Skocz do zawartości

Dobre radyjko z drewnianym panelem szukam.. :)


spiidy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam taką nietypową sprawę, z którą mi się nie pali.. Szukam jakiegoś dobrego radyjka, które będzie mi pasowało do drewnianych elementów w MB W124, wiem śmieszny temat dlatego umieszczam go w tym dziale.  

Obecnie mam z poprzedniego auta JVC kd-sh909r, którym planuję trochę rozbudować audio w aucie. Radio ma trochę możliwości i kolejne chciał bym tylko lepsze :) z uwzględnieniem również jego wyglądu bo poprzednio auto było w schowku i wygląd był nie ważny.. 

Oczywiście najlepszą opcją był by wybór Beckera w drewnie ale jego możliwości nie są dla mnie wystarczające, najchętniej zamontował bym radio w drewnie ale ewentualnie może być też czarne ..

Wiem, że wybrać dobre i ładne radio może być ciężko ale próbować trzeba.

Budżetu nie podaję specjalnie, chętnie zmieścił bym się jakoś w 500 zł ale mogę również pozbierać kasę dłużej i kupić coś lepszego :)

Dodam też, że chciał bym potencjometr do zmiany głośności a nie guziki.

 

Zamieszczam foto wnętrza ale dodam zdjęcie całości z radiem niedługo, jak tylko je zrobię :)

http://s25.postimg.org/6dneesg9n/IMG_0726.jpg

http://s25.postimg.org/dscq76257/IMG_0730.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


9375RW  ma drewniany panel . Procesor raczej jest tylko z nazwy , na obecne czasy nie posiada tylu bajerów co współczesne procesory dźwięku. 
9175RW również jest 'drewniany'. Ale nie szedłbym w stronę drewna. Kiepsko to wygląda

'procek' (DPH) ma czasówki, całkiem inne niż obecne sprzęty, ale robi robotę. 

 

Szczerze to kupiłbym dobre czarne radio bez wodotrysków i nie będzie się rzucać w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Za tą radą chyba pójdę, poszukam nierzucającego się w oczy czarnego radyjka bo rzeczywiście nie dopasuję nic wizualnie do tego, co będzie potrafiło też zagrać. Teraz rodzi się pytanie jakie radio szukać
Klasycznie HX-D2 :P Ale nie ta cena :) Ja bym poszedł w starego alpajna takiego jak ma Raadek, dla mnie mega radio :) Tak samo 7906 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odszedłem od pomysłu radyjka z drewnianym panelem i nadal przeglądam internet szukając jakiegoś odpowiedniego modelu w odpowiedniej cenie. Nie mam konkretnego typu ze względu na małą dostępność np. tych wspomnianych radyjek. 

 

Podczas poszukiwań natknąłem się na informację, że radyjka montowane w MB firmy Becker, też mogą nadawać się o rozbudowy systemu CA w aucie.  

Czy ktoś z Was ma doświadczenia z rozbudowa systemu np na radyjku Becker Trafic Pro High Speed lub Becker 7006? Wiem, że nie ma korektorów i innych przydatnych dodatków ale chciał bym poznać opinię kogoś, kto miał z tym bezpośredni kontakt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.jpg Miałem bezposrednie porównanie.Traffic pro to całkiem dobry graj, jezdziłem z nim długo. Polecam jednak poszukac mexico pro, profil brzmienia jest jednak ciekawszy, przynajmniej ja tak uwazam. W traffic troszke bardziej uwypuklony jest dół. Sama jednostka w wersjach pro ma sterowanie subem ( 2,5 pary rca.). Wyglada bardzo dobrze szczegolnie w mercu :)

 

 


 

 


Wiem, że nie ma korektorów i innych przydatnych dodatków ale chciał bym poznać opinię kogoś, kto miał z tym bezpośredni kontakt. 
To akurat czesto bywa atutem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony cdx- c90r do tego procek. Podświetlenie żółte identyczne jak kolory merca. Cena sporawa, ale sprzęt wysokich lotów

 

Co do drewna to stare pioniery miały tylko faktura to bardziej orzech dymiony

 

Jedna podstawowa sprawa. Jak bardzo ma ten system ewoluować ? Bo to ważne pytanie w wyborze radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam graty z poprzedniego auta, które może ulegną zmianie ale na razie zostają:

Rodek R1900N + 2x Rainbow Ambos 10"

Kenwood KAC-PS150 + Rainbow SAX  z wooferami sl-w6 (które wczoraj dostarczył kurier)

 

Do tego szukam radyjka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drewna to stare pioniery miały

Każdy liczący się producent miał w swojej ofercie takie wykończenie panela.

 

 

Najlepsze do 124 będzie alpine 7906

7906 ma jedynie zielone podświetlenie, jak zresztą każdy inny deck CD z tej opoki tego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej pytałem, czy woofer będzie w drzwiach, a wysoki w słupkach, czyli powiedzmy zgodnie z kanonami ? Czy wnętrze auta ma zostać bez zmian ?

 

 

 


Każdy liczący się producent miał w swojej ofercie takie wykończenie panela.

 

Sony i nowsza linia Becker nigdy nie wpadła mi w oko w drewnie. Sam nawet szukam starego pionka w drewnie  i proca do niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i124.photobucket.com/albums/p7/perfectblossom/STUFF/P6167180s_zps7ee256e0.jpg

 

http://i124.photobucket.com/albums/p7/perfectblossom/STUFF/P8136552s_zps6ccfd344.jpg

 

Mądrzejszych jednostek zdjęć nie mam, ale chyba tragedii nie ma bez drewna w panelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpine-y z zielonym podświetleniem niestety przez ten kolor nie przejdą, Beckera typu wspomnianego przez mastah22 Mexico Pro, akceptuje wizualnie w 100% :)

 

Woofery będą w drzwiach w ori miejscach ponieważ trafiłem wersję auta, w którym znajdował się system ActiveBas, po którym zostały tylko boczki..

wygląda to tak - http://124coupe.pl/hosting/images/actibebass.jpg
miejsce wysokich jeszcze nie jest pewne ale na 80% będzie to w słupkach (bije się z myślami ori/jakość dzwięku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...