Skocz do zawartości

E46 coupe


Michaly
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Seryjne nagłośnienie w większości samochodów to duży kompromis. W BMW potraktowane zostało jednak znacznie gorzej niż u konkurencji. Głośniki mocowane do tapicerki grają tak jak się można tego po nich spodziewać i w porównaniu do np. Opla Vectry cały system wypada bardzo źle. Po dojściu do tego wniosku zacząłem się interesować car audio. Przez 3 miesiące czytałem czytałem i czytałem by w końcu zabrać się do roboty. Głównym założeniem miał być fabryczny wygląd, jednak ze względu na jakość radia ten element również podlega wymianie.

 

Wybór padł na:

 

-Kenwood BT53U - ze względu na to że konkurencyjny JVC był nieosiągalny

 

-Audison LRx 2.500- skromne 200W na kanał

 

-Focal PS 165V

 

-Kabel zasilający 25mm- na początku kupiłem 10mm z MediaM, jednak szybko wrócił do sklepu

 

-Maty STP iSilver- zamówiłem Silver a dostałem iSilver- "bo ponoć wszystkie sklepy tak robią"

 

-Kabel głośnikowy 2,5mm- starczy?

 

-MDF na dystanse

 

post-15399-0-23166500-1411680243_thumb.jpg

 

- grubość MDF to 18mm+ pierścień . Wykonany został według szablonu który znalazłem gdzieś na forum

 

post-15399-0-96378500-1411680342_thumb.gif

 

- Niestety by zmieścić głośniki 165 trzeba dokonać kilku modyfikacji. Najpierw wyciąłem plastik odgraniczający maskownicę od głośnika (całkowicie) oraz część mocowań oryginalnych głośników.

 

post-15399-0-08001300-1411680479_thumb.jpg

 

-Oraz to co bolało najbardziej... Najpierw kątówka a potem frez na powietrze. Żadnych wycinarek. Krawędzie wyszły gładkie także można dalej wyklejać drzwi nie kalecząc sobie zbytnio dłoni.

 

post-15399-0-26768000-1411680612_thumb.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede kibicowal i obserwowal twoj temat bo kumpel ma e46 combika i jak posluchal u mnie to jest nieco zainteresowany tematem na tyle ze juz maty kupil, i probuje sprzedac swoje lubudubu z bagaznika zeby miec kase na przod. Co z tego bedzie zobaczymy ale foty wrzucaj bo czuje ze sie przydaja ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten szablon oraz montaż ale wydaje mi się że tak jak piszesz, sporo trzeba podciąć boczku pod głośnik. Ja dałem plastykowe dystanse z vw mk4 bo są dość smukłe i wzmocniłem je laminatem uszczelniając szczelnie i sztywno otwory blacha-dystans, dzięki temu tuleje w boczku przyciąłem odrobinę i głośnik mi nie gra pod tapicerkę.

Dobrze sobie rozmierz głębokość głośnika bo prowadnica od szyby nie pozwala na zbyt wiele, i potem możesz mieć kłopot z dopięciem boczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej głośniki zamontować tak?

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/f9f71ae745fd.jpg


 

 


-Maty STP iSilver- zamówiłem Silver a dostałem iSilver- "bo ponoć wszystkie sklepy tak robią"

 W normalnym sklepie kupując silver powinieneś dostać tą normalną o odpowiedniej grubości. Przynajmniej tak jest w Media Centrum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja robilem to wiertarka i nozycami do blachy. Moze zeszlo sie troche dluzej ale nie mialem wyzynarki. Liczy sie efekt a nie technika ;)

 

Chciałbym właśnie osiągnąć taki efekt jak na zdjęciu, nie ciąłem jeszcze nigdy blachy w samochodzie. Zależy mi na estetyce tez tam gdzie tego nie widać a nie poszarpanych krawędziach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem wyrzynarki ale jeśli poszycie drzwi jest blisko to albo jakieś krótkie brzeszczoty albo wielka uwaga by brzeszczot nie uderzył w poszycie zewnętrzne, używałem także dremela i oczywiście też dobrze szło jak się ma dobrą tarczkę. Berlingo ciąłem kątówką i jakoś też nie ma co narzekać ale mi najlepiej przy cięciu blachy w aucie ostatnio używa się takiego drgającego multinarzędzia konkretnie posiadam Boscha GOP 10,8V. Ja nie lubię używać wyrzynarki w pionie - taka przypadłość.

A jeśli ktoś nie robił to niech pamięta, że szyba nie może być opuszczona - w necie widziałem fachowca co ciął jak szyba była opuszczona do połowy i szybę porysował bo zadziory się elektrostatycznie przyczepiły i po podniesieniu weszły między uszczelkę :) Wydaje się logiczne ale... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam dremla z Lidla z tarczami do cięcia metalu, używałem też kątówki. Moim draniem nie wszędzie się dojdzie kątówką, która jakby nie było swoje gabaryty ma. I jest też dużo bardziej uniwersalnym urządzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...