Skocz do zawartości

problem z jbl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem sobie skrzynie basową z głośnikiem firmy JBL. Dane głośnika i skrzyni :

  • Typ: skrzynia zamknięta 30L
  • Moc RMS: 275 W
  • Moc Max: 1100 W
  • Impedancja: 4 Ohm
  • Skuteczność: 92dB
  • Pasmo przenoszenia: 45Hz - 150Hz
  • Wymiary szer/wys/głęb 545/405/350mm
  • Pojemność skrzyni ~50 litrów

 

Problem tkwi, w tym że kolega ma identyczny głośnik i jego skrzynia gra o wiele lepiej niż moja, Przepinaliśmy skrzynie moją do jego auta i różnica straszna, w czym problem ? moja skrzynia za duża do głośnika, czy głosnik drętwy :(?

 

moja skrzynia :http://iv.pl/images/11558451064103832483.jpg

 

 

kolegi skrzynia: http://nowetrendy.pl/index.php/news/id/8122

 

może wystarczy moją wygłuszyć, nie mam pojęcia ... ;/ i licze na waszą pomoc :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci czemu mianowicie on ma lepszą skrzynie, którą firma JBL dedykowała do tego suba, a ty masz skrzynie z alle , strojoną na nie wiadomo ile i litraż jaki również nie wiadomo , zrób sobie tak, przełóż twojego suba do jego skrzyni a wtedy zobaczysz :)  jeszcze apropo jaki ty masz wzmacniacz a jaki on ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam mac audio mpx 4000 , a on jakis noname, mielismy taki plan tylko ze on ma z media markt skrzynie i na gwarancji, teraz sam sobie pluje w twarz bo mogłem dołożyć 100 zł i bym miał identyczna, tylko tak jak mówię moja skrzynia była podpięta pod jego radio i wzmaka i różnica masakryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś dokładnie taką samą skrzynkę na tym JBL-u. Ta skrzynka to jakieś nieporozumienie. Nie dość, że ma ok 30L to jeszcze port bass-reflexu przy średnicy 9,5cm miał tam 10cm głębokości. Skrzynka sama w sobie też nie była jakaś solidna. Cienka, niezbyt twarda płyta wiórowa. Z tego co pamiętam po symulacji w Win-ISD strojenie wyszło w okolicach 70Hz, a to zdecydowanie za wysoko. Dla 30L to bardziej zamknięta dla tego głośnika się nadaje.

U ciebie port też ma 10cm głębokości?

 

Oryginajna JBL-owska ma coś ponad 40L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam głośnik i kupiłem go w takiej samej skrzyni jak Ty obecnie czyli taniocha z allegro podpieta pod Mac Audio MPX 2500.

Grało bo brało, coś tam pukało sobie i tak przez dobre prawie 4 lata.

W zeszły roku z nudów zbiłem skrzynie z MDF do tego głośnika  pod litraż jaki przewiduje producent (49,5 litra ) i z odpowiednim portem BR (l=255mm, fi 100mm) i po podłączeniu pod ten sam wzmak byłem pod wielkim wrażeniem  zmiany.

Dopiero to zaczęło grać jak nalezy. 

Więc jak pisza koledzy wyżej kup ori skrzynie lub trochę MDF, klej, wkręty, szmata do obicia i do dzieła.

Przyjemna robota na cały wieczór. 

http://obrazki.elektroda.net/63_1278347408.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


ta skrzynia ma 50 l, dlatego myslalem ja wygluszyc albo zrobic nowa skrzynke, wziac wymiary od oryginalnej i skleic podobna

Jeżeli ma 50L tak jak przewiduje producent to już pozostaje zastosować odpowiedni port BR i będziesz miał to samo. Powyżej kolega podał Ci dane. 

 

 

 


portem BR (l=255mm, fi 100mm)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki wygrzebałem w piwnicy stara tube chyba kiedys była aktywna bo ma porty od regulacji basu i takie pierdoły. może zrobie dziurke pod kabel tylko zeby przeciagnac od glosnika do wzmaka, i jak myslicie jakosc bedzie lepsza  ? tylko wtedy tuba bd zamknieta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...