Skocz do zawartości

Głośniki pod szybą VW Polo


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
chciałem wymienić oryginalne głośniki pod szyba w polo 96r. ponieważ od dłuższego czasu charczą.
Pojawił się tutaj problem ponieważ głośniki połączone są pod dwie kostki:
http://images.tinypic.pl/i/00595/flsixyia750r.jpg
Natomiast większość głośników posiada wejście na jedną kostkę.

1. Moje pytanie w jaki sposób połączyć te dwie kostki w jedna? czy istnieje może jakiś adapter?
2. Jakie głośniki wysokotonowe będą dobrze grały a zarazem będą niskobudżetowe? Posiadam radio JVC KD-G333, w drzwiach głośniki niskotonowe.

Dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczna wiadomość
Temat przeniesiony z forum:

"Car AudioWszystko o Sprzęcie Car Audio"

do

"Car AudioJestem tu nowy - dział dla poczatkujących"


Zmostkuj je razem i podłacz do wspolnej lub sprawne oryginały i po problemie, pisze tak dlatego,że to całkiem nie najgorsza opcja skoro nie chcesz niczego zmieniać/ poprawiać.


zeby zrobic test wez baterie 1.5v i dolutuj przewody i wetknij w kostke. Gdy polaryzacja bedzie sie zgadzała to plus do plusa da wypchniecie membrany woofera do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem polo 99r ;)
Wtedy jeszcze po prostu uciąłem te kostki i podłączyłem pod tą parę kabli, która działała ;)
Głośników w drzwiach nie miałem i nie jestem do końca pewien czy to przypadkiem nie jest równolegle albo szeregowo z głośnikami w drzwiach, jeżeli tak jest to będziesz musiał te przewody ze sobą w jakiś sposób połączyć wszystkie, to jest to o czym pisał Powalla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem polo 99r ;)

Wtedy jeszcze po prostu uciąłem te kostki i podłączyłem pod tą parę kabli, która działała ;)

Głośników w drzwiach nie miałem i nie jestem do końca pewien czy to przypadkiem nie jest równolegle albo szeregowo z głośnikami w drzwiach, jeżeli tak jest to będziesz musiał te przewody ze sobą w jakiś sposób połączyć wszystkie, to jest to o czym pisał Powalla.

 

Problem w tym że obie kostki muszą być podłączone ponieważ po odłączeniu jednej z niech nie graja głośniki w drzwiach - tylko te pod szybą działają.

Czyli rozumiem że mam uciąć kostki i w jakiś sposób połączyć ze sobą kable? a jak póżniej połączyć je z głośnikami? Nie ma jakiś kostek, przejsciowek... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? mam gdzieś takie forum i taką pomoc.

Dla was jest to owczywiste ale dla laika nie koniecznie dlatego stwierdzenie rownolegle nie jest wyczerpującą odpowiedzią. Oczekiwałem odpowiedzi wyjaśniającej krok po kroku co i jak należy wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K@mil do tablicy... Pomóż chłopu bo chyba nikt tu nie potrafi tego zrobić...


Albo nie... Poswiece Ci 15 min zamiast otworzyć piwo leniu...

 

Do baterii o której przeczytales wyzej nalezy dolutować przewody, w tym celu:

 

1. Udajesz sie do sklepu aby zaopatrzyć sie w baterie AA 1.5v, podaj skad jestes to znajde na necie gdzi ebedzie najtaniej

2. Udajesz sie do sklepu lub grzebiesz w szafie w celu poszukiwania przewodu miedzianego 

3. Uzywasz lutownicy aby dolutowac kawałek przewodu do plusa i minusa tej baterii, uzyj kalafonii bo to pomaga w lutowaniu

 

Nastepnie tak przygotowany przyrzad bierzesz w dłoń, udajesz sie do samochodu na parkingu... Napisz skad jestes podpowiem dzieki Google Maps jak doń dotrzeć...

 

Uzywajac przez siebie wykonanego urzadzenia do sprawdzania polaryzacji ( uzyc google za Ciebie aby sprawdzić co to oznacza?) aplikujesz  przewody do kostki w podszybiu.

Jezezli słyszysz pukniecie/pykniecie oznacza to,że zlokalizowałeś  głosnik w drzwiach, jezeli nie zajmujesz sie druga kostka.

 

Jako zagadke na reszte tygodnia masz rozwiazanie i znalezienie tego co opisałem w pierwszej mozliwej odpowiedzi czyli jak sprawdzić polaryzacje głosnika za pomoca baterii.

 

 

Dalej, po zlokalizowaniu głosnika w drzwiach i kostki odpowiadajacej za niego w podszybiu obcinasz obydwie kosti i łaczysz je razem....

 

Całość wyżej nie ma sensu bo nie musisz tego robic ,ale dzieki temu nauczysz sie uzywać lutownicy...

 

Teraz jezeli masz poobcinane juz koncówki i przy lutowaniu baterii nauczyłes sie uzywac lutownicy, połacz je dzieki niej razem, RÓWNOLEGLE (uzyc google za Ciebie aby sprawdzic co to znaczy?) nastepnie przylutuj je do nowo zakupionego głosnika.

 

Jezeli masz jeszcze jakies pytania to wal chłopie smiało, chetnie poswiece kolejne kilkanascie minut aby za Ciebie znaleźć sklep gdzie kupisz glosniki w podszybie, ba poswiece i cały dzien aby dojechać i zrobić to za Ciebie, przecież możesz nie miec czasu aby obciąć kostki i połaczyc po 2 przewody razem, ja to rozumiem i miła checia przyjechał bym i dzis zrobic Ci to pod blokiem ale piłem juz piwo... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buahahaha Mastah popłakałem się ;) żeby nie było że tylko ty jesteś pomocny to jak już piłeś browara i nie pojedziesz tego zrobić koledze  to może ja ( nie piłem :) ) przyjade po Ciebie , a potem razem pojedziemy do kolegi , ty zrobisz jedną , a ja drugą strone :)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...