Skocz do zawartości

Problem z budżetową tubą Lark FreeBass 8a- skrzypienie


luki041
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie będę się może dużo rozpisywał, mój problem przedstawia filmik:

 

https://www.youtube.com/watch?v=FnQEoQEzoqU&feature=youtu.be

 

Skrzypienie słychać od 9 sekundy i pod koniec filmiku.

Co może być spowodowane tym, że tak się dzieje? 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na swoim komputerze niestety nic niepokojącego nie słyszę  :wink2:

 

Chodzi o skrzypienie czy może świszczenie bo jeżeli chodzi o to drugie to podejżewam że skrzynka jest gdzieś nieszczelna  :]

 

O skrzypienie ;) Jest ono dosyć mocno słyszalne, pójdę i nagram jeszcze jeden filmik, tak żeby było już na pewno słyszalne ;) Za chwilkę go dodam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tam pocharkuje

Może jakiś pomysł co to może być?

 

Nagrałem drugi filmik. Słychać na niej głównie zgrzytanie... Ze wszystkich piosenek które miałem na mp3 owy zgrzyt najbardziej daje się we znaki na tej piosence...

Filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=a4PC6gW5zA8&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę jeszcze raz ustawienia, możliwe, że kumpel w niej grzebał... Jutro się okażę... Tubę regulowałem od razu po pierwszym podłączeniu, nagle zaczęła zgrzytać... nie podobno żeby coś w niej zmieniał, ale dla pewności sprawdzę jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuba to jedna z "lepszych" możliwości zabudowy głośnika :D Budżetowa tuba z budżetowym głośnikiem... jest kilka opcji "niechcianych dzwięków". Nieszczelność, jak już zostało napisane. Możesz zobaczyć czy nie masz poluzowanych wkrętów od mocowania głośnika, może też drgać ta maskownica (można ją zdjąć na chwilę i włączyć, może dalej nie trzeba szukać przyczyny...), może sama tuba jest gdzieś rozklejona... Kolejną sprawą, którą bym sprawdził jest BR, nie wiem jak jest wrzucany do takiej tuby ale coś mi się wydaje, że: "ten wygląda kozacko, montujemy". BR może wydawać różne dzwięki. Tylko skoro nagrywasz z przodu tuby... No i ostatnia rzecz jaka tez już została napisana, ustawienie wzmacniacza. Głośnik basowy jest do grania... basem :D dasz mu za wysoko to albo go spalisz albo usłyszysz dzwięki jakich nie ma w piosence :D

 

A i jak np zdejmiesz maskownicę, jeśli była na wkręty to wkręć wszystkie z powrotem, jeśli przechodziły do wewnątrz. Sam kiedyś przerabiałem temat dziwnego pierdzenia w subie (zapominając że miałem przykręcony wzmacniasz na nim i zostały dziurki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuba to jedna z "lepszych" możliwości zabudowy głośnika :D Budżetowa tuba z budżetowym głośnikiem... jest kilka opcji "niechcianych dzwięków". Nieszczelność, jak już zostało napisane. Możesz zobaczyć czy nie masz poluzowanych wkrętów od mocowania głośnika, może też drgać ta maskownica (można ją zdjąć na chwilę i włączyć, może dalej nie trzeba szukać przyczyny...), może sama tuba jest gdzieś rozklejona... Kolejną sprawą, którą bym sprawdził jest BR, nie wiem jak jest wrzucany do takiej tuby ale coś mi się wydaje, że: "ten wygląda kozacko, montujemy". BR może wydawać różne dzwięki. Tylko skoro nagrywasz z przodu tuby... No i ostatnia rzecz jaka tez już została napisana, ustawienie wzmacniacza. Głośnik basowy jest do grania... basem :D dasz mu za wysoko to albo go spalisz albo usłyszysz dzwięki jakich nie ma w piosence :D

 

A i jak np zdejmiesz maskownicę, jeśli była na wkręty to wkręć wszystkie z powrotem, jeśli przechodziły do wewnątrz. Sam kiedyś przerabiałem temat dziwnego pierdzenia w subie (zapominając że miałem przykręcony wzmacniasz na nim i zostały dziurki). 

 

 

Ok dzięki za wypowiedź ;) dzisiaj rozkręciłem całą tubę, uszczelniłem wszystkie łączenia, dałem nowe, lepsze wygłuszenie, wszystko poskręcałem na cacy no i problem..... pozostał... nic się nie zmieniło...   aaa i nie jest to też problem ustawienia pełnego pasma, może być skręcone na minimum, a jak skrzypiało tak skrzypi...

 

------------

Aaa jeszcze jedno wina BR też to nie jest... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maskownica sprawdzona? Skoro wszystko jest ok, a nadal słychać skrzypienie, to może sam głośnik jest ... wyjmij go z obudowy i włącz. moze to on "skrzypi" z jakiegoś powodu. Już nie wiem co można podpowiedzieć. Jeżeli tak się tuba zachowuje od początku jak ją masz to może po prostu jest źle dostrojona i sama obudowa wydaje z siebie taki dzwięk? Szczerze to z filmików słychać niewiele prócz niedomagania mikrofonu  :/

 

Ewentualnie kable w środku tuby są luźne i gdzieś uderzają przy basie, czasem też te przewody od cewki co idą do mocowań kabli się źle ułożą i grają o membranę. Nic więcej mi nie przychodzi do głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podejrzenie że to może być urwający się drucik pomiędzy membraną a terminalem. Można ratować ale krótkotrwale. Albo coś wpadło powiedzy cewke a magnes.

1. Sprawdź czy jak na wyłączonym subie ruszasz membraną to nic nie trzeszczy.

2. Sprawdz na małej głośności (ale takiej w której słychać ten dźwięk) po dotknięciu/wciśnięciu membrany dłonią na kilka mm czy dalej trzeszczy.

3. Wykręc głośnik i sprawdź te druciki co pisałem na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podejrzenie że to może być urwający się drucik pomiędzy membraną a terminalem. Można ratować ale krótkotrwale. Albo coś wpadło powiedzy cewke a magnes.

1. Sprawdź czy jak na wyłączonym subie ruszasz membraną to nic nie trzeszczy.

2. Sprawdz na małej głośności (ale takiej w której słychać ten dźwięk) po dotknięciu/wciśnięciu membrany dłonią na kilka mm czy dalej trzeszczy.

3. Wykręc głośnik i sprawdź te druciki co pisałem na początku.

 

1.Nie nic nie trzeszczy

2. Tak.. jak przytrzymam membranę nadal trzeszczy, nie tak dosadnie, ale nadal mocno...

3.Druciki są ok ;)

 

----

Aha i maskownica sprawdzona, to nie jej wina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy nie tlucze sie ta nakladka przeciwpylowa .

 

Nakładka przeciwpyłowa trzyma się bardzo dobrze.

Sam głośnik nie trzeszczy- po wyłożeniu z tuby jest ok... Nwm gdzie może leżeć przyczyna bo wszystkie możliwe łączenia uszczelniłem silikonem, a ścianki wygłuszyłem specjalną pianką i nadal trzaski... Powoli zaczynam myśleć o zbudowaniu skrzyni pod ten głośnik, ale na razie nie mam na to czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...