Skocz do zawartości

Kilka pytań odnośnie mojego projektu nagłośnienia e39 + prośba o sugestie


Rekomendowane odpowiedzi

Hej :) Po "kilku" nocach rozmyślania i ślęczenia przed komputerem powstał w mojej głowie zarys tego, co chciałbym mieć w aucie. Termin realizacji - styczeń 2015, więc jeszcze chwilka na zastanowienie.

Więc konkretnie.

 

Jednostka sterująca - oryginalne radio BMW - Becker CD professional, z wyprowadzonymi wyjściami RCA. Spięta przez interfejs Dension Ice link plus z iPod'em Nano II gen. To już mam w aucie, pasuje wizualnie i ergonomicznie bez dwóch zdań (Trudno się odzwyczaić od sterowania z kierownicy multifunkcyjnej).

 

Głośniki  - mój typ to 2 zestawy Audio System Helon H 165 - w przednie i tylne drzwi, na panelach z MDF'u.

 

Z przodu - może uda się schować kickbasa pod tapicerką, tweeter w ori miejsce - "trójkąty lusterek", Zwrotnica w tylnej części kieszeni drzwiowej.

 

Z tyłu w drzwiach trzeba będzie zrobić miejsce na kickbasa, dam sobie z tym radę. Na tweeter jest ori miejsce w tapicerce.

Drzwi, boczki tapicerki i słupki oczywiście będą porządnie wytłumione.

 

Myślę o ustawieniu przedniego zestawu na płasko, a z tyłu tweeterów na -6 dB i odcięcia midbasa -12 dB/okt (z przodu -6 dB/okt) 

 

Wzmacniacz do głośników - audio system X 165.4 - inne propozycje bardzo mile widziane

 

Sub - obudowa zamknięta MDF, zabudowana za tylną kanapą, głośnik (12"?) za podłokietnikiem tylnym (dziura po worku na narty)

Mam swój typ, ale chciałbym poznać najpierw Wasze propozycje czegoś adekwatnego do reszty systemu. Nie jestem pewien, jak mocny powinien być sub adekwatny do w/w zestawu.

 

Dlaczego AS H165? - bo słyszałem, i bardzo mi się podoba brzmienie.

dlaczego wszystkie drzwi - po pierwsze, nie lubię jak jest pusto z tyłu. Myślę, że przy odpowiednim setupie zwrotnic to powinno ładnie brzmieć. Wasze sugestie?

Po drugie, w przyszłości chciałbym dołożyć car pc z porządną, wielokanałową, zewnętrzną kartą dźwiękową w charakterze DSP, dozbroić tylną półkę w porządne głośniki i zrobić sobie 6.1 w samochodzie. Może ktoś z Was ma taki system u siebie i coś zasugeruje?

 

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi, umiarkowaną krytykę i sugestie lepszego sprzętu w podobnych pieniądzach i o podobnej charakterystyce. Zapraszam do dyskusji ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...