Skocz do zawartości

Przewody zasilające


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mam te same koncówki co csbiczek bardzo fajne i "masywne" a płaciłem za sztuke cos ok 2zł w hurtowni elektrycznej/elektronicznej? ;>

 

Ściskanie ich za duzo nie daje bo nie mają nacięć wiec mimo wszystko jak sie zegnie ją na płasko to kabelki sie rozejdą po bokach i wychodzi sie na to samo.. Trzeba dobrze zalutowac :)

Praska hydrauliczna zaciska 4 strony na raz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obsługiwałem nigdy prasy hydraulicznej a wydac na taką prase do koncówek 400zł to dla mnie bezsens bo robie to pod siebie wylacznie :) Ale napewno fajny sprzet dla ludzi którzy zajmuja sie tym profesjonalnie..

 

Macie moze jakies fajne koncówki widełkowe? Bo te co poniektóre z alledrogo zajezdzają mi tandetą..

 

Troche temat zboczył z kursu ale mam nadzieje ze kijem nie dostaniemy ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kilka postów wyżej pokazywał przykład takiej "prasy" do koncówek, zdaje sobie sprawe ze konkretna prasa hydrauliczna kosztuje worek kasy ale mimo wszystko przydaje sie ona nie tylko do CA :)

 

Co do konektorów to moja "hurtownia" jest nieco uboga i mieli na stanie tylko te oczkowe i takie łaczniki kabla jednak na wiele sie zapewne nie przyda ;/

 

Łącznik kabla 16mm2

http://www.megakabel.pl/2336-1636-thickbox/Koncowka-kabla-lacznik-16mm-Miedz-Zgniatany-ZM-16.jpg

 

Ale za to spawara 50mm2 przystępna cena 23zł za metr, wiec z przesylka z allegro wychodzi mi praktycznie to samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kontakt z elektroinstalatorem (rozdzielnie itp) i przy nowym samochodzie będę miał dostęp do takiej ręcznej prasy w wersji pro.

W Vectrze przy robieniu BIG3 szło imadło i przecinak, potem lutowanie nad kuchenką turystyczną. Nic z tym się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...