Skocz do zawartości

Która firma ubezpieczy "Anglika"?


Kepke_23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema panowie i panie jako ze w przyszłym roku chce zjechać z uk do pl po prawie 10 latach na obczyźnie chciałem zakupić auto i nim wrócić bo wiadomo od stycznia 2015 można będzie rejestrować RHD a ze auto które chce kupić np subaru impreza jest o połowe tańsze niz w pl lub de mam takie pytanie czy słyszeliście która firma będzie ubezpieczać auta z "RHD" bo moja firma Aviva niestety dowiadywałem się i nie bedą ubezpieczać. Z góry dzięki za wszelkie info pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


od stycznia 2015 można będzie rejestrować RHD

 

 

 


Aviva niestety dowiadywałem się i nie bedą ubezpieczać.

 

Jeśli to będzie dopuszczone do ruchu na terenie PL , to raczej nie będą mieli wyboru ... rynek wymusi na nich zmianę decyzji , ba o ile nie zrobi tego ustawodawca ;) 

 

Na razie to możemy sobie pogdybać i chyba musisz poczekać do tego stycznia  aż zrobi się bum na tanie auta z UK i masowe rejestrowanie ich w PL . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aviva jak zobaczy ile kasy bokiem im pójdzie to od razu zmieni zdanie.....osobiście polecam PZU, miałem MTU, miałem Liberty i się zawiodłem, jak wyjeżdżałem na wakacje za granicę - tzn wiedziałem, że będę jechał i chciałem AC i Assistance w razie wypadku lub awarii to mnie oleli, a PZU nie.....fakt nigdy mnie auto nie zawiodło bo staram się dbać i na czas wszystko robić, ale kase to wziąć tak, ale pomóc to już nie bardzo -nawet nie chcieli słyszeć żeby "tak" stare auto ubezpieczyć...ech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Pracuję w ubezpieczeniach jako multiagent. Ubezpieczenie OC pojazdu jest obowiązkowe, więc teoretycznie każda firma będzie musiała to sprzedawać, ale jeśli nie będą widzieli w tym interesu:

- dadzą zaporowe stawki i potencjalny klient i tak nie wybierze danej oferty

- utrudnią proces sprzedaży i ja jako agent nie będę tego nawet proponował oferty danej firmy bo żeby coś policzyć/sprzedać stracę mnóstwo czasu, który wolę poświęcić innym tematom.

 

Stawek jeszcze nie ma, niektóre kalkulatory są już przygotowane do wybrania opcji 'kierownicy po złej stronie' ;) ale generalnie ile to będzie kosztowało nikt nie zdradza.

 

Ubezpieczenia OC w Polsce są nierentowne, służą raczej towarzystwom do zbierania 'danych' potencjalnych klientów do innych ubezpieczeń (AC,majątek itp itd) więc raczej nikt się nie rzuci ochoczo żeby sprzedawać nie znając statystyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej sie obawiam tego że nasz zajebis.y rząd cos wymyśli i np narzuci ubezpieczalniom pewna granice stawek i jak przyjdzie co do czego to sie nie bedzie opłacało ale jak np mi policzą z moimi 60% zniżkami z 1500pln za RHD to nawet sie nie zastanawiam tylko odrazu biore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego w multiagencji. Twierdzi, że kilka firm rozważa wprowadzenie takich ubezpieczeń. Coraz więcej zainteresowanych więc chyba będą musieli wprowadzić taką ofertę. Sam przywiózłbym sobie z UK jakieś auto bo niedługo planuję wrócić.

____________________________________

http://www.fuko.pl/ubezpieczenia/oc-i-ac/kara-za-brak-oc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...