Skocz do zawartości

Alpine cda 9812rb problem


Silasik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pytanko kieruje do uzytkownikow radyjka jak w tytule , radio wpadlo mi w rece i postanowilem je zainstalowac , gra ladnie ale mam pewien problem i chcialbym wiedziec czy poprostu to radio juz tak ma czy poprostu jest niesprawne a wiec , chodzi o ustawienia korektora a mianowicie gdy wchodze w ustawienia poprzez Center f mam do wyboru ustawienia bass oraz treble , do ustawienia sa rozne czestotliwosci korektora np gdy ustawie czestotliwosc 60 hz pokretlem podbije na wartosc 2 potem przejde dalej i kolejna czestotliwosc 70hz podbije sobie na wartosc np 6 to poprzednie ustawiane  60hz na wartosc 2 ustawi mi sie na wartosc 6 tak jak ostatnie ustawienie . Korektor poprostu tak jakby nie zapamietuje ustawien podbic pokretlem na danej czestotliwosci cokolwiek bym ustawial radio ustawia podbicia jedne dla wszystkich czestotliwosci , to samo jest w przypadku trebli gdy wchodze w treble ustawie 10.0 khz podbije pokretlem np. na 5 to wszystkie inne czestotliwosci podbija i sie tez o te 5 . Czy tak musi byc?Czy po ustawieniu danego podbicia dla danej czestotliwosci trzeba zapamietac jakims przyciskiem??W manualu nic na ten temat nie ma .. A moze trzeba cos wlaczyc /wylaczyc zanim sie ustawia korektor aby podbicia dla czestotliwosci sie zapamietywaly...Prosze o pomoc bo moim zdaniem tak nie powinno byc ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się wydaje, to wszystko jest ok.

 

Po prostu możesz sobie podbić tylko jedną częstotliwość. Jak podbijesz sobie 70hz o 2 db, a potem przerzucisz na 80hz to teraz te 80 będzie podbite o 2. Jeśli zmienisz na 3db i wrócisz na 70hz, to teraz tam będzie 3. Nie dlatego, że radio podbija wszystkie częstotliwości, a dlatego, że możesz sobie zapewne ustawić w tym konkretnym miejscu tylko jedną częstotliwość i jej podbicie. Jedną z basu i jedną z wysokich. Mam tak samo w Clarionie.

 

Miałem 9830r i tam były 4 bandy pod którymi można było ustawić podbicia. Na każdy band jedno, więc w sumie 4 częstotliwości można było sobie ustawić pod siebie.

 

A tak przy okazji - W instrukcji nic o tym nie napisali czy się szukać nie chciało? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...