Skocz do zawartości

Projekt CA fiat coupe


texo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Fiata Coupe i chciałbym zasięgnąć rady.

W najbliższym okresie chciałem zbudować CA(czerwiec-lipiec).

 

Moja wstępna konfiguracja:

Odtwarzacz:

CLARION DXZ388RUSB

 

Głośniki front:

U-DIMENSION ELEMENT EL Comp 6

 

Głośniki tył:(wiem że liczy się scena przednia, ale czasem się i tył przydaje)

EC XP6 WOOFER 165 mm

 

Subwoofer:

Rockford Fosgate Punch P2D410 (ew P2D210)

 

Wzmacniacz front+tył:

-Hertz EP4

-Helix DB Four

-HIFONICS Son of Europa

-Crunch GTR 440.4??

 

Wzmacniacz Sub:

CARPOWER HPB-602

 

Kilka Uwag:

Słucham przeważnie radia, zdarza się, że z głośników poleci szybszy bit ale i coś rockowego a nawet zahaczam o metal.

Dźwięk jaki mnie interesuje to, miękki czysty bass i średnie z duża rezerwą mocy, oraz nie narzucający się sopran.

 

Co do radia raczej nie podlega zmianie, ponieważ zależy mi na utrzymaniu bursztynowego podświetlenia i klasycznego designu,

Co do wzmacniaczy to sprawa jest otwarta. Myślałem o czymś z u-dimension serii jr. ew glow ale cena troszkę ostudziła mój zapał.

 

Oczekuje opinii i uwag na temat mojej konfiguracji, oraz ewentualnego opracowania jakiejś wspólnej koncepcji.

Jedynym warunkiem jest zamkniecie się w kwocie 2200-2500(z radiem, wzmacniaczem-ami

, głośnikami)

(do ceny nie wliczam okablowania i wygłuszenia)

Pozdrawiam

Texo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami....

głośników poleci szybszy bit ale i coś rockowego a nawet zahaczam o metal.

EL comp6 mogą się pogubić (hardstyl) a góra może narobić amabarasu nam przy czymś rockowym...szczególnie jeśli te wzmaki mają to napędzać.

 

przód:Hertx HSK 165mm

sub: Rockford Fosgate Punch P2D410

Wzmak: STEG Qmos 75.2

bez tyłu na razie :P

Myślę że taka kombinacja mogła by zagrać ciekawie :P

 

To co podałeś min: CP HPB 602 było co najmniej nie na miejscu pod tego RF...tfuuu obojętnie pod co :P

Radio jak radio za kasę nie jest och ach, wolałbym coś z JVC SH lub alpine CDA 7894RB

 

Lub pójść najlepszą drogą z możliwych darować sobie suba i tył............

Zrobić porządnie drzwi dać tam DLS R6A, DLS MS6A, Helix P236 Precision i zasilić to

gienkiem (GENESIS) , Rockford Fosgate, DLS, Steg, Sony m1-m3 itd

 

Wtedy była by klasa i taki przód zagrał by klasą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy była by klasa i taki przód zagrał by klasą :P

 

I byłby mezalians z radyjem :rotfl: Mógłby człowiek się zainteresować wówczas np używką DXZ788, a o podświetlenie się nie martwił, bo ten clarek ma je takiego koloru, jakiego się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mezalians lub nie, ale wasze wpędzają mnie w zakłopotanie. Moje autko raczej długo mi nie posłuży maks 1,5 roku więc nie chce wpędzać się w niepotrzebne koszta.

Drogą kompromisu jaki wzmacniacz wybrać?

Zastanawiam się nad dobrą 4-3 kanałówką i zestawem front + sub (zasilany z mostka) np:

μ-Glow 4075v.2 :P

 

A radio... wbiliście mi klina.

 

głośniczki Hertx HSK 165

raczej odpadają za duży apetyt 130 W :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A radio... wbiliście mi klina.

 

Chodzi głównie o to, by radio było klasowo podobne do pozostałego sprzętu. Żeby np nie montować jakiegoś Stega czy AudioArt wraz z budżetowym radyjkiem z najniższej półki. Bo wówczas nie wykorzysta się zdolności wzmaka. A z wymianą auta ja np nie widziałbym problemu. Sprzęt można zawsze wyciągnąć, albo (jeśli trafi się kupiec na auto, znający się na CA) po prostu doliczyć optymalną cenę sprzętu do ceny auta, licząc sobie jeszcze za montaż. Nawet może i dałoby się na tym zarobić. A jak nie - wyciągnąć sprzęt i go dawać do nowego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...