Skocz do zawartości

Instalacja Car Audio od zera


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam juz niektórzy użytkownicy mnie znają z lepszej bądz gorszej strony ale dobra sorrki za wszystko zacznijmy wszystko od nowa.

 

Poszukuje radyjko, którym oddzielnie steruje się subwoferem czyli włancza i wyłancza przez radio do tego jeszcze chyba czestotliwośc sie ustawia. Steruje się każdym głośnikiem oddzielnie tzn. chodzi mi o to że np każdy głośnik mógłbym ustawic sobie oddzielnie według własnych potrzeb chyba istnieje takie radio.

 

Do tego chciałbym podpiąc jakieś dobrej klasy głośniczki które daja ładny jakosciowo dzwięk, a do tego niew obędzie się bez wzmacniacza więc jaki wzmachol do tego zestawiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie.

napisz czego słuchasz, ile masz siana na to wszystko, czego oczekujesz od zestau czy ma byc trzęsienie ziemi czy kulturalne granie??

 

podając takie właśnie szczegóły łatwiej będzie ci doradzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie potrzeby to jakbys komputer zakładał.. Ja miałem z dobra jakscia do czynienia z kenwoodami, czest na nich bazuje tam mozna ustawic wszystko inaczej na przodzie, inaczej na tyle i inaczej na subie.. Ale to radia dla milosników muzyki disco, clasik, pop, rock Kenio to nie trzepanina basem chociaz sporo potrafi.. Duzo wokalu jego głowna zaleta. Jak wspomniał MANY i DAN24 - wiecej knkretow bo system audio to zabawa od 500zł do 10tys(dla normalnych klientw, nie mowimy o democarach :hyhy: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jesali chodzi o radia to nie kenwood i raczej nie jvc. W grę wchodza radia tak jak ja myślę Alpine lub pioneer może clarion. Nie wiem czy można osiągnoć bóg wie jaki bas na przednim systemie od tego rawczej jest subwofer z tyłu. Chodzi o to by ładnie grało pieniądze no to tak róznie chciałbym zobaczyć kilka propozycji. słucham R&B kiedys hip hop być może teraz też by sie nawinął na ucho a tak wszystko po trochu. Ewentualnie może być zaproponowanego coś tanszego i cos co powala z nóg.

 

 

To tak:

Radio - 300 do 700zł jeśli mało na takie co chcę to napiszcie ile kosztuje dany model będę z góry wdzięczny

Głośniki - za sto złotych nic sie nie kupi za dwie tak samo czyli od 300zł do 500zł

Wzmak - to zależy jaka firma ale oscylując do 500zł

Oczywiście jeśli cos przekaracza 100zł wartośc którą podałem to też n ie zrobi różnicy jesli podacie w gruncioe rzeczy teraz jest nad czym pomysleć

 

Jak narazie to było by to tyle chcę usłyszeć ciekawy dzwiękj w aucie a potem się pomyśli o rozbudowy tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu nie kenio - wbrew pozorom kenio zwlaszcza z serii 6x, 7x, 8xxx gra przyjemniej niz tansze / srednie alpine. ja nowke 6031 kupilem za < 400 zl gdzie masz na pokladzie oba filtry + filtr na suba, mnostwo ustawien - radyjo fajne do aktywki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz kupowac Alpine-sporo stracisz na jakosci. Alpine jest niestety sprzetem kosztownym a mał dajacym w jakosci. Za kwote 700zł kupujemy radio troszke pierdzace.. W tej cenie mozna kupic starszego kenwooda z seri 7xxx polecam starszego typu maja lepsze ustawienia. Ustawienia oczywiscie niskie, srednie, wysokie a nie low i hi.. wez pod uwag ze starsze modele sa z natury tansze bo nowsze musza tez sie jakos sprzedac z zarobkiem ja kupiłem sobie kenia z seri 8xxx starszy chyba z produkcja 3lata(poczatek cena 3tys) temu ale po zapakowaniu sprzetu do auta klientom opadały szczeki.

Wzmachol alpine posiada 300wat przy 12V, 400wat przy 14,4V ale jak dla mnie to ma jakies gora 300 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włancza i wyłancza

 

Popraw bo aż w oczy razi!

 

 

Steruje się każdym głośnikiem oddzielnie tzn. chodzi mi o to że np każdy głośnik mógłbym ustawic sobie oddzielnie według własnych potrzeb chyba istnieje takie radio.

 

Clark 948 .

 

6031 kupilem za < 400 zl gdzie masz na pokladzie oba filtry + filtr na suba, mnostwo ustawien - radyjo fajne do aktywki

 

Chyba mylisz pojęcia "aktywka" .. posiadanie filtrów LPF (do 160hz) i HPF (też chyba do 160hz) nie umożliwia nam niczego co można nazwać "aktywnym podziałem pasma" i może pracować jako zwrotka między woferem , a tweeterem.... aczkolwiek radio OK i gra fajnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmachol alpine posiada 300wat przy 12V, 400wat przy 14,4V ale jak dla mnie to ma jakies gora 300 :P
Zależy jaki model :P t100x ma odpowiednio 400W/600W, a 150x odpowiednio 600W/900W. A tak na marginesie ten wzmak ma być na przedni zestaw, wiec nie wiem po co podawanie mocy w mostku :P . A po czym poznales, ze ma gorą 300 :P ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...