Skocz do zawartości

Yaris I, podstawowe car audio


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

 

W aucie mam 2 glosniki na podszybiu 10 cm i kasiecak seryjny. W drzwiach nie ma nawet otworów na głośniki.

 

Chciałbym Was spytać o zdanie, czy warto wycinać dziury w boczkach, a może wsadzić coś w półkę.

 

Radio nad którym się zastanawiam to Clarion CZ202E i do tego glośniki JBL GT6-4.

 

Doradzicie mi co ewentualnie w połkę ? 

Zależy mi na dobrym graniu, ale nie potrzebuję żeby wszyscy na drodze wiedzieli, że jadę :).

Mój budżet to około 500 zł

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj troszkę tematów to tak na początek, bo bez sensu zakładac temat i czekac czy ktos cos Tobie wyskrobie. No niestety podstawy trzeba poznac. I jedno napewno nie znajdziesz tematów o zakładaniu głośników w półke. Poczytaj o zestawach odesparowanych a napewno Tobie sporo wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Mój budżet to około 500 zł

 

Warto w ogóle próbować coś kombinować za taką kasę w takim aucie?
No bo popatrz w takim np golfie 250zł to ja wydałem na wyklejenie samych drzwi więc idziemy szaleć z 500zł?
Nie, moim zdaniem raczej nie zawracaj sobie tym głowy. Chyba, że masz żyłkę do majsterkowania, cięcia, klejenia, rzeźbienia, lutowania, zawijania itp. Bo bez tego się nie obejdzie jeżeli zechcesz coś wsadzić w drzwi...

Ja radzę z kwotą 500zł nie podchodzić bo jeżeli nawet nie chcesz drzwi głuszyć to radio + wzmacniacz + głośniki za tą cenę bez dobrze zrobionej reszty też Ci niewiele dadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


W drzwiach nie ma nawet otworów na głośniki.
Masz masz

 

http://kroolik.fm.interia.pl/j0.jpg

 

Kwestia tego czy poszukasz sobie oryginalnych boczków, albo zrobisz otwory w obecnych.

 

Dystans:

http://www.elektrodor.pl/dystanse-mdf-toyota-yaris-corolla-avensis-165-741.html

 

 

Za 500zł nie poszalejesz, ale jak rozłożysz sobie na etapy to czemu nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 250 zł to jak dobrze pójdzie to wygłuszysz drzwi,obstawisz dystanse(ok. 30 zł). Kupisz kawałek przewodu i coś na używanych klockach możesz wstawić, a efekt będziesz miał nieporównywalnie lepszy. Ja z braku hajsu zasilam póki co przód (ML 165) malutkim Audisonem lr 3041, który pewnie da się wyrwać za 50-100 zł. Plus to tego tani, używany zestaw odseparowany i mając odniesienie do obecnej konfiguracji będziesz bardzo zadowolony, jeśli dobrze to zaaplikujesz. No i otwór w tapicerce jakiś i styknie. Jak masz chęci do prac i poczytasz to wyskrobiesz coś w tych pieniądzach fajnie grającego, a i zdobędziesz trochę doświadczenia.

 

EDIT: Półkę od razu odpuść, a jak ogarniesz drzwi to później odłącz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...