Skocz do zawartości

Żarówka H7


arul29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! 

 

Chciałem zapytać was czy macie jakieś doświadczenia z żarówkami H7 , poszukuje długo świetlnej o niebieskiej-błękitnej poświacie.

Świetliki takie jak philipsy blue vision lub te ultra itd , to koszt 100zł, wiec troche przesada, gdybym miał samochód 2 letni to ok ale nie do mojego trupexa. Fajnie byłoby gdybyście mi coś polecili nie drogiego. Maksymalnie do 50zł najlepiej z shipem. 

 

Z  góry dziękuje i pozdrawiam was ciepło bo jest zimno! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedziałeś bzdurę, stary jaki dowód? żarówki kupujesz z homologacja , a ja nie chce niebieskich żarówek tylko delikatną poświatę, osramy silver świeca na taki ładny jasny kolor,  i cena naprawdę nie odstrasza, zastanowię się nad nimi na tę chwile chyba że ktoś jeszcze mi coś  zasugeruje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mitsumaniakach polecane sa Tungsram Megalight. nie jeździłem na nich teraz mam jakieś Narvy z BP, bo mi padła jakiś czas temu i z konieczności musiałem kupić na stacji. Wcześniej jeździłem na Philipsach + 30% i wytrzymały ok 4 miesięcy ;/ Wadą tych ze stacji jest to że w deszczu światło słabo oświetla mokrą drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki samochód? Może odbłyśniki w lampach straciły blask, dlatego słabo widzisz?

Jednym żarówka wytrzyma 5 lat, innym 2 miesiące. Jak będziesz miał duże spadki napięcia to i tak poleci w niedługim czasie.

Od siebie, odradzę wszystkie kolorowe żarówki z Makro (po 30 zł/2szt.).

Przy zakupie przez allegro, przeczytaj dobrze opis, bo wiele żarówek nie posiada homologacji i są sprzedawane np. do oświetleń offroadowych itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z żadnej żarówki nie osiągniesz niebieskiej poświaty, tylko ksenon. Miałem Philipsy, Osramy, kumpel miał Philipsy Blue Vision i barwa światła była raczej biała niż niebieska, więc jedyne co można uzyskać to białe, a nie żółtawe światło, sam z resztą kupiłem postojówki Blue Vision z tego powodu.

Obecnie jeżdżę na Osram Ultra Life - tania, wytrzymała, dobrze świecąca żarówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda kasy na te wszystkie pseudo bluevision. jak koniecznie musisz mieć to już kup te bluevision bo wszystkie tanie barwione są gorszę od zwykłej H7 a i tak phillipsy długo nie pociągną, bo już są tak zaprojektowane( każde mocniejsze)

 

btw patrzcie na to http://www.philips.pl/e/colorvision/home.html w zestawie kartonik dla policji, że mają homologacje hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym kartonikiem można się podetrzec. Jak kupisz zenony made in prc to też mają homologację. Homologacja to szerokie pojęcie. Na pełnym legalu można używać akcesoriów które mają homologację to konkretnego auta. Policja w naszym kraju zabiera dowód kiedy im podpadniesz, a nie kiedy maja do tego prawo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłeś z 6000k po mokrym? O 7000k nie wspominam...

 

Potwierdzam  :ok: , lipa po całości, miałem kiedyś takie żarniki i o wiele lepszy efekt dają żarówki/palniki o klasycznej białej barwie czyli 4300-5000 Kelwinów.

 

ps. Oczywiście odnosi się to do xenonów, ale barwa to barwa... Niebieski to sobie można ultrafiolet w pokoju włączyć, pomalować  paznokcie żarówiastym kolorem i wypalić lolka aby wizja "niebiesko mi" się urzeczywistniła...  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osram silverstar - i omijaj łukiem wszelkie niebieskopodobne. To tylko ładnie świeci na śniegu. W półmroku i deszczu - tragedia. Ja testowałem parę modeli do ok 60-70 zł za parę i jeśli chcesz mieć dobrą widoczność, to tylko klasyczne białe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...