Skocz do zawartości

Jakie głośniki pod to radyjko


Nikvir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :P

Mam pytanie odnośnie zsetawu głośników pod moje radyjko.

 

Radyjko PIONEER KEH P9700R :P

 

Potrzebuje je podłączyć bez wzmacniacza, 2 na przód, 2 na tył basowe, i 2 gwizdki

Chodzi mi o to że potrzebuje dobrych - czysto i głośno grających oraz żeby nie kosztowały one w chu...

Ewentualnie może być też pod wzmacniacz ale wtedy byście musieli mi doradzić jakiś tani wzmacniacz najlepiej mieszczący się w przedziale do 100/120zł :?:

 

Czekam na wasze propozycje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowi kolega helixer lepiej zrob porzadnie przod, wyglusz drzwi i zaloz jakis zestaw odseparowany. Jesli ma to grac pod samym radiem to wez Helixy DB 62.1

Nie ma sensu ladowac jakis glosnikow na tyl bo i tak cudow nie bedzie pod samym radiem, z reszta temat wałkowany 1000razy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmachol za 100-120zł? pogorszasz jakosc.. Dobre glosniki zeby dobrze grały i czysto-naprawde czysto MBQUART nawet najnizszy model.. Robiłem prownanie wielu glosnikw i najnizszy jakosciowo magnat za 300zł grał o niebo lepiej od zestawów najlepszych jakosciwo w cenie do 300zł.. W dodatku jak napedzasz zestaw samym radiem to wez pod uwage ze glosniki musza byc małej mocy bo inaczej to zamiast DOBREGO dzwieku to bedzie kiszka. Co z tego ze załozysz zestaw o mocy 50wat jak twoje radio wyda góra 20wat i to ze zniekształceniami.. Tak wiem pisze na pódełku ze masz 50wat..Ale w maxie a nie w rms.. A to spora roznica..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to jak komplet to super :P tam na obrazku jest chyba wzmacniacz jak się nie mylę.Niby w opisie nie ma nic o tym że jest on w zestawie ale może się mylę ?

 

Tak w ógle to dzięiki za pomoc. Ma może ktoś jeszcze inne propozycje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:looka: no właśnie już wiem, zapomniałem edytować żeby lipy nie robić :P

 

[ Dodano: 2009-03-14, 23:35 ]

Dobra, jak już mamy ustalone głośniczki na przód to teraz mi powiedzcie co zrobić z tyłem.Czy tuba czy skrzynia czy jakiś subwoofer po prostu :P

 

I naturalnie żeby dobrze grało i nie było drogie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na początku

 

chciałbym dołożyć do tego jvc kd-g342 radyjka głośniki

 

drzwi będą wygłuszane i się zastanawiam czy lepsze będą HELIX Dark Blue 62.1, czy HERTZ ESK 165.3

 

czy różnica w cenie przekłada się na jakość, czy nie warto dopłacać

 

autko to berlingo 1 - wersja ciężarowa więc wchodzi w grę tyko przód auta

rozbudowa audio na tym etapie się zakończy -bez wzmacniaczy, tuby itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmachol za 100-120zł? pogorszasz jakosc..
Sony xm-4525, taki z Helix'ami gra naprawdę przyjemnie i lepiej niż pod samym radiem (sprawdzone). Moze jakas mala alpine 35xx, audison LR 3041, sony xm-4520 to tak na szybko z aukcji. Chyba ze brać pod uwagę to ze trzeba zakupić kable do wzmaka: sygnały, zasilanie ...

 

Dobra, jak już mamy ustalone głośniczki na przód to teraz mi powiedzcie co zrobić z tyłem.Czy tuba czy skrzynia czy jakiś subwoofer po prostu :rotfl:
Zamiast rzucać się na tył pomyśl o wygłuszeniu drzwi i dystansach (nawet home made oczywiście zaimpregnowanych). Jak podłączysz, posłuchasz i będziesz wiedział, ze czegoś brakuje pomyślisz dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomniało mi się że mam piecyk soniaka xm4040 moosfet - co on potrafi bo trafil do mnie przypadkowo :P

 

Chłopie to pomyśl , bo może dostałeś jeszcze kiedyś radio z CD ....słuchając muzę z kasety (masz jeszcze kasety? ) i radia , to lipa , a nie słuchanie,więc zacznij może od zakupu zmieniarki pod tego kaseciaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic innego pod samo radio

 

dzięki za poradę głośniki już jaką jak się zrobi cieplej będę miał czas powalczyć

 

 

A potrzebuje jeszcze porady co zrobić z moim 2-gim autkiem

 

citroen c3

głośniki przód 165, tył 130

 

co polecacie i w jakiej konfiguracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra a powiedzcie mi po co montować dystanse bo nie wiem, a z tego co mi się wydaję to one tylko popsują wygląd drzwi i możliwość założenia oryginalnych maskownic na głośniki :oczami:

 

 

Nie ma sensu ladowac jakis glosnikow na tyl bo i tak cudow nie bedzie pod samym radiem, z reszta temat wałkowany 1000razy

 

A wracając do tego to ty chyba nie wiesz jakie cuda potrafi zdziałać to fenomenalne radyjko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o i widzisz dzięki za odpowiedź - właśnie myślałem coś o montażu że mogą być problemy i sprawdziło się

 

A co do tego radyjka to poszukaj sobie komentarzy o nich albo coś :D

Ja nie szukałem o nim info bo ma je dwóch moich kolegów i wiem co to potrafi.

Teraz mam je i ja :D

 

To jest chyba jedno z najlepszych radyjek jakie zrobił pioneer :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystanse są ogólnie po to by sztywnie zamocować głośnik do blachy drzwi. I szczelnie. Żeby zamknięta komora, jaką tworzy się w drzwiach poprzez wygłuszenie mogła spełniać swoją rolę. Fabryczne głośniki montowane są w 99 przypadkach na 100 do tapicerki, co powoduje jej drżenie i wibrowanie podczas słuchania. Nie mówiąc już o szczelności. W fabrycznych miejscach głośniki grają praktycznie free-air, co jest najgorszym rozwiązaniem z możliwych. Wygląd zewnętrzny to generalnie nie problem, o ile się ma 2 ręce prawidłowo zamocowane i podłączone Zawsze da się coś ładnego wykombinować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do wygłuszenia to czym się różnią maty te po 4zł od tych po 16/20 (zapomniałem dokładną nazwę tej maty )

 

Tak w ogóle to czym wygłuszyć te drzwi jakim rodzajem mat :D

 

 

Tutaj jest jakaś mata dekarska

http://allegro.pl/item580598796_tasma_mata...ca.html#gallery

 

Czy oklejać drzwi tak jak jest na pierwszej fotce w tym linku czy tak jak na drugiej czy może jeszcze inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...