Skocz do zawartości

Carpower Sonic 15" - przewijanie cewki


Ezzik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem czy trafiłem w dobry dział, jeśli nie, to poprawię..

 

Pacjent: Carpower by Monacor Sonic 15" 2x400rms 2x800 max 2x2ohm

 

Dziś robiłem typowe bass testy, tak dostał po dupie, że jedna cewka się spaliła, druga pracuje normalnie.

Głośnik był spięty w 1 ohm przy Piecyku Magnat The Rock 1800 MONO.

 

Szukam osoby konkretnej, która się zna na rzeczy.

 

Chciałbym aby przewinęła mi cewkę i dodała zabezpieczenie w postaci bezpiecznika na każdą cewkę z osobna tj. np. ma to Kruger Matz KM-380T11.

 


Czekam na info, kto mógłby się podjąć tej operacji i jaki jest koszt sprawdzenia, przewinięcia itp.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm, rozumiem. Ale czy jest możliwość naprawienia go ? lub przewinięcia cewki ? na wzmacniaczu włączyć się Protect, z BR poszedł dym i śmierdziało spalenizną.. Później go wyjąłem, podpiąłem pod sprawną cewkę i grał normalnie, ale oczywiście słabiej, natomiast druga cewka grała i wytrzymała 1/2 mocy i znów wywalał Protect.

 

Generalnie chodzi mi o osobę konkretną, która to zrobi. Może wystarczy samo przewinięcie cewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A ja tam bym szukal kogos innego niz passat , sporo sprzetu ostatnio od niego jest naprawiana mowiac deliktanie "tak se " ;)
widze ze czeka to kazdego kto ma za duzo roboty. ostatnio tak samo narzekaja na marko3t (stolarka)

 

wydaje mi sie ze na allegro mozna kupic gotowa cewke do sonica

jezeli jest to moglbym sie podjac naprawy. ale to moze potrwac bo nie mam ze soba sprzetu za wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jeśli to ten co robił dla Siwego paczki to masz rację
jezeli mowa o tych pod focale to zupelnie inna osoba. ale fakt - to byla porazka totalna :/

mialem racje - cewki sprzedawal maxim88

konto im zablokowali (wcale sie nie dziwie) - ktos pamieta nazwe ich sklepu?

jak bedzie cewka to naprawa jakos pojdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie daje do Passca, rozmawiałem z nim, aby zrobił na nowym Karkasie, jedna drutem okrągłym i druga kwadratowym, migał się, generalnie można stwierdzić "gościu, nie chce mi się bawić w takie pierdoły" więc szukam innej osoby, która nawinie mi nową cewkę, starą podeślę jako wzorzec. Wiem i jestem pewny że można to zrobić. Jeżeli jest tutaj taka osoba, która się na tym zna i byłaby chętna pomóc to proszę o kontakt ze mną ! Oczywiście zapłacę.

 

ps. szukałem cewek gotowych do Sonica, nie ma ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu nawijać płaskownikiem, no chyba ze szczelina jest az tak wąska,ze nie ma wyboru... No ale jesli sie tylko Passatowi chce i ma czas potrafi zrobić kozak mocarne i wytrzymałe cewki na okragłym, jestesmy tego przykładem  na SXX 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...