Skocz do zawartości

car audio do max 5000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcialbym nagłosnic mojego mercedesa 190E cena od 4000-5000zł zalezy mi na mocnym basie. Ocencie moja propozycje

radio: KENWOOD KMM-361SD (obecne,mozliwa zmaina)

sub:p3d212 wzmak do niego eton pa 5002 (uzywka)

zestaw przedni:dego PO-650 wzmak do niego Audio Art 200.2xe (uzywka)

a wygluszenie kable itd poleccie co by bylo odpowiednie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że najlepszym rozwiązaniem by było spotkanie się z jakimś doświadczonym użytkownikiem który mieszka np. w twoich okolicach i oddanie auta na montaż.Doradzi i pokieruje w prawidłowy sposób oraz zamontuje zgodnie ze sztuką i będziesz zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie musisz popatrzeć ile amper pobierać będzie wzmacniacz/wzmacniacze(zależy od konfiguracji głośników zapiętych pod owe wzmaki), zsumować to wszystko, na końcu porównać to z wydajnością alternatora i jak będzie mały to zmiana na większy. 190 ma bardzo małe alternatory i na tym nie polecisz dużo. Pamiętaj że z alternatora korzysta jeszcze cały samochód(zapas musi być).

 

Wzmacniacz Etona o którym mówisz może pobierać w mostku grubo powyżej 100 amper(wszystko masz w necie, wystarczy poszukać), więc bankowo masz alternator out. Chyba że nie będziesz maksymalnie wykorzystywał systemu. Resztę czytaj nikt Ci na tacy nie poda. :rotfl:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jeśli jest pomysł  i zamierzony budżet, czy "owa" szukajka pomoże?  :wink:

Wiesz kolega pyta o:

-wygłuszenie 

-kable 

Chcesz mocnego basu, fakt ma trochę sprzętu ale raczej małe pojęcie od czego zacząć, bo pyta 

 

Jeden mocny będzie gorszy niż dwa trochę slabsze?

A i jak już jest taka moc to co z zasilaniem (akumulator,alternator)zostaje czy zmieniac?

Poczytaj kolego trochę tematów z działu Wasze instalacje jest tam masa tematów gdzie są instalacje kW i jakościowe + FAQ by Nazar, wiedzy nigdy nie za dużo :D

PS. Do autora nie odbieraj tego jako atak  :wink2: + przywitaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 190E alternatory miały 70A zazwyczaj. Aku pewnie takiej wielkości jak ori już nie jest bo ktoś go zmienić mógł ale około 60-80Ah.

Przy dobrze dobranym sprzęcie bas będzie mocny a i można zrobić tak by prądu dużo nie potrzebował.

Ten RF i Eton da radę ale nie będzie basu tyle co w kombi np.

Dobry przód to podstawa wg mnie.

Jeżeli bas z bagażnika to wg mnie trzeba troche maty w niego wpakować, usunąć apteczke i przerobić trochę półkę tylna. Ciężka walka z basem tu będzie chociaż latwiej jest o łomot jak o granie sql.

P.S. kolego czego i gdzie sluchałeś wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...