Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze subwoofera.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem że podobnych tematów jest sporo ale najczęściej widnieją w nich modele już nie dostępne jako nowe.

O tym co jest na allegro (nowe modele) często ciężko wyczytać jakieś opinie, a nie chcę kupować kota w worku. 

Słucham wszystkiego, ale głównie muzyki klubowej więc teoretycznie sub closed. Jeżdżę Chryslerem Stratusem, więc

głośnik musi mieć siłę przebicia ;) Wzmacniacz mam 2x300rms, więc jeśli w tym budżecie się coś wyrwie, to fajnie byłoby mieć 2 głosniki. Dobrze by było, gdyby nie kosztowało mnie to więcej jak 400zł. Osobiście skłaniam się ku PB S-124x lub Pioneer TS-W310S4, ale może źle myślę. Proszę o wasze propozycje, raczej wolałbym nowy sprzęt, chyba, że ktoś ma używkę w dobrej cenie ale coś co naprawdę robi robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwiesze Ci temat ;) jeśli to prawda co pisał "czaszunia" to może warto było by zainwestować w takowego suba ;) jeśli faktycznie są robione na podzespołach Kickera

 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/43268-alphard-hannibal/

 

 

+ aukcje na alledrogo ;) http://allegro.pl/glosniki-300-mm-14168?order=m&string=HANNIBAL&bmatch=s0-e-1106

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 400zł myślę, że będzie ciężko o 2 głośniki. Jeśli miałyby być koniecznie 2 pomyślałbym o RE audio rex10S4 ale budżet większy. Jeszcze mocniej walnęły by rex12-nastki ale raczej nie zagrają tak kulturalnie... Można by poszukać coś co ma 2 cewki po 4 Ohm i zasilić to z dwóch mostków, żeby wykorzystać wszystkie kanały.

 

Zależy co masz jeszcze z przodu bo jeśli np przód jest słaby to szukanie mocnego suba da efekt zagłuszenia przodu i dominację subbasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak powiem z przodu wiele nie ma, ale suba przyciszyć zawsze można ;)


Co znaczy moc z kosmosu? Infinity u koleżki całkiem ładnie napędzał nawet przy tylko 1 głośniku. Ja w dragach udziału nie biorę, a nawet jeśli jest zawyżona, to i tak sporo na 2 kanały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kolego złą drogą podążasz, zacznij od przodu bo od bagaja nie warto bo później tylko wkurza kulejący przód ale z drugiej strony jak komuś nie chciało się robić przodu i wrzucił suby i był zadowolony to szybko go wkurza przód i zabiera się za przód no chyba że ktoś lubi dominację subów no to co innego. Piszesz że chcesz mocnego uderzenia a idziesz w CL  :looka:  Jeżeli chcesz uderzenia, mięsa i żeby autem zatrzęsło to BR, chyba że preferujesz dynamiczny i precyzyjny bass to CL, te PB to budżet liga i lepiej wrzucić REXA 10/12 a później drugiego jeżeli jeden nie starczy bo PB szybko się nudzi, ładuje cały czas monotonnym basem i nic po za tym. Napisz jakie zasilanie, jakie radio. 

Co do tego pseudo pieca to nie mów głośno bo jeszcze wpadnie mod i wywali temat, poczytaj o tych "wzmacniaczach" na forum i popatrz co się tu poleca bo w tej kasie znajdziesz bardziej jakościowy piec niż piździng. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zamkniętej i tak szukałbym głośnika z zamierzeniem, żeby wzmacniacz miał dla niego większy zapas mocy tzn, żeby moc RMS którą może przyjąć głośnik nie przekraczała mocy RMS wzmacniacza. Wtedy taki wzmacniacz dobrze da radę rozbujać taki subwoofer. Miałem kiedyś RE audio 12s4 najpierw pod 220W rms a potem pod 400W i dopiero te 400W ładnie ruszyło ten głośnik, zagrał wtedy energicznie i od razu było czuć, że wzmacniacz trzyma go w ryzach. Oczywiście pod tym słabszym grał również poprawnie ale mocniejszy dał mu elegancki wykop.

Należy wiadomo uważać, żeby nie upalić głośnika podaniem zbyt dużej mocy choć o to raczej ciężko. Chyba, że przesteruje się sygnał, powłącza podbicia bassbosty itp;)

Ja tego nie robiłem, wszystko grało na 0 i było jak najbardziej ok.

Podbicia często ludzie włączają jak wzmacniacz jest za słaby i nie wyrabia z napędzeniem głośnika. Dodawanie Bassbosta powoduje, że gra głośniej ale sygnał jest zniekształcony. Taki myk na podratowanie sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie, ja tylko zadałem pytanie o sub, nie o całe auto. Bawiłem się w peugeocie w odseparowany przód itd. Wiem co pomyślicie jak to powiem, w tym aucie mam seryjne radio i seryjny wzmacniacz, z przodu GMS'y i wygłuszone drzwi i seryjne cykacze. Gra przyzwoicie, po prostu chcę dołożyć lepszego bassu niż dudniące jajka w półce (żeby nie było na mnie, seryjne ;) A skoro już kupować sub, no to nie chcę kupować kota w worku. Wzmacniacz jak wzmacniacz, miałem lepsze, miałem gorsze ale skoro IMO dobrze napędzał infinity za 200zł, to z lepszym głośnikiem tym bardziej mnie zadowoli. A jeżeli miałbym próbować robić coś więcej z audio w tym samochodzie, to wolałbym pewnie zmienić samochód  :wink:

 

P.S Abstynent, nie jestem oraczem techno z golfa pod dyskoteką, to ma grać dla mnie. A że słucham muzyki z szybkim beat'em to raczej CL :) A co do wzmaka, to w tych pieniądzach co ja go kupiłem to nie było nic lepszego, a nawet nic gorszego co by miało podobną moc.

 

P.S.2 Co do REX'a to trochę obawiam się niskich mocy RMS, jeśli skuteczność mnie zadowoli to obawiałbym się, że podam za dużą moc nań. No chyba, że gwarantujesz mi satysfakcje i bezpieczeństwo ; P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy rozumieć, że chcesz się zmieścić do 400zł ze skrzynką tak? Widzisz ja jakiś czas temu sprzedałem swoje RE 12s4 za 300zł z przesyłką. Sprzedałem z tego względu, że chciałem zmienić sub na JL-a 10w3 i nie chciałem, żeby tamten mi zalegał. Skrzynkę miałem do tego robioną zamkniętą 46L. Nie byłem jeszcze wtedy zalogowany na forum, mógłbym ci ją wtedy polecić bo głośnik miałem może z 2 lata i całość była w idealnym stanie;)  Na tamtą chwilę do 300zł ciężko byłoby znaleźć coś lepszego;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii jak na subwoofer jest słabiutki, nie słuchałem więc w praktyce nie wiem jak to gra. No i na wzmaku mam 300rms, a nawet jeśli to moc zawyżona, to te 200rms mu zostaje, a że lubię czasami podkręcić bass, nie chciałbym go nieumyślnie zjarać.

 

Ps. co myślicie o Alpine SWG-1244, alpine zawsze mi się kojarzyło z dobrą marką i jakością. 250rms.
Ps2. Znalazłem również takie propozycje Rockford Punch R2d2-12 250rms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś tak jak ty sugerowałem się mocą którą teoretycznie może przyjąć sub. Dla porównania mój pierwszy sub którym był JBL GT5-12 nie robił żadnej rewelacji w stosunku do tego RE. Z RE byłem dużo bardziej zadowolony. Było go dużo łatwiej rozbujać i uderzyć też to potrafiło wierz mi na słowo;) pod tym samym wzmacniaczem ten teoretycznie mocniejszy tego nie potrafił. Z głośnikami to nie jest takie proste bo dochodzi do tego jeszcze sprawność danego głośnika, skuteczność. Są głośniki ciężej i lżej zawieszone. Jedne potrzebują większej mocy, innym wystarczy mniej do ruszenia. Dla subwoofera szczególnie w skrzyni zamkniętej dobrze jak wzmacniacz ma jednak zapas mocy. O RF i Alpine nie mam zdania bo nigdy nie miałem z nim do czynienia. RE miałem i jak za te pieniądze uważam, że to dobry produkt. On wcale nie jest jakimś słabiakiem. Te waty na papierze mogą czynić go niepozornym. Ja sprawdziłem osobiście jak to chodziło pod Powerbassem ATM-440.2, który w mostku przy 14,4V miał papierowo 400W mocy ciągłej. Wtedy to pracowało jak trzeba. Było czuć kontrolę nad głośnikiem, był szybszy, żwawiej uderzał.


jak w ogóle masz wyprowadzony sygnał z radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety będę się musiał podpiąć pod tylne głośniki, jeżeli uznam, że jest źle no to znajomy mi ogarnie wyjście bezpośrednio z radia. Jeżeli stwierdzę, że jest ok no to po co szukać sobie problemów :) Wiem, że to nie profesjonalne podejście, ale napewno mieliście do czynienia z chryslerami... Pieprzone amerykańskie 1.434454363654677746535 DIN, za małe na 2DIN, a 1DIN wygląda mało estetycznie gdyż w okół radia mam panel z plastikowego drzewa. Dodatkowo mam seryjny wzmacniacz więc jeśli miałbym wymieniać radio to dochodzi prucie całej instalacji, może bym i to zrobił ale przy budżetowym sprzęcie mi się po prostu nie chce w to bawić, tym bardziej że lubię często zmieniać auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że miałbym tego rexa 175rms i swój wzmacniacz o teoretycznej mocy 300rms. Mam się z tym obchodzić jak z jajkiem? Jak ustawić LPF? Na ok 80 czy mógłbym niżej? Busty itd na 0 i tylko gainem kręcić?

 

Czy może jednak któregoś z tych: Rockford Punch R2d2-12, Alpine SWG-1244? Obydwa mają po 250rms więc teoretycznie nadmiar mocy zostaje. Może nie podaję najwyższej klasy głośników ale kieruję się szczególnie dostępnością i budżetem, a z ofert allegro to i tak chyba wybrałem najlepsze propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza czytanie między wierszami? To jest lekcja polskiego czy forum, które z zasady ma byc pomocne? Nie znam się tak bardzo na tym więc pytam, chyba o to chodzi. Nie założyłem nowego tematu z pytaniem jak ustawić wzmacniacz, tylko jeśli koleś mi proponuje 175rms pod wzmaka 300 to chcę wiedzieć jak miałbym się z tym obchodzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...