Skocz do zawartości

Wzmak do Re Audio rex 12s4


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar zakupić skrzynie rex 12s4 w br z aukcji http://allegro.pl/re-audio-rex12s4-skrzynia-aero-bassreflex-new2014-i4664851657.html i do tego wzmacniacz myślę nad Crunch GPS 500.2 http://allegro.pl/crunch-gpx500-2-groundpounder-2x125w-rms-promocja-i4649144499.html i czy to dobry wzmak jakościowo gdyż na tym mi zależy lub polećcie mi coś dobrego monoblocka lub 2 kanały gdyż nie będe nic więcej podpinał tylko sam sub. Moge przeznaczyć na ten cel 700zl aha i zestaw bedzie grał w leonie 1m, kable już mam tylko że są 10mm więc z tym zestawem powinno dać rade i radyjko Alpine UTE 72BT. Z góry dzięki za pomoc i wyrozumiałość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subik fajny, ale czy wzmak musi byc nowy? Z tym glosnikiem i to w dodatku w bass refleksie, poradzi sobie bez problemu nawet niewielkiej mocy piecyk.

 

Szukalbym cos typu kenwood ps 200t, nawet ps 150, za 200+250zl idzie cos takiego kupic w ladnym stanie, a podejrzewam ze zagra fajniej niz ten krancz, ktory to niestety z prawdziwym, starym, amerykanskim crunch´em nie ma zupelnie nic wspolnego.

 

Podane Kenwoody to tylko taka pierwsza z brzegu propozycja, ale ze wzgledu na niestety cienki kabel zasilajacy jakim dysponujesz, to szukalbym cos mocy rzedu 150, no max 250W RMS w mostku. To spokojnie wystarczy do napedzenia tego glosnika w BR.

 

P.S. Nie oczekuj dobrego jakosciowo wzmaka w cenie 240zl za nowke sztuke ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak nowy być nie musi, chodzi mi o jakość aby ten sub zagrał tak jak trzeba. Myślałem też nad rex 10s4 w br ale gotowych zestawów nie znlazłem a rex 12s4 powinien dać więsze cisnienie jak 10 :). Właśnie szukam takiego wzmaka do 250w bo wiecej mi nie potrzeba, tylko nic do kupienia na razie nie moge znalesc a chciałbym w nastepnym tygodniu wszystko mieć w komplecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subik bardzo fajny.

Z wymienionych przez Ciebie propozycji wzmacniaczy między którymi się wahasz to ja bym wybrał Pioneer GM X904. Fajny wzmacniacz który spokojnie zasili tego suba a w przyszłości jakbyś chciał robić przód (bo na razie sub ale w większości przypadków choroba postępuje dalej) to bez problemu zasilisz nim i zestaw przedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto niedawno kupiłem i były już w nim takie kable inaczej na pewno bym kupił już na przyszłośc grubsze. To bedzie pierwszy sub jaki bede wrzucał do auta więc myśle ze na początek będzie odpowiedni. Edit: już tą tabelkę studiowałem i myślę że to co zamierzam wsadzić powinno dać rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo tabeleczka :-)

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/przekroje_kable_9886.jpg

Może jakiś opis do tego ?Trochę różnią się wartości od tabelki z "FAQ by B.Nazar" Podane są maksymalne spadki na danym przekroju i wgl jakiego to kabla dotyczy ?  :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub jest w stanie przyjąć dużo więcej niż podaje producent, więc nie bój się zapodać mu nawet 300W rms a na pewno odwdzięczy się szybkością i dynamiką.

Ostudzę twój zapał, specyfikacja pieca:

http://amp-performance.de/213-Rodek-R2180i.html

Opcja pierwsza, zapina pod jeden kanał i sub dostaje ok 200W RMS, nawet na maksie nie uwali suba, pomijając przester.

Opcja druga, zapina suba pod mostek i ma do dyspozycji ok 625W RMS, raczej sub nie wytrzyma 3.5 razy więcej mocy więc kręć gainem z głową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostudzę twój zapał, specyfikacja pieca:

http://amp-performance.de/213-Rodek-R2180i.html

Opcja pierwsza, zapina pod jeden kanał i sub dostaje ok 200W RMS, nawet na maksie nie uwali suba, pomijając przester.

Opcja druga, zapina suba pod mostek i ma do dyspozycji ok 625W RMS, raczej sub nie wytrzyma 3.5 razy więcej mocy więc kręć gainem z głową. 

 

Chłopie o czym ty piszesz, wszystko kwestia wystrojenia i przede wszystkim UŻYTKOWANIA I KRĘCENIA GAŁĄ Z GŁOWĄ. U mnie zestaw przedni rainbowa sac465 który wg producenta może przyjać 100RMS dostaje spiety w 2omach 240RMS i głośnikom już 3 lata nic nie jest. Mało tego, pod stegiem który oddawał 100RMS grało to dobrze ale dopiero pod dls-em który zapewnia głośnikom uczciwe ponad 200RMS czuć i słychać dopiero wszystkie walory tego systemu a w szczegolności wooferów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak opisze jak bym to zrobil. Jeśli cos zle to poprawcie :) No więc jeśli podłącze normalnie pod kanal to regulacja LEVEL moge spokojnie wykrecic w prawo do nawet max gdyż wtedy bedzie 202W na kanale. Jeżeli podłącze pod mostek to wtedy gałą LEVEL  ustawie na polowie to wzmak bedzie w stanie dac mniej wiecej 312W więc powinienem ustawić to troszke mniej jak połowe (orientacyjnie na godz 10-11) FIltr ustawiam na BP i kręce regulacją Lov Pass na okolo 80Hz a Phase zostawiam na Off i nic nie kręce. W radiu oczywiscie ustawienia suba na domyślnych ustawieniach. Myślę ze opisałem to w miare sensownie i zrozumiale ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak opisze jak bym to zrobil. Jeśli cos zle to poprawcie :) No więc jeśli podłącze normalnie pod kanal to regulacja LEVEL moge spokojnie wykrecic w prawo do nawet max gdyż wtedy bedzie 202W na kanale. Jeżeli podłącze pod mostek to wtedy gałą LEVEL  ustawie na polowie to wzmak bedzie w stanie dac mniej wiecej 312W więc powinienem ustawić to troszke mniej jak połowe (orientacyjnie na godz 10-11) FIltr ustawiam na BP i kręce regulacją Lov Pass na okolo 80Hz a Phase zostawiam na Off i nic nie kręce. W radiu oczywiscie ustawienia suba na domyślnych ustawieniach. Myślę ze opisałem to w miare sensownie i zrozumiale ;]

 

 

Wzmak zawsze oddaje taką samą moc, level to tylko czułość. Nie myl pojęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...