Skocz do zawartości

Sposób na drgającą półkę / tylną klapę.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W moim mondziaku przerobiłem trochę zamek klapy, bo z czasem zgrzewy puściły (tak, jak chcecie okradać w ciemno bagażnik jakiegoś auta to mondeo mk3, jeśli ktoś tego nie przerobił, to dość silnym pociągnięciem klapy w górę, przy odrobinie szczęścia puszczą zgrzewy i zamek zostanie zamknięty a klapa się uniesie), poskręcałem wszystko na sztywno, do tego delikatnie klapę na zawiasach opuściłem i podniosłem dystanse, żeby linia na boku auta pasowała. Drganie klapy ustąpiło, natomiast teraz 'pierdzą' sobie wyloty powietrza utrzymujące ciśnienie w aucie przy dużych prędkościach, nie wiem dokładnie jak to się nazywa, ale w MK3 jest to pod zderzakiem, w dolnej części bagażnika. Klapki są gumowe, kratka jest plastikowa i sobie pierdzi :)

W sedanie z półką akurat aż takich problemów nie miałem, bo jest spawana, jedyne co to część materiałowa obijała o metalową, ale to kwestia podłożenia coś pomiędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygłuszyć to na pewno, podaj jakie masz auto? Poszukaj regulacji klapy może po prostu sama z siebie lata jak ta .. "kobieta prostych obyczajów"

Ja u siebie mam o tyle fajnie ze mam po każdej stronie sprężyny którymi sobie "krece" i mogę wtedy ustawic klape żeby mocno sie trzymała, co prawda potem trzeba troche sily żeby ją zamknąć ale jak narazie szyby na miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na klapie (od strony wewnętrznej) odbojników gumowych, z tego co sie orientuje to u Ciebie są zaraz pod szybą po 1 na strone. U mnie jest on regulowany (taka jakby gumka na sprezynie) zobacz moze u Ciebie jest to samo wtedy ustawisz sobie zeby klapa sztywniej sie trzymala.. Ale zajmij sie równiez wygluszeniem klapy i calego tylu, naprawde sporo na tym zyskasz bo to maly samochodzik poza tym jesli chcesz zeby to mialo rece i nogi jest to konieczne.. W razie pytan pisz postaram sie pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...