generowac dobre dzwiek a pozniej glosniki ktore musza ten wygenerowany dzwiek odtwarzac.. Nawet głupie kable ktore nie sa jakimis zwyklymi kabelkami z lampki tylko dobre kable o małej stratnosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadając w/w radio i wzmak nie da się osiągnąć żadnych efektów? Czy z przodu muszą grać tylko i wyłącznie głośniki 16cm? Czy zasada drogie to dobre jest dobra? Myślę że po wygłuszeniu drzwi zamontowaniu wzmaka (kable itp) i wsadzenia odpowiednich głośników jakość dzwięku będzie o niebo lepsza od standardu producenta.

Problem w tym że nie wiem jakie głośniki kupić w stosunku do wzmacniacza, nieszczęsne 13cm przód i 16cm tył oraz subwoofer 20cm.

Pytam Was bo jesteście fachowcami w tej dziedzinie, budujecie potężne systemy CA i znacie wszystkie wartości potrzebne do złożenia jednej całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy jeszcze jakie masz wymagania.. Ja juz jestem niczym stary WYJADACZ i jbl to dla mnie chinski badziew..Niestety to sa tanie sprzety, nie oszukujmy sie.. Dla niektorych jbl to zajefajne sprzety ale jakosc grania aby był naturalny bass a wokal odpowiedni nie trzeszczacy tweeter itd.. Kiedys w sklepie zrobiłem test około 10 roznych firmowych glosników.. Jesli chodzi o wokal to brzmienie było podobne.. Dobry sprzet to niestety wydatek..

Zmieniajac jedna rzecz nie bedziesz miał duzego efektu.. Mozna zmienic glosniki ale co z tego jak radio da ci kiepski sygnał. Majac dobre radio+dobre glosniki bedziesz mial kiepski sygnał jak zalozysz jakis kiepski wzmacniacz?Dzwiek jest generowany w pewien sposob.. Cos co go wzmacnia musi tez go nie pochrzanic w jakosci.. Super dyskoteki na takich zabawkach nie zrobisz. Najlepszy sposob to szukanie uzywanych sprzetow, z wyzszej półki.. Zobacz ile osob czasami poszukuje starszej wersji Rockfordów.. Tansze a stoja na wysokim poziomie.. Dla mnie jbl brzmi jak chinska zabawka.. Nawet nie maja przyzwoitych wersji sprzetu, subwoofery sa budowane na czestotliwosc prawie 80hz wiec co to za bas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16cm nie jest tak bardzo mega konieczny, niektóre 13cm również potrafią ładnie zagrać, niestety ten JBL do nich nie należy. Często jednak da się bez większych problemów dzięki dystansom zamontować 16cm z przodu (jednym z plusów tego rozwiązania jest również większy wybór).

 

Czy zasada drogie to dobre jest dobra?

Nie zawsze, ale często się sprawdza

 

Myślę że po wygłuszeniu drzwi zamontowaniu wzmaka (kable itp) i wsadzenia odpowiednich głośników jakość dzwięku będzie o niebo lepsza od standardu producenta.
Niewątpliwie :wstyd:

 

Kilka rzeczy mam które chciałbym wykorzystać, oceńcie czy się nadają
Zakładając to co masz zapewne lepiej zagra od fabrycznych głośników w aucie, które de facto nie są wysokich lotów, skoro klocki masz, nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby je zamontować :P Ewentualnie zaraz posypia się propozycje, abyś większość/wszystko sprzedał i od początku kupował, jeśli jest nieciekawie z kasa zamontuj to co masz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobię. Na razie dokupiłem głośniki 16cm na tył. Jak będzie lipa to wsadze je do przodu...(ze zwrotnicami i sykami) a nad tyłem bede dalej myślał. Mam nadzieję że chociaż glośniki dobre rainbow w165slc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...