Skocz do zawartości

Alpine cda 9833r nie opuszcza się panel


Dawiderr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno kupiłem radio alpine cda 9833r. Przez pierwszy dzień działało dobrze ale jak na złość od drugiego dnia przestała działać winda. Na ekranie dalej wyświetla się "tilt down" itp. Ponoć to częsta przypadłość tylko nigdzie nie mogę doczytać co konkretnie padło. Gdzie szukać? 

 

A jak oddam do serwisu( są tu osoby które pewnie to naprawiają) to z jaką kwota naprawy musze się liczyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na początek po zdjęciu panelu te złote styki po stronie panelu i po stronie radia, warto je przetrzeć jakimś alkoholem na waciku czy patyczku. Najlepiej by było KONTAKT IPA użyć, ale jak masz spiryt, denat, czy nawet wódkę to od biedy wystarczy. Co prawda obawiam się, że to będzie problem z tasiemką i ewentualnie stykiem wewnątrz radia, ale sprawdzić i przeczyścić nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


( zapodał taki mały stan nieustalony w instalacji)

 

kolego co ty bierzesz ?!

 

jak dla mnie to problem jest z mechanika panela powiedz czy radio dalej jest włożone w aucie i jak ciasno siedzi wciśnięte? cały mechanizm jest od dołu radia i miałem przypadki że sprzedałem radia klientom a oni mi dzwonią że panel sie nie otwiera albo przycinał i właśnie tam tkwił problem rdio było od dołu za bardzo ściśnięte. Jeśli to nie pomoże to jak ktoś wyżej napisal taśma może być walnięta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego co ty bierzesz ?! 1.

NIe przypominam sobie od kiedy jesteśmy kolegami... :rotfl:

 

 Chodzi o stan nieustalony czy o wyraz "zapodał" ?

 

Bo to raczej nie żadna wiedza tajemna...takie podstawy-pierwsza klasa szkoły średniej...

Wpisz w google  - stan nieustalony i przeczytaj pierwszy link np. wikipedia mądralo.

Jak przeczytasz to pomyśl jaki stan w układzie elektrycznym zasilania, radia następuję podczas odpalania silnika ?

Owy stan (np.spadki/skoki napięcia) spowodował zawieszenie się elektroniki radia odpowiadającej za sterowanie tzw."WIndą"...

Taki urok niektórych alpinek.. np. 9815 9835

 

Starałem Ci się to wytłumaczyć w miarę łopatologicznie abyś zrozumiał....

P.S.

Masz jakiś problem z tym braniem ?

i czy zawsze tak atakujesz kogoś kto mówi coś czego nie rozumiesz...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc. Wczoraj wyciągnąłem radio z kieszeni. Odłączałem kostkę, wyciągałem bezpiecznik przecierałem styki i dalej nie działało (radio wyciągnięte z kieszeni także raczej miało luz ). Dziś rano wsiadłem włożyłem panel... Działa. Złośliwość rzeczy martwych? Dodam, że problem nie jest rozwiązany, bo to raczej kwestia czasu jak znów przestanie działać (oby nie). Dostałem kontakt do dobrego elektronika w szczecinie, także następnym razem radio razem z humorkami oddam w jego ręce. Ja nie mam pomysłu :/ Jak ktoś miałby jakikolwiek pomysł to dajcie znać.

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...