Skocz do zawartości

Życie jest piękne ;-)


czarodziej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli się gdzieś nie jebłem, to wychodzi 900 km dziennie  :szok:

Było o nim głośno bo Passek 3 letni wystawili go za 9 koła ojro czy jakoś tak , kupili go Nasi handlarze i z bańki zrobiło się 200 parę :) \\Okazało sie że to było auto w nimczech które ujeżdżało na zmianę 3 kierowców i wozili ludzi ( chyba marynarzy ) na trasach Lotnisko - port itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często są to opinie osób które są kolejnym właścicielem samochodu (najczęściej sprowadzanego od 80 letniego dziadka który nim jeździł tylko w sobotę na zakupy)

No to jest fakt niestety i 90% osób szukając auta ustala na otomoto limit 200kkm :D

Wujas mój ma A6 z 2006 roku najechane 280kkm ( sam zrobił )stan pefect bo nie szczędził   i żadnego chętnego nie było jak wystawił , na próbe ustwiłem w otomoto 199kkm i kur.a 5 w ciągu godziny zadzwoniło ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


CLK 320 w automacie , niestety ale te gwiazdy tak maja... paliwa średnio 14-16l/100km a p

nie wiem ile aut z boku jeszcze zalewasz, ale miałem dwie maryśki z tym silnikiem i 16 to był max z zegarami do końca. W140 m119 czyli v8 upijał sie do 16 , potem się spitolił i czy trasa czy miasto 20 litrów.

W obecnej esce jak jadę jak człowiek to do 9 litrów spalanie schodzi , a z fanem to nie wzięła więcej jak 16  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Bardzo często są to opinie osób które są kolejnym właścicielem samochodu (najczęściej sprowadzanego od 80 letniego dziadka który nim jeździł tylko w sobotę na zakupy)

 

Tak?????  Kumpel kupił a własciwie wziął w leasing kilka lat temu  nówke mazde vana ( nie pamiętam modelu ) silnik 2 litry ropa wszystkie oleje i płyny wymieniane na bierząco w serwisie mazdy   i co sie okazało???? gwarancja sie skończyła  i za jakiś czas silnik is dead przy przebiegu 140tyś i sie pózniej okazuje ze te silniki tak miały, więc w tym przypadku przysłowie jak dbasz tak masz sie nie sprawdziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie oleje i płyny wymieniane na bierząco w serwisie mazdy 

Nie chcę jakoś bardzo tłumaczyć "nowych diesli" ale... na serwisie dbanie o auto się nie kończy. Trzeba sobie zdawać sprawę z wad i zalety tych jednostek i ich osprzętu oraz w jaki sposób można skrócić ich żywotność. A takie awarie będą się zdarzać i niema co płakać nad starymi silnikami. Chce się osiągi, niskie spalanie to i awaryjność wzrasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dbanie o vw ? słynne kliny, pompo wtryski i dwu masa to chyba tylko pod pierzyną   się nie zepsuje

No dobrze dobrze, ale 20-30lat auta były bezawaryjne? Też się psuły. Były wybitne auta ale też katastrofy. Teraz też podobnie jest. Tylko nie można patrzeć na znaczek bo to bywa bardzo mylące :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dbanie o vw ? słynne kliny, pompo wtryski i dwu masa to chyba tylko pod pierzyną   się nie zepsuje

A i apropos VW i awaryjności to miałem w rodzinie paska z podobno najbardziej awaryjnym silnikiem jaki powstał czyli V6 2.5 tdi przejechał u nas 200kkm a wcześniej miał 200kkm i nic się z nim nie działo , paliwo było tankowane dobre , pd czyszczone , rozrzad ori itd. odwdzięczał się bezawaryjną praca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompo wtryski

Znam niejeden przypadek gdzie na oryginalnych pompkach auto wykręciło ponad 400kkm. Akurat do różnych rzeczy można się przypier... ale 1.9 TDI trzeba przyznać póki co najlepszym silnikiem diesla posiadającym dobrą relacje cena/jakość/moc/koszty eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony znam/jeździłem 2.5 który miał milion wykręcony 

Ja jeździłem VW T5 który miał ok 250 tyś. 2.5TDI - 130km. i przeżył ze mną 100 tyś. w rok non-stop na pełnym bucie. 1 raz w tygodniu ciągnął w sumie 5 ton. Przeżył (było to 3 lata temu) a widzę że dalej jeździ.

 

A propos nowoczesnych diesli... popatrzcie na youtubie na cold start przy -20*C.... smiać mi się chciało. Moja a3 1.9 TDI na pompie rotacyjnej jeszcze. przy -30 na 3 sprawnych świecach odpaliłą po 3 obrocie silnika :) ... tylko przez kolejne 5 chodziła na 3 garach... ale i 4 zatrybił :). A ludzie kręcą po pół minuty i grzeją świece trylion razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...