Skocz do zawartości

Kupno akumulatora żelowego


kamilklin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam sie do kupna akumulatora zelowego. Auto to Passat B5 Sedan gdzie maksymalnie kwasowy akumulator to 74Ah i wiekszy nie wejdzie bo malo miejsca. Alternator mam 70A ale bedzie zmiana na 120A albo 180A w zaleznosci jaki mi sie trafi. Pedzę system przedni aktywnie na dwoch wzmacniaczach plus do tego dokupilem monoblocka 1,5kW w 2 Ohm(klasa D) do pedzenia dwoch subwooferow po 300W rms kazdy.  Nie wykorzystam tego mono w 100% ale wiecej prądu przydaloby sie :)

Jaki akumulator kupić? Są jakieś typy akumulatorów zelowych? Jesli chodzi o pieniądze to przy akumulatorach zelowych jestem zielony i nie znam cen. Czekam na wasze propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobierasz aku do elektroniki w samochodzie im nowsze auta tym mają więcej tego całego badziewia , alternator zawsze można zmienić na mocniejszy


Wiekszy altek nie uszkodzi mniejszego akumulatora

jedynie będzie szybciej doładowany a po za tym i tak komp steruje miedzy innymi tym ładowaniem między innymi dlatego masz 2 przewody w wtyczce w alternatorze od wzbudzenia oraz od obciążenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobierasz aku do elektroniki w samochodzie im nowsze auta tym mają więcej tego całego badziewia , alternator zawsze można zmienić na mocniejszy

jedynie będzie szybciej doładowany a po za tym i tak komp steruje miedzy innymi tym ładowaniem między innymi dlatego masz 2 przewody w wtyczce w alternatorze od wzbudzenia oraz od obciążenia 

 

Wszystko już jasne :wink: W takim razie jaki akumulator kupic? Zelowy czy kwasowy? Glownie ma sluzyc do uzytku normalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5 pewnie jest tak jak u mnie, czyli żeby wsadzić większy akumulator to trzeba zdjąć wycieraczki i podszybie. Mi udało się wyciągnąć stary i wsadzić nowy bez rozbierania, ale jest ryzyko że plastiki pod szybą popękają zwłaszcza jak jest zimno. Tyle że wsadziłem 70Ah AGMa od Zapa.

Śmiało wsadzaj alternator 180A. W Superbie musiałem tylko koło przełożyć od starego alternatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze i ja sie podepnę pod temacik bo u mnie jest 180Ah z samych akumulatorow a Altek jest mniejszy chyba 120 badz 140Ah i czuje niedosyt przez co musze regularnie doladowywac  akumulatory (za czesto) Panowie  auto to mondeo MK4 2.0 z 2011r chcialbym wymienic  altek na mocniejszy - jakas podpowiedz jakiego szukac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mondeo jest parszywe pod tym kątem, powinno się dobierać alternator po Vin-ie ponieważ na innych alternatorach GEM głupieje. Próbowałem w III zmienić na mocniejszy ale nikt z elektryków nie chciał się podjąć roboty, nie wspomnę że nawet były problemy jak dobrano odpowiedni alternator. Wydaje mi się iż w IV lepiej nie będzie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym bym polemizował, bo w końcu większy altek stawia większy opór do napędzenia, a silnik dalej ten sam :P

 

Dobrze mowisz :P

Orientowałem sie i nie dostane na szrotach wiekszego altka niz 120A :) Kable mam 35mm2 spaware wiec powinno styknac tak zeby silnika za bardzo nie obciazyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Stawia większy opór w momencie większego zapotrzebowania na prąd. Gdy pobór prądu jest niski to opór przy altku 120A i 180A powinien być taki sam.

Dobrze mówisz jedynie jak jest obciążenie to silnik może spadać na wolnych obrotach .dodam ciekawostce z poprzedniego auta polo 86c2f motor 1.3 altek miałem 180A założony wznak byl bodajże GZ GZHA2350X spięty w 2ohm pod emphaserem splx3 pod mocnym graniem na postoju potrafiło zgasić silnik  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówisz jedynie jak jest obciążenie to silnik może spadać na wolnych obrotach .dodam ciekawostce z poprzedniego auta polo 86c2f motor 1.3 altek miałem 180A założony wznak byl bodajże GZ GZHA2350X spięty w 2ohm pod emphaserem splx3 pod mocnym graniem na postoju potrafiło zgasić silnik  :rotfl:

 

Do tego właśnie chyba zmierzamy :rotfl:

120A mi styknie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...