Skocz do zawartości

Opel Corsa D - tanie dobre granie ;)


travispl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wzmocnienie suba na radiu to nie podbicie. Sam tak miałem, że ustawiłem gain na piecu i już spod radia ustawiłem sobie suba np. na +4, normalna rzecz.

 

Co do zgrania czasowego to jako punkt wyjściowy można wziąć miarkę i pomierzyć odległości od głośników i przeliczyć cm na ms a później już sobie na słuch potestować kilka wersji np. +0,5ms albo - 0,5ms od wartości jaka nam wychodzi z wyliczeń i wybrać najlepszą opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolega stanec pisze... Wzmocnienie suba to podbicie, tylko większa amplituda sygnału na wyjściu rca (to to samo co gain na wzmaku przecież) tylko sterowany z radia. 

 

Jeśli chodzi o zgranie czasowe, to w moim przypadku akurat jest to niewykonalne ;D gdyż radio nie ma takich funkcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie, rodzi się pytanie.

 

Nie mam żadnego doświadczenia w budowaniu obudów z żywicy, maty szklanej, a często ten temat przewija się na forach. Zastanawiam się czy poza w/w materiałami stosujecie jakieś wzmocnienia czy wypełnienia. Lub ile warstw trzeba kłaść i do jakiej grubości. A może konstrukcja z żywicy ma posłużyć jedynie jako model na podstawie którego zostanie wykonana właściwa skrzynia?. Pisząc to ostatnie zdanie sam w to nie wierzę. Jednak nie wydaje mi się żeby skrzynia z maty szklanej (plastik) była dobrym materiałem zwłaszcza na woofer. Nie spotyka się renomowanych domowych zestawów głośnikowych w obudowach z plastiku.

 

Dla tego jestem ciekaw jak faktycznie grają takie zestawy i czy można je w jakiś sposób równać z drewnem czy drewnopochodnym materiałem. 

 

Kolego @travispl bez urazy nie piję do Ciebie, szacun za chęci. Przeglądając foty tak mi się zebrało  :wink2:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Krynio.

Moja obudowa ma tylko tył wykonany z włókna, gdyż wnęka którą mam w aucie nie nadawała się w żadnym wypadku do zabudowy mdf'em. Front jest z  MDFu grubości 22mm. Początkowo zamierzałem front panel wykonać z włókna, jednak bałem się o wytrzymałość. Musiałbym wtedy na niego zużyć bardzo dużo maty i żywicy (które do tanich nie należą), a tak kupiłem po znajomości bardzo tanio dużą płytę z MDFu i to połączyć w całość, bo wolę dmuchać na zimne niż potem pukać się w głowę że mi nie wyszło. Wracając do obudowy tylnej. Warstw dokładnie nie wiem ile tam nałożyłem, ale pewnie ok 8-9. Zużyłem na całość 2,5 litra żywicy, 1,5 utwardzacza i 4 zestawy mat z włókna szklanego o różnej gramaturze. Co do wytrzymałości. Do testów postanowiłem stanąć na tej obudowie. I skoro utrzymała ona moje 85kg wagi to jest solidna ;) 

Na zewnątrz skrzyni przykleiłem trochę watoliny (nie ma na zdjęciach) żeby nic się nie tłukło w środku.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...