Skocz do zawartości

Zwrotka AS Helon 165


Wodzu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos orientuje sie jak ustawic zwrotke w AS Helon 165 ?

Na chwile obecna mam ustawienia fabryczne. Widac na zwrotce  zamiast przełączników sa zworki do przekładania - czy ktos z was moze mi objasnic blizej ten temat ? Nie chce czegos  skopcic wiec  pisze temat bo instrukcji w jezyku polskim brak a angielski i niemiecki sa mi obce. Probowalem przez translatora przepuscic ale wychodza gwiezdne wojny :P

Prosze o pomoc w objasnieniu calej zwrotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos orientuje sie jak ustawic zwrotke w AS Helon 165 ?

Na chwile obecna mam ustawienia fabryczne. Widac na zwrotce zamiast przełączników sa zworki do przekładania - czy ktos z was moze mi objasnic blizej ten temat ? Nie chce czegos skopcic wiec pisze temat bo instrukcji w jezyku polskim brak a angielski i niemiecki sa mi obce. Probowalem przez translatora przepuscic ale wychodza gwiezdne wojny :P

Prosze o pomoc w objasnieniu calej zwrotki.

Najprawdopodobniej są to zworki od l-pad'ow aby obniżyć poziom tweetera . Najprościej... Przełącz zworki i posłuchaj zmian.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej są to zworki od l-pad'ow aby obniżyć poziom tweetera . Najprościej... Przełącz zworki i posłuchaj zmian.

 

Mniej wiecej tak, tyle ze nie ma prawdziwych l-padow, sa 3 rezystory polaczone w szereg, z tego co pamietam to 1.5R  2.2R  i 4.7R, przy kazdym rezystorze jest gniazdo na zworke, obecnosc zworki przy danym rezystorze oznacza jego pominiecie.

Drugi komplet zworek to zalaczanie poszczegolnych kondensatorow w torze tweetera, pozwala to na zmiane ciecia tweetera, w tym przypadku obecnosc zworki oznacza obecnosc danego kondensatora w torze, jak wiemy kondensatory sie sumuje w polaczeniu rownoleglym.

Jest jeszcze jedna zworka na zwrotce opisana 6/12dB  , sluzy to do wyboru zbocza ciecia woofera, sa 3 opcje: bez odciecia od gory, pierwszy rzad (6dB/oct) i drugi rzad (12dB/oct) 

 

Milej zabawy ;)

 

P.S. gniazda w lewym gornym rogu zwrotki to tylko parking, dla nieuzywanych w danym momencie zworek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki krisman za pojasnienie  - pobawie sie troszke i zobaczymy co to za potworek. Mam jeszcze jedno pytanie. Tych gniazd  chyba na wofer  jest za duzo. Nie bardzo wiem w ktore gniazdo wsadzic ten wofer. Chyba jeden idzie na przyjecie zasilania, nastepnie tweeter  i 2 wyjscia na wofery  chyba tak. 

Prosze o wyjasnienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...