Skocz do zawartości

Ocena sprzętu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowicze!  :rotfl: 
Posiadam VW Golf III 1.9 TDi , jako jednostkę pracuje Alpine CDA-9853r, 8 głośników seria, sub Pioneer TS-W3004SPL do niego Steg K2.02, kable 35mm2, sygnałowy Hollywod pro-2 ofc, kolega z forum tworzy właśnie dla mnie skrzynkę, bo moja jest do kitu :) Miałem Genesis Profile Sub lecz idzie na sprzedaż :)
Pomóżcie mi wybrać kondensator, myślę że około 3F :)
Oceńcie sprzęt, coś zmienić, dokupić ?:)
Pozdro !  :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że autor chcę po dwa wf i dwa tw na stronę to zmienia postać rzeczy :D

Co do tego kondensatora to sprawa wygląda następująco, pojemność dobierasz w zależności od mocy, każdy wat RMS = 1F

A tak na serio zacznij od "listu powitalnego" i linków w nim zawartych bo aż strach pomyśleć co się stanie gdy kolega Powalla zobaczy ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ocena niedostateczna. Wpadnij jak się ogarniesz. Poczytaj dział instalacje itp. Świat nie kończy się na subie w bagażniku i buczeniu czym głośniej tym lepiej. 
x2!

Ale tego stega to sam bym przygarnął ;)

 

 

 


8 głośników seria

Wsadź jeszcze ze dwa i będziesz miał okrągłą liczbę przynajmniej  :rotfl: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego forum to nie pole do popisu ,,patrzcie co dziś kupiłem w media expercie i od mechanika Tadzika" tylko to baza wiedzy w której na 90% pytań padła wyczerpująca odpowiedź, wystarczy poszukać. Tak samo wszystkie podstawowe zagwozdki są opisane w FAQ Nazara który warto przyswoić sobie. Kabelki masz już godziwe, jeśli to miedź to już w ogóle, steg też fajny piec, suba nie znam ale mniemam że szału nie robi, radyjko na początek też może być, pozostało popracować nad właściwym przodem i będzie dobrze, na jakiś czas;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tutaj to szkoda pisać, bo zamiast pomóc czy doradzić, to użytkownik pytający zostaje osmieszony i olany

 

Prosiłeś o ocenę sprzętu...

a że sprzęt jest jaki jest, takie też dostałeś jego oceny. Myślisz, że mając 8 głośników w aucie wkraczasz na poziom hi-end?

Mamy Cię poklepać po ramieniu i powiedzieć "wszystko w porządku bardzo dobrze robisz!"
Przecież dostałeś ocenę swojego wzmaka, suba i całej reszty 8 głośników.
Dostałeś też wskazówki więc dlaczego się obrażasz? Generalnie i tak masz dużo szczęścia, że temat nie został zamknięty w powijakach ;) Bo pytanie o dobór kondensatora... Jakby każdy jeden człowiek potrzebujący rady zakładał tutaj osobny temat do takiej pierdoły to co by tutaj było?

Sam też na początek dostałem całkiem spory kubeł zimnej wody który mi bardzo pomógł, może Tobie też pomoże? A jeżeli zakładasz temat tylko po to, żeby dobrać kondensator... no proszę Cię!

Natomiast jeżeli nie mogłeś sobie poradzić z tym, to tutaj masz naprawdę bardzo dobry poradnik co do tego jak dobrać ten kondensator, powinno Ci pomóc!

 

http://lmgtfy.com/?q=dob%C3%B3r+kondensatora+car+audio - jak dobrać kondensator car audio.

Żeby jakaś wartość merytoryczna była w tym co napisałem to:

pozbądź się tych 8 głośników z auta i zaopatrz się w dobry zestaw na przód, zrób furtki dobrze, albo chociaż w miarę... załatw sobie wzmacniacz na zestaw przedni i zamontuj to w swoim aucie. Wtedy wróć tutaj i będzie co ocenić bo na razie nie ma co... prócz całkiem fajnego jak już wcześniej napisałem wzmaka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ!

Masz dobre radio...sam na takiego typu poluję, kondensator Ci nie jest potrzebny na razie chyba, że zaczniesz głuchnąć i będziesz sprzęt na lepszy zmieniał i głośniej grający jak ja....wygłusz drzwi, nawet seria, a jak są wygłuszone drzwi, potrafi ładnie zagrać - miałem tak w vectrze b..... nie znam się na tym wzmacniaczu, więc się nie wypowiem, tak samo o głośniku w skrzyni.... z czasem ( jak będzie kasa ) możesz zainstalować jakieś głośniki na dystansach....np powerbass, el comp 6, hertz dsk, jak masz więcej kasy proponuję coś lepszego- ja kupiłem R6A, ale jeszcze ich nie słuchałem - wszyscy zgodnie piszą że są więcej niż OK, zobaczymy....polecam wzmacniacz sony xm 4520 na przedni zestaw -mam i tanio kupiłem i ładnie mi to gra, pewnie są lepsze i droższe wzmacniacze- ja się jeszcze ich nie dorobiłem, działam na kenwood kac 626, 846, ps 100 choć miałem ps 200T i grał naprawdę super- żałuję że się go pozbyłem.....kenwoody to nawet całkiem niezłe wzmacniacze.....Twój zestaw niestety jest słaby, oprócz radia, które jest dość dobre...takie moje skromne zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o suba to nawet nie jest tak źle, te serie (jak na swoją cenę) grają całkiem fajnie... miękko i przyjemnie a jednocześnie potrafią odpowiednio podpompować. Myślę, że jako wstęp do CA to akurat nie najgorszy wybór. Ale wydaje mi się, że jedynym sensownym rozwiązaniem dla tych głośniczków jest BR bo w klozecie mają problemy z zejściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Kurde taka nagonka że "właściciel tematu już chyba się powiesił"

Buli ty dałeś radę to może i kolega przeżyje  :rotfl:

 

 

 


Przecież ktoś wydał kasę żeby zrobić muzykę w aucie

 

 


8 głośników seria, sub Pioneer TS-W3004SPL

Ty poważnie myślisz że o muzykę tu chodzi  :wink2: bo mi się wydaj że raczej o to:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ty poważnie myślisz że o muzykę tu chodzi   bo mi się wydaj że raczej o to:

 

Pewnie i tak ;) ale cóż... każdy kiedyś zaczynał ;) dziwi mnie tylko, że jak ktoś prosi o ocenę sprzętu i ją dostaje w sumie dość rzetelną aczkolwiek nie pochlebną to się zaraz obraża ;p i tak dla większości car audio to sub w bagażniku który ma 1200W i kabelki 10mm2 ;)


Kurde taka nagonka że "właściciel tematu już chyba się powiesił"


Nie mów tak, mi krytyka pomogła ;D niestety niektóry mylą pojęcia jakim jest słuchanie muzyki a "słuchanie muzyki z tubą w bagażniku".
Wielkość i moc subwoofera nie określa i raczej nigdy nie będzie określała jakości systemu ;p a ocena 8 seryjnych głośników według większości to raczej będzie "wymień na dobry zestaw". Oczywiście zawsze i wszędzie chodzi o to, żeby podobało się właścicielowi ot co! Wtedy niech wsiądzie do swojego auta odpali jakiś utwór i posłucha ;) jeżeli go to zadowala niech jeździ i się cieszy! Ale wtedy co? Wsiądzie do któregoś kolegi z forum, mającego ba! aż 4 głośniki! na próżno będzie szukać głośników z tyłu, w podszybiu, półce czy gdziekolwiek, czasem nawet i suba nie znajdzie. Po odsłuchaniu takiego auta wraca do swojego i co? Jaka wtedy będzie ocena jego sprzętu?

A co do filmiku, sam czekam właśnie na BR do moich 12'  :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...