Skocz do zawartości

Kasa Fiskalna Novitus


zygastg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanko odnośnie kasy fiskalnej.Posiadam kasę firmy Novitus model Mała Plus .Obecnie będę przepisywał firmę i będę musiał zmienić wszystkie dane na kasie.Problem się pojawia ponieważ jak kupowałem kasę to informowano Mnie że jakakolwiek zmiana tych że danych na tej kasie jest nie możliwa.Może ktoś się zna na kasach,pracuje w serwisie lub ogarnia takie tematy ? nie ma żadnej szansy aby zmodernizować dane na obecnej kasie ? oczywiście wszystko zgodnie z prawem! mam takie dwie kasy ale zmiany muszę zrobić na jednej.Podpowie ktoś coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pamięć fiskalna został zainicjowana to nie ma taniej możliwości zmiany jej właściciela. Trzeba wymienić pamięć fiskalną, co w przypadku małych/tanich kas jest zupełnie nieopłacalne. Z drugiej strony nowemu podatnikowi przysługuje zwrot z US w wysokości do 700zł, więc zabawa w wymianę pamięci jest średnio opłacalna.

Natomiast gdy zmiana dotyczy tylko danych firmy (nazwa, adres, nazwiska) ale bez zmiany NIPu to problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczyt i wymiana pamięci to, w zależności od serwisu, pewnie 600-1000zł. Do tego doliczyć pewnie trzeba koszty manipulacyjne przy odsprzedaży kasy (bo musisz sprzedać kasę serwisowi i od serwisu ją odkupi nowy właściciel), plus czas. Gra nie warta świeczki przy taniej kasie. Kwestia gwarancji to już osobny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle robiłeś coś takiego czy piszesz posty aby pisać ? kasa fiskalna Mała Plus kosztuje 1100zł nówka więc nie pisz Mi o jakieś zmianie pamięci za 1000zł bo to jakaś kompletna bzdura.Oczekuję odpowiedzi osób które mogą coś podpowiedzieć z doświadczenia a nie z gdybania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle robiłeś coś takiego czy piszesz posty aby pisać ? kasa fiskalna Mała Plus kosztuje 1100zł nówka więc nie pisz Mi o jakieś zmianie pamięci za 1000zł bo to jakaś kompletna bzdura.Oczekuję odpowiedzi osób które mogą coś podpowiedzieć z doświadczenia a nie z gdybania.

 

Chłopie, od 18 lat pracuję w serwisie kas z uprawnieniami serwisu fabrycznego. Cena wymiany pamięci fiskalnej specjalnie jest przez producenta tak wysoko ustalona, żeby ludziom się nie opłacało wymieniać. Może Ci się to nie podobać, ale to Twój problem. Zadzwoń do swojego serwisu i zapytaj ile Ci policzą za odczyt i wymianę pamięci. Będziesz miał odpowiedź z pierwszej ręki i nie będziesz musiał marnować swojego i forumowiczów czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku więc pytam o konkretny model kasy i firmę co z tym można zrobić a nie przypadkowe ceny nie wiadomo jakich kas.Skoro pracujesz 18 lat w tym to oczekuje fachowej odpowiedzi i ceny usługi do kasy o jaką pytam a nie rozbieżności kwotowe 2 krotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku więc pytam o konkretny model kasy i firmę co z tym można zrobić a nie przypadkowe ceny nie wiadomo jakich kas.Skoro pracujesz 18 lat w tym to oczekuje fachowej odpowiedzi i ceny usługi do kasy o jaką pytam a nie rozbieżności kwotowe 2 krotne.

 To napisałem konkretnie - zadzwoń do swojego serwisu, bo to, co kasuje za wymianę producent to jedno, a marża jaką sobie dolicza do tego serwis to drugie. Ceny odczytu też raczej nie są narzucone ustawowo, więc każdy serwis ustala ją sobie indywidualnie. Dolicz sobie jeszcze do tego wysyłkę do/z Novitusa  Powtórzę się - wymiana pamięci fiskalnej w małych kasach (poniżej 1500zł) nigdy nie była opłacalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...